کوروش منصوری سلطان تیونینگ خودرو دنیا به خودرو سازی وارد می شود

مدیر سایت/05/12/1399
بازدید 203 / نظر 0
تیونینگ کوروش منصوری

[jwp-video n=”1″]

برای دیدن فیلم خودرو ساینا و معرفی کامل این خودرو ایرانی بر روی لینک کلیک کنید

امروزه خودرو های تیونینگ شده منصوری در تمام دنیا شهرت پیدا کرده اند. خودرو های گران قیمتی که از شرکت های خودرو سازی لوکس در دنیا خریداری و مستقیما به کارگاه تیونینگ منصوری فرستاده می شوند تا بعد از تیونینگ شدن با فرمی کاملا جدید به دست مشتری سپرده شود. اما پشت این برند تیونینگ منصوری چه کسی است و این برند تیونینگ چگونه توانسه به چنین جایگاهی در دنیا برسد. برای آشنایی بیشتر با کوروش منصوری و کمپانی او در ادامه این مقاله از مجله خودرو پیو با ما همراه باشید.

کوروش منصوری کیست

کوروش منصوری، متولد 1960 در کلاردست مازندران، کارآفرین بریتانیایی-ایرانی است، که در سال ۱۹۸۹ شرکت خودروسازی منصوری را تأسیس کرد. این کار آفرین بنام هم‌ اکنون به ‌عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت منصوری فعالیت می‌کند. در ادامه بیشتر با شرکت منصوری و تیونینگ منصوری آشنا خواهیم شد.

سلطان تیونینگ دنیا (تیونینگ منصوری) مهاجری از چالوس است

کوروش منصوری در گفتگو با مجله خودرو گفته است: سال ۱۹۸۹ بود که به دلیل علایق شخصی در شهر مونیخ کمپانی MP Design را تاسیس کردم و سال ها مشغول تولید قطعات و همکاری با کمپانی های بزرگ خودروسازی و تیونینگ آلمانی بودیم، اما به خودم گفتم تا کی باید برای دیگران قطعه تولید کنیم؟ حالا زمان آن است که باید خودمان با لوگو و برند منصوری به بازار بیاییم، سپس کار را با بنتلی آغازکردیم که بسیار موفق بود و پس از آن به سراغ استون مارتین رفتیم.

منصوری

پرشه تیونینگ شده توسط منصوری

ما به سراغ خودروهایی رفتیم که تاکنون کسی روی آن ها کار نکرده بود. در ضمن ما با تمام تیونرهای آلمانی دوست و همکاریم، اگر به سراغ مرسدس بنز می رفتیم، برابوس ناراحت می شد و یا اگر به سراغ بی ام و می رفتیم “هارت گه ” یا “اشنیتزر” از ما دلخور می شدند، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که آنها کارخودشان را انجام دهند و ما روی شاخه های خالی بیاییم. پس از آستون مارتین نیز به سراغ رولزرویس موتور کارز، سپس فراری و سرانجام بوگاتی که نهایت کار است، رفتیم.

کوروش منصوری چهار کارخانه در آلمان و جمهوری چک دارد و در حدود 200 کارمند برای او و برند منصوری فعالیت می کنند. برند منصوری قطعات تیونینگ و چرم داخل خودرو را خودش طراحی می کند. تیونینگ منصوری همچنین در طراحی داخلی هواپیما های لوکس تجاری، کشتی های تفریحی، لوازم خانگی، لباس و کالا های لوکس دیگر نیز فعالیت می کند.

کمپانی کوروش منصوری

کمپانی کوروش منصوری

خودرو هایی که در تیونینگ منصوری، تیونینگ می شوند اکثرا بالای پانصد هزار (500.000) قیمت دارند. کوروش منصوری می گوید گران ترین خودرویی که به مشتری تحویل داده است نزدیک به سه میلیون یورو قیمت داشته است. کمپانی منصوری قصد دارد در آینده با ایران در حوزه خودرو همکاری و حتی خودرویی به اسم منصوری به بازار ارائه کند.

ویدویی از تیونینگ صفر تا صد خودروها در تیونینگ کوروش منصوری

[jwp-video n=”2″]

تاریخچه شرکت تیونینگ کوروش منصوری

تیونینگ منصوری یک شرکت خودروسازی لوکس آلمانی-سوئیسی مستقر در آلمان است که در زمینه تیونینگ و سفارشی سازی خودرو فعالیت می کند. در حال حاضر که نزدیک به آغاز سال 1400 هستیم، حدود 12 سال از تاسیس شرکت تیونینگ منصوری توسط کوروش منصوری گذشته است. او 34 سال پیش با رفتن به آلمان در ابتدا در زمینه ارائه خدمات مهندسی و تامین قطعات خودرو فعالیت می کرد. منصوری بعد از مدتی تصمیم گرفت که بر روی تیونینگ خودرو های لوکس فعالیت خود را متمرکز کند.

کوروش منصوری

کوروش منصوری

به گفته خود کوروش منصوری، او از سال 2004 با تیونینگ خودرو های بنتلی استارت یکی از بهترین های برند تیونینگ خودرو که همین برند منصوری می شود را زد. کمی بعد با تیونینگ رولز رویس، استون مارتین و دیگر برند های معتبر برند خود را گسترده تر کرد و در مدت کوتاهی به موفقیت های چشمگیری رسید و بعد از آن تبدیل به سلطان تیونینگ خودرو جهان شد. به طوری که بسیاری از ستاره ها و سلبریتی های سرشناس دنیا مشتریان شرکت منصوری شدند.

طبق صحبت های کوروش منصوری، کمپانی تیونینگ منصوری در جلب اعتماد این سلبریتی ها بسیار موفق بوده، طوری که بسیاری از آن ها نه یک ماشین بلکه تا پنج خودرو را در کمپانی منصوری تیونینگ کرده اند.

فیلم تیونینگ استالونه کوروش منصوری تیونینگ

[jwp-video n=”3″]

گالری تصاویر کوروش منصوری تیونینگ

برنامه های کمپانی منصوری برای آینده

در حالی که کمپانی های تیونینگ خودرو در جهان، قطعات مختلف تیونینگ را از شرکت‌های دیگر دریافت و بر روی خودرو نصب می‌کنند، شرکت تیونینگ منصوری تمام قطعات مورد نیاز خود، بجز لاستیک و تایر را در کارخانه های تولیدی خود، در آلمان و سوئیس تامین می کند و این وجه تمایز اصلی برند تیونینگ منصوری با دیگر کمپانی های تیونینگ در دنیا است. شرکت منصوری هم ‌اکنون دارای تکنولوژی طراحی و تولید پلت فرم مستقل خودرو است، که این کمپانی را، در سال‌های اخیر، از یک تیونینگ ‌کننده خودرو، به یک شرکت خودروسازی تبدیل کرده ‌است.

به نظر شما اگر کمپانی منصوری به آلمان مهاجرت نمی کردن می توانست معتبر ترین برند تیونینگ خودرو در دنیا را بوجود بیاورد؟

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  اتصال‌پذیری برای خودروهای ایران خودرو

  آغاز مسیر اتصال‌پذیری برای خودروهای ایران خودرو

  224 بازدید
  توقف فروش خودرو های بنزینی فولکس واگن

  فولکس واگن فروش خودروهای بنزینی خود را در اروپا متوقف می‌کند

  205 بازدید
  خودرو هیبریدی فراری

  رونمایی از خودروی هیبریدی ۳۲۰ هزار دلاری فراری

  215 بازدید
  افت صادرات خودروسازان داخلی

  دلیل افت صادرات خودروسازان داخلی

  167 بازدید