اخبار خوردو

رونمایی از خودروی هیبریدی ۳۲۰ هزار دلاری فراری

مدیر سایت/05/05/1400
بازدید 154 / نظر 0

در پی افزایش نگرانی‌های محیط زیستی و ورود شرکت‌های خودروسازی به عرصه تولید خودروهای برقی، شرکت ایتالیایی فراری نیز قصد دارد با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۵ اولین مدل تمام برقی خود را ارائه کند. فراری تصمیم دارد بدون کاهش عملکرد فوق‌العاده خودروهای اسپرت و لوکس‌اش، خط تولید خود را به سمت خودروهای دارای باتری متمایل کند.

معرفی شرکت خودروسازی فراری

فراری (Ferrari) یک شرکت خودروسازی ایتالیایی و تولیدکننده خودروهای اسپرت،‌ سوپراسپرت و لوکس است. این شرکت در سال ۱۹۲۹ توسط انزو فراری تاسیس شد. در ابتدا گروه خودروسازی فراری، به عنوان حامی مالی مسابقات اتومبیل‌رانی و طراح و تولیدکننده خودروهای مسابقه‌ای فعالیت می‌کرد. در نهایت در سال ۱۹۴۷ این شرکت شروع به تولید خودروهای جاده‌ای کرد.

۵۰ درصد از سهام شرکت فراری در سال ۱۹۶۹ توسط شرکت خودروسازی فیات خریداری شد و این سهام در سال ۲۰۰۸ به ۸۵ درصد ارتقا یافت. در حال حاضر در کنار سهم فیات، ۲۲ درصد از سهام فراری به شرکت اکسور و ۱۰ درصد از آن به پیرو فراری(فرزند انزو فراری) تعلق دارد.

محصولات شرکت فراری

  • فراری انزو وی ۱۲
  • فراری ۴۵۸ ایتالیا
  • فراری ۴۵۸ اسپایدر
  • فراری اف اف
  • فراری اف ایکس ایکس ایولوزیون
  • فراری پی ۵/۴
  • فراری پی ۳ -۳۳۰
  • فراری ۶۲۵ تی سی آر ۱۹۵۷ اسپایدر

فراری و مسابقات اتومبیل‌رانی

در سال ۱۹۶۱ فراری با مشکلات اقتصادی روبرو شد و جگوار کارز به رقیب اصلی آن تبدیل شد؛ شرکت فراری توانست با کمک فیات از این چالش عبور کند. در ادامه در سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ شرکت فورد بخش اعظمی از بازار خودروهای اسپرت را به خود اختصاص داد. با این حال فراری توانست با تولید محصولاتی همچون فراری جی‌تی، بازار را مجدد به دست بگیرد.

در طول این سال‌ها و برای ۶ سال متوالی، شرکت فورد با فورد جی‌تی ۴۰ به قهرمان بی رقیب مسابقات لمانز تبدیل شده بود. اما در نهایت در سال ۱۹۷۱ فراری توانست با مدل ۳۱۲پی، مسابقه آن سال را ببرد. این مدل در دو سال بعد نیز چندین پیروزی برای شرکت فراری کسب کرد تا زمانیکه در نهایت فراری با هدف تمرکز روی مسابقات فرمول ۱ از مسابقات لمانز کنار کشید. همچنین لازم به ذکر است که مایکل شوماخر در سال‌ ۱۹۹۷ به تیم فراری پیوست و تا زمان خداحافظی از رانندگی در سال ۲۰۰۶، همراه این تیم افتخارات متعددی کسب کرد.

بعد از آشنا شدن با خودرو هیبریدی فراری، همچنین می توانید برای اطلاع از اخبار خودرو، مقالات خودرو، معرفی خودروها، آموزش های خودرویی از صفحات مربوطه در مجله خودرو پیو دیدن کنید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

مقاله های پیشنهادی دیگر

فراخوان برای ۲۸۵ هزار خودرو تسلا در چین

232 بازدید

رونمایی از سیتروئن دی اس ۹ مدل ۲۰۲۳

154 بازدید

دلیل افت صادرات خودروسازان داخلی

142 بازدید