بازیابی قطعات پلاستیکی خودرو

از قطعات پلاستیکی خودروی خود چه متنفر باشید و چه آن ها را دوست داشته باشید. بسیاری از اتومبیل ها به جای رنگ کرم ، از رنگ مشکی در قطعات پلاستیکی خود استفاده می کنند. که متاسفانه بعد از مدت ها زیبایی خود را از دست می دهند. این ماده پلاستیکی ، بیشتر برای ایجاد مقداری محافظت در امتداد قوس های گلگیر و قسمت های بیرونی خودرو و جهت افزودن زیبایی بصری در داخل کابین خودرو استفاده می شود.

سیاه کردن پلاستیک ماشین

سیاه کردن پلاستیک های ماشین و عوامل مخرب آن

همچنین این قطعات پلاستیکی خودرو می توانند باعث شوند که وسایل نقلیه کمی زیباتر و قوس دارتر به نظر برسد. خصوصاً وقتی در کراس اوور ها استفاده می شوند. اما متأسفانه طولی نمی کشد تمیزی و زیبایی خود را از دست می دهند و کهنه به نظر می رسند. با گذشت زمان ، اشعه ماورا بنفش و سایر عناصر آب و هوایی شروع به محو کردن رنگ سیاه و ایجاد یک رنگ خاکستری بروی این قطعات می کنند. این ماده می تواند بسیار خشک شود و می تواند انعطاف پذیری خود را از دست داده و در برابر ترک خوردگی یا شکستن آسیب پذیر شود. اما همه چیز نابود نشده است! اگر رنگ قطعات پلاستیکی ماشین شما در حال محو شدن و کمرنگ شدن است. برای بازیابی آنها فقط کمی تلاش لازم است.

سیاه کردن پلاستیک ماشین

مایع یا ژل یا دستمال تفاوتی ندارد ، فقط از آن ها مطمعن باشید!

بسیاری از محصولات به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند و عملکرد آنها همانند سایر محصولات نظافت اتومبیل است. این بدان معناست که آنها بلافاصله ظاهر اصلی و تمیز را بازیابی می کنند. اگرچه از عمر نسبتا پایداری هم برخوردار هستند. بسیاری از محصولات ترمیم کننده از جمله مایعات ، ژل و دستمال های مرطوب در بازار وجود دارند. نحوه استفاده از آنها متفاوت است ، اما همه آنها تنها یک کار انجام می دهند. برخی از محصولات ترمیم اصلاح رنگ شامل یک رنگ سیاه هستند. فقط توجه داشته باشید وقتی یکی از آن ها را خریداری می کنید ، احتمالاً باعث لکه دار شدن هر چیز دیگری می شوند که با آن تماس پیدا کند. پس مراقب باشید به غیر از قطعات پلاستیکی ، تماسی با جایی نداشته باشند.

سیاه کردن پلاستیک ماشین

نحوه استفاده درست از مواد سیاه کننده پلاستیک ماشین

۱ – اطمینان حاصل کنید که اتومبیل شما تازه شسته و کاملا خشک شده است.
۲ – خودرو را دور از تابش مستقیم آفتاب و در منطقه ای با تهویه مناسب پارک کنید.
۳ – با استفاده از یک یک پارچه تمیز و طبق دستورالعمل ها ، محصول ترمیم را استفاده کنید.
۴ – بگذارید خشک شود و در صورت لزوم دوباره تکرار کنید.
۵ – حتماً دستکش بپوشید و مراقب باشید که محصول روی پوست و لباس شما نریزد. چون پاک کردن آن بسیار دشوار است.

هنگامی که به نتایج دلخواه رسیدید ، استفاده از محصول ترمیم کننده را در قسمت های دیگر اتومبیل خود ، که درخشش خود را از دست داده ، در نظر بگیرید. محصولات ترمیم کننده را می توان در سایر سطوح پلاستیکی مانند روکش های در ، درزگیر های پنجره ها و دیواره های جانبی پلاستیکی و ستون های خودرو استفاده کرد. شما همچنین می توانید کار خود را با استفاده از یک اسپری محافظت اشعه ماورا بنفش ، کامل کنید. که یک لایه پخش شده از این اسپرها می تواند اتومبیل شما را از اشعه های آسیب رسان آفتاب محافظت کند.

به اشتراک بزارید

پیام بگذارید

مقالات بیشتر

مقالات

مقایسه نیتروژن با هوا

وقتی صحبت از وسیله نقلیه سالم می شود ، دائماً سوالاتی مهم از این قبیل پرسیده می شود. آیا زمان تعویض روغن فرا رسیده است؟

ادامه مطلب »