چه زمانی باید ماشین خود را بشوییم؟

آیا تا به حال به شستن ماشین و اینکه چه زمانی باید ماشین خود را بشوییم فکر کرده اید؟ اتومبیل شما سرمایه بزرگی است و شما هزینه های بسیاری برای نگهداری آن پرداخت می کنید. که شامل تعویض روغن ، لاستیک ، لنت ترمز و بسیاری قسمت های دیگر می شود. اما سوالی که پیش می آید این است که چند بار باید ماشین خود را بشوییم و اهمیت شستن ماشین چقدر است؟

گاهی اوقات واضح است که اتومبیل شما به شستشو نیاز دارد. به عنوان مثال بعد از یک روز رانندگی در جاده خاکی و ماسه ای. یا وقتی که خودرو را در زیر درختی که فکر می کنید سایه ای ایده آل دارد پارک کرده‌ ا ید. اما متاسفانه پرندگان ماشین شما را هدف قرار می دهند. به شستشوی اتومبیل خود به عنوان بخشی از برنامه تعمیر و نگهداری عمومی آن نگاه کنید. این کار را انجام دهید تا از رنگ آن محافظت کنید. و زنگ زدگی را به حداقل برسانید تا بتوانید آن را برای همیشه سالم و مرتب نگه دارید.

شستشوی ماشین

چه زمان هایی و چه مقدار ماشین خود را بشوییم ؟

بیشتر کارشناسان به عنوان یک قانون کلی توصیه می کنند که ماشین خود را هر دو هفته یک بار بشویید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که سردسیر است و با کامیون ها در جاده های زمستانی زیاد برخورد می کنید باید آن را بیشتر بشویید ، زیرا نمک موجود در برف های زمستانی می تواند باعث خوردگی فلز و زنگ زدگی شود.

کسانی که زمان زیادی را در جاده ها می می گذرانند ، باید کمی بیشتر به ماشین خود برسند. مدفوع پرندگانی که در بالا ذکر کردیم به اندازه کافی اسیدی است که می تواند رنگ اتومبیل شما در صورت طولانی ماندن بخورد. همین مورد در مورد شیره درخت وجود دارد ، بنابراین باید در صورت لزوم آنها را بشویید.

شستشوی ماشین

شستشوی ماشین را در زمستان جدی بگیرید

اگرچه ممکن است شستشوی ماشین را به عنوان یک کار تابستانی در نظر بگیریم. اما در واقع شما باید در زمستان بیشتر ماشین خود را بشویید. نمک در جاده ها یکی از بدترین مواردی است که می تواند روی بدنه اتومبیل شما بشیند. و آن را نابود کند. استفاده مکرر از کارواش ، به ویژه افرادی که دارای کارواش خانگی هستند ، به محافظت از ماشین در برابر تجمع نمک در قسمت های مختلف کمک می کند.

باوجود اینکه فضای داخلی اتومبیل شما کمتر در معرض نمک و شیره درخت است اما باید تمیز شود. از یک شلنگ باد استفاده کنید تا هر گونه ذره (موی حیوان ، غلات خشک شده ، تکه های برگ خشک شده) را از شکاف های صندلی و درز ها خارج کنید. اگر در هنگام جاروبرقی لکه ای پیدا کردید ، می توانید از پاک کننده لوازم خانگی و مبلمان استفاده کنید تا آنها را پاک کنید. صندلی های چرمی ، برای جلوگیری از ترک خوردگی و خراب شدن چرم ، حداقل هر سه ماه یا حدود آن ، باید تمیز و چرب شوند. اگر زیاد رانندگی می کنید یا فضای داخلی اتومبیل شما در معرض آفتاب است ، هر دو ماه یکبار چرم را نرم کنید.

چه زمانی باید ماشین خود را بشوییم

واکس ، کاور و جزئیات

بیشتر خودروها حداقل دو بار در سال به استفاده از کارو رنگ نیاز دارند. با پاشیدن مقداری آب روی ماشین خود می توانید تست کنید که آیا به کاور نیاز دارید یا نه. البته این تست زمانی جوابگو است که خودروی شما از قبل کارو شده باشد. کاور خودرو کارهایی بیش از زیبا سازی انجام می دهد. همچنین به مواد خورنده ای که در مورد آنها بحث کردیم کمک می کند (نمک ، شیره ، فضولات پرندگان و موارد دیگر) روی رنگ شما بلغزند. در صورت وجود ، کاور رنگ لایه محافظتی بین کثیفی و رنگ ایجاد می کند.

سرانجام ، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای اتومبیل خود انجام دهید توجه به جزئیات آن است. به این فکر کنید تمامی قطعات زیر کاپوت شما بسیار مناسب شسته شوند. اگرچه ممکن است اتومبیل شما پس از شستو به صورت خیلی دقیق ، احساس تمیزی خوبی ایجاد کند ، اما این کاری نیست که شما همیشه انجام دهید. یک شستشوی ساده هر دو هفته ، یک واکس و کاور بدنه هر شش ماه یکبار و یک تمیزکاری اساسی داخلی هر چند ماه یکبار ، خودرو شما را در یک سطح مناسبی از تمیزی نگه می دارد.

چه زمانی باید ماشین خود را بشوییم

سوالات متداول در مورد شستوی ماشین

برای شستن ماشینم در خانه از چه چیزی می توانم استفاده کنم؟

دو سطل ، یک شیلنگ آب ، یک برس ، تمیز کننده ماشین و یک اسفنج باید استفاده کنید. پس از تمیز کردن قسمت بیرونی ، می توانید با استفاده از یک شیشه پاک کن لکه های آب و صابون را از شیشه های جانبی و شیشه های جلو پاک کنید.

هزینه کارواش دستی چقدر است؟

یک کارواش دستی بسته به ارائه دهنده خدمات از ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. اگر هزینه خدمات اختیاری مانند تمیز کردن اساسی داخلی و واکس بدنه را اضافه کنید ، به راحتی می توان گفت که شما حدود ۵۰۰ تا ۱ میلیون تومان هزینه باید پرداخت کنید.

جایگزین مناسب شوینده کارواش چیست؟

بهترین جایگزین جوش شیرین و یک سطل آب گرم است. بدترین آنها مایع ظرفشویی و مواد شوینده لباس است. زیرا این مواد دارای مواد شیمیایی هستند که می توانند به رنگ و کاور رنگ ماشین آسیب برسانند.

آیا می توانم از شامپوی مو سر برای شستن ماشینم استفاده کنم؟

اکثر کارشناسان موافقند که می توانید از شامپو مو برای شستن ماشین خود استفاده کنید. با این حال ، باید از آن به عنوان آخرین گزینه در صودت نبود مواد دیگر استفاده کنید. ماشین خود را مانند معمول بشویید اما اجازه ندهید شامپو برای مدت طولانی روی سطح ماشین شما بماند.

آیا کارواش های اتومات رنگ ماشین شما را خراب می کنند؟

شستن ماشین با کارواش اتومات می تواند بسیار بد برای رنگ خودرو باشد. این به این دلیل است که آنها ساینده ها و مواد شیمیایی خشنی را استفاده می کنند. که توانایی خراشیدن و خراب کردن رنگ ماشین را دارند.

به اشتراک بزارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

پیام بگذارید

مقالات بیشتر

مقالات

مقایسه نیتروژن با هوا

وقتی صحبت از وسیله نقلیه سالم می شود ، دائماً سوالاتی مهم از این قبیل پرسیده می شود. آیا زمان تعویض روغن فرا رسیده است؟

ادامه مطلب »
0
    0
    خریدتون از پیود
    سبد خرید شما خالی میباشدبازگشت به فروشگاه پیود