اخبار خوردو

فراخوان برای ۲۸۵ هزار خودرو تسلا در چین

مدیر سایت/05/05/1400
بازدید 232 / نظر 0

مشکلات ایمنی خودروهای تسلا

بر اساس گزارش رسیده، اغلب این خودروها لوازم نقلیه‌ای هستند که در سال‌های اخیر در چین به فروش رسیده‌اند. احتمال دارد کروز کنترل اتومبیل از راه دور در این خودروهای فرا خوانده شده ارتقا یابد. بر طبق گفته شرکت تسلا، سیستم خودران یا بدون راننده این اتومبیل‌ها ممکن است به طور خودکار فعال شود و در شتاب ناگهانی موجب تصادف گردد. قرار است شرکت تسلا این مشکلات را در ادامه بر طرف سازد.

تسلا در ماه‌های اخیر در چین با مشکلات متعددی روبرو شده است. برای مثال می‌توان به اعتراضات صورت گرفته در نمایشگاه اتومبیل شانگهای اشاره کرد که موجب نگرانی در خصوص وجهه و اعتبار ایلان ماسک شده بود. بر طبق گفته اداره امور تنظیم مقررات بازار چین، این فراخوان برای تعداد بسیاری از دستگاه‌های تولید داخل چین در مدل تسلا ۳ و مدل Y و بیش از ۳۵۰۰۰ دستگاه‌ وارداتی به بازار چین داده شده است.

تاریخچه تسلا موتورز

شرکت خودروسازی آمریکایی تسلا در حقیقت یک کمپانی تولیدکننده خودروهای برقی و قطعات قطارهای برقی است. علاوه بر این، کمپانی تسلا موتورز برای خودروسازهایی همچون تویوتا و دایملرآگ، پکیج‌های باتری لیتیم-یون نیز تولید می‌کند.

این شرکت آمریکایی توسط ابرهارد جفری استریل و مارک تارپنینگ در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و نام آن نیز در واقع ادای احترامی به مهندس برق؛ نیکولا تسلا است. هدف اولیه و اصلی این شرکت، تجاری‌سازی خودروهای برقی بود. در حال حاضر، مدیرعامل اجرایی و رییس هیات مدیره تسلا موتورز، ایلان ماسک است. نخستین خودروی تسلا موتورز، تسلا رودستر است که از باتری یون لیتیمی استفاده می‌کند و تمام برقی است. نوع اسپرت این خودرو ۳.۷ ثانیه شتاب دارد. این مدل در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ در ۳۱ کشور جهان به فروش رسید.

با گذشت زمان و از سال ۲۰۱۷ سهام تسلا به دلیل افزایش نگرانی‌های محیط زیستی و رشد محبوبیت خودروهای الکتریکی، بهبود عمر باتری آن‌ها و افزایش تقاضا برای محصولات این کمپانی، رشد صعودی داشت. در نهایت همین عوامل باعث شد که شرکت تسلا موتورز در سال ۲۰۲۱ با اختلاف چشم‌گیری به بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان تبدیل شود و به درآمدی در حدود ۸۰۰ میلیارد دلار برسد.

اتومبیل‌های تسلا موتورز و رانندگی خودکار

به جرات می‌توان گفت که پرسروصداترین ویژگی محصولات گروه خودروسازی تسلا، قابلیت رانندگی خودکار یا اتوپایلوت است. تسلا موتورز مدعی است که با این قابلیت احتمال تصادف تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد. در خصوص پیشرفت‌ها و خصوصیت‌های قابلیت اتوپایلت، می‌توان به تعیین سرعت مجاز و تشخیص چراغ‌های راهنمایی جاده‌ها اشاره کرد. قابلیت کمک سرعت یا Speed Assist به خودروها این امکان را می‌دهد که در جاده‌های محلی کاهش سرعت داشته باشند.

خودروهای تسلا موتورز

در خصوص محصولات و تولیدات تسلا می‌توان به تسلا رودستر، تسلا مدل S، تسلا مدل X، تسلا مدل ۳ و تسلا سایبرتراک اشاره کرد.

همچنین می توانید برای اطلاع از اخبار خودرو، مقالات خودرو، معرفی خودروها، آموزش های خودرویی از صفحات مربوطه در مجله خودرو پیو دیدن کنید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

مقاله های پیشنهادی دیگر

فراخوان برای ۲۸۵ هزار خودرو تسلا در چین

232 بازدید

رونمایی از سیتروئن دی اس ۹ مدل ۲۰۲۳

154 بازدید

دلیل افت صادرات خودروسازان داخلی

142 بازدید