مقاله های خودرو

پیدا کردن تعمیرگاه ماشین

مدیر سایت/25/09/1399
بازدید 83 / نظر 0
تعمیرگاه خودرو

وقتی نمی ‌دانید دلایل و علت خرابی خودرو چیست و از هزینه ها‌ی تعمیر آن اطلاعی ندارید، بُردن آن به تعمیرگاه خودرو و گذاشتن آن نزد تعمیرکار اتومبیل، می تواند نگران کننده باشد. زیرا شخص تعمیرکار ممکن است هزینه زیادی از شما دریافت کند، در عین حال ممکن است خرابی خودرو را به طور کامل رفع نکرده باشد. با به کارگیری از راهنمایی‌ هایی زیر می ‌توانید در پیدا کردن تعمیرگاه های ماشین خود بهتر عمل کنید.

دستگاه عیب یاب یا دیاگ خودرو چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ |ردیاب خودرو چیست و معرفی بهترین ردیاب ها

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر مفید خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

شاخصه های اصلی پیدا کردن یک تعمیرگاه مناسب

از دلایلی که می توان در ادامه مقاله “پیدا کردن تعمیرگاه ماشین” به عنوان شاخصه های اصلی پیدا کردن یک تعمیرگاه معتبر در نظر گرفت، سوالاتی از این قبیل است که در ذیل به آن اشاره کرده ایم:
آیا مشتری تعمیرگاه معینی هستید و برای هر نوع خرابی خودرو به آن تعمیرگاه خودرو مراجعه می کنید؟
آیا از یک شخص قابل اعتماد، آدرس تعمیرگاه مناسب و حرفه ‌ای را می ‌پرسید؟
آیا از افرادی هستید که تنها به نمایندگی ‌های مجاز خودرو اعتماد دارند؟
آیا از طریق گشت ‌و ‌گذار در خیابان‌ های شهر و وب‌ گردی به‌ طور شانسی به یک تعمیرگاه اعتماد کرده و خودروتان را برای تعمیر به دست آن مرکز می سپارید؟
در بسیاری از موارد فوق هیچ ضمانتی بابت ارائه صحیح خدمات یا دریافت منصفانه هزینه تعمیرات خودرو شما وجود ندارد و هیچ مرجعی پاسخگوی واقعی ضرر و زیان ‌های احتمالی تحمیل‌ شده به شما نخواهد بود.

تمامی شرکت‌ های تولید کننده خودرو داخلی و نمایندگی‌ های خودروهای خارجی، دارای شبکه گسترده تعمیرگاهی در سطح کشور هستند و خدمات تعمیرگاهی خودروهای تحت پوشش گارانتی یا خارج از گارانتی را ارائه می دهند. این مراکز به دلیل دارا بودن سطح استاندارد قابل گزینش و ارزیابی، برخورداری از کادر متخصص و استفاده از قطعات مورد تایید سازندگان خودروهای عرضه، برای مشتریان خود از مطلوبیت بالاتری برخوردار هستند. اما به دلایل پراکندگی نامناسب نمایندگی ها در سطح شهر، بالا بودن هزینه ارائه خدمات نسبت به تعمیرگاه ‌های خصوصی موجب عدم استقبال مشتریان به خصوص دارندگان خودروهای فاقد گارانتی از این مراکز می شود.

تعمیرگاه ‌های خوشنام در هر شهر، گزینه خوبی برای دارندگان خودروهای نیازمند تعمیر پس از نمایندگی‌ های مجاز است. جایی که بتوانید خودرویتان را با اطمینان بیشتری نسبت به سایر تعمیرگاه‌ ها برای تعمیر بسپارید. معمولا وسعت تعمیرگاه، تجهیزات موجود در آن، تعداد پرسنل و نیز سابقه فعالیت آن تعمیرگاه در منطقه سبب جلب اعتماد مشتریان می شود. تعمیرگاه ‌های معرفی شده در بسیاری از موارد مراجعه مشتریان به تعمیرگاه ‌ها، توسط معرفی افراد قابل اعتماد صورت می گیرد.

عواملی مانند تشخیص صحیح عیب به دلیل تبحر مکانیک خوب، منصف بودن و دریافت هزینه منصفانه و برخورد مناسب پرسنل تعمیرگاه موجب اعتماد مشتری خواهد شد. علاوه بر نکاتی که بالاتر تعریف کردیم، آموزش تعمیرات ماشین های خارجی در تهران یا سایر شهرستان ها این عملکرد را به همراه دارد که می توانید با انجام روش گفته شده در روند تعمیر ماشینتان به سرعت عمل کنید و به طور کلی خودتان تعمیرکار تخصصی خودرویتان باشید یا حتی نکاتی را قبل از اعزام به تعمیرگاه مجهز پیشگیری نمایید.

شاخصه های اصلی پیدا کردن یک تعمیرگاه مناسب

شاخصه های اصلی پیدا کردن یک تعمیرگاه مناسب

نبود ضمانت برای پیدا کردن تعمیرگاه های معتبر خودرو

تمامی شرکت‌ های تولیدکننده خودرو داخلی و نمایندگی‌ های خودروهای خارجی، دارای شبکه گسترده تعمیرگاهی در سطح کشور هستند و خدمات تعمیرگاهی خودروهای تحت پوشش گارانتی یا خارج از گارانتی را ارائه می دهند. این مراکز به دلیل دارابودن سطح استاندارد قابل گزینش و ارزیابی، برخورداری از کادر متخصص و استفاده از قطعات مورد تایید سازندگان خودروهای عرضه، برای مشتریان خود از مطلوبیت بالاتری برخوردار هستند. اما به دلایل پراکندگی نامناسب نمایندگی ها در سطح شهر، بالا بودن هزینه ارائه خدمات نسبت به تعمیرگاه ‌های خصوصی، موجب عدم استقبال مشتریان به خصوص دارندگان خودروهای فاقد گارانتی از این مراکز می شود. همچنین گاهی این اتفاق برایمان افتاده است که خودرومان را به تعمیرگاهی بردیم و بعد از کار شدن روی آن و گذشت چند روز متوجه شدیم که با وجود این که هزینه کرده ایم اما باز هم مشکل خودرو ما پا برجاست. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که ما شناختی از حرفه تعمیرکار خودرویی که به آن مراجعه کردیم نداریم، ولی گاهی مجبوریم این ریسک را به جان بخریم. دستگاه عیب یاب خودرو پیود جلو این اتفاق را می گیرد و باعث می شود که ما تعمیرگاه های معتبر خودرو خود را بشناسیم و فقط به آن ها مراجعه کنیم. در انتهای مقاله “یافتن تعمیرگاه ماشین” به نحوه عملکرد پیود خواهیم پرداخت.

دروغ های رایج بین تعمیرکاران

دروغ های رایج بین تعمیرکاران

دروغ های رایج بین تعمیرکاران

مشکل خودرو شما مشخص نیست

از دروغ ‌های معروف تعمیرکاران خودرو این است که مشکل خودرو شما مشخص نیست و نمی‌ توان راه حلی برای تعمیر آن پیدا کرد ولی در صورت مواجه با دروغ، شما در برابر یک مکانیک تنبل و البته پول دوست قرار گرفته ‌اید که با طرح یک دروغ استراتژیک قصد دارد که مدت زمان بیشتری از خودرو شما را نگاه داشته و به بهانه پیدا کردن راه حلی برای تعمیر خودرو، هزینه بیشتری دریافت کند.

حتی یک کیلومتر هم نباید حرکت کنید

یکی از دروغ‌ های قدیمی تعمیرکاران این است که خودرو شما مشکلات زیادی داشته و حتی یک کیلومتر هم نباید با آن رانندگی کنید. این دروغ ساده ترس و وحشت را به جان شما انداخته و مجبور می ‌شوید که خودرو را در همان تعمیرگاه خودرو تعمیر کنید. کمی هوشیار باشید و اگر احساس کردید که مشکل خودرو شما خیلی هم جدی و وحشتناک نیست یک تعمیرکار منصف و سالم را برای تعمیر خودرو پیدا کنید.

تا آخر عمر تضمین می کنم

تضمین تعمیر و حل دائمی مشکل خودرو شما یکی از دروغ ‌های آشکار برخی از تعمیرکاران خودرو است. ظاهرا آن ها تنها از نام گارانتی استفاده کرده و می ‌خواهند که با این کلمه بازار خود را گرم کنند. ولی باید هوشیار باشید که هیچ قطعه و هیچ خودرویی دارای گارانتی مادام‌ العمر نیست و قطعا خودرو شما باز هم خراب خواهد شد.

خودرو شما به این کار‌ها نیاز دارد

زمانی که شما برای رفع یک مشکل فنی به یک تعمیرگاه خودرو مراجعه می ‌کنید، ولی تعمیرکار مدعی می شود که برای رفع کامل مشکل خودرو باید کار‌های دیگری هم انجام داد، این کار برای خالی کردن جیب شماست و باید هوشیار باشید. چرا که در اغلب مواقع خودرو شما به هیچ عنوان به انجام کار‌های اضافی احتیاجی نیست و با صرف هزینه ‌ای اندک مشکل خودرو شما برطرف می شود.

تمام این مدل خودرو‌ها مشکل دارند

بعض مواقع برخی از تعمیرکاران قادر به تعمیر صحیح و مناسب خودرو شما نبوده و برای توجیه عملکرد ضعیف خود مدعی می ‌شوند که تمام خودروهای مشابه، دارای مشکلات فنی بوده و این مسئله در خودرو شما عادی و غیرقابل حل است. باید با پرسش از تعمیرکاران دیگر و یا سازنده خودرو از وجود و یا عدم وجود مشکلات خودرو خود در محصولات دیگر اطلاع یابید.

خودرو شما باید به نمایندگی برود

گاهی اوقات خودرو خود را برای رفع یک مشکل ساده به یک تعمیرکار نشان داده و از او می‌ خواهید که خودرو را تعمیر کند و پیشنهاد می‌ کند که حتما برای تعمیر خودرو به نمایندگی مراجعه کنید. به این سادگی‌ ها فریب نخورده و از مراجعه به نمایندگی خودداری کنید، زیرا مراجعه به نمایندگی باعث پرداخت هزینه‌ های فراوان می شود.

برای تعمیر این مدل خودرو دوره دیده ‌ام

برای هر کاری دوره‌ های مختلفی وجود داشته و اشخاص با گذراندن دوره‌های مذکور می ‌توانند مجوز و گواهی‌ نامه گذراندن دوره‌ های مختلف را دریافت کنند. تعمیرکاران هم دوره‌ های مختلفی را پشت سر گذاشته و می‌ توانند گواهی ‌نامه تعمیر و سرویس برخی از خودرو‌های موجود در بازار را دریافت کنند. البته برخی اصلا گواهی لازم برای تعمیر یک خودرو را نداشته و تنها با کسب تجربه به تعمیر خودرو‌های مختلف می ‌پردازند. با این حال باید توجه داشت که داشتن مجوز و گواهی مورد نیاز برای تعمیر برخی از خودروها نشان دهنده اعتبار تعمیرکار بوده و قابل اعتماد بودن او را اثبات می کند.

موتور خودرو شما باید تنظیم شود

یکی از دروغ‌ های تعمیرکاران خودرو که برای خالی کردن جیب شما مورد استفاده قرار می ‌گیرد، این است که شما باید موتور خودرو را تنظیم کنید. ولی احتمالا با چند تغییر کوچک و تعویض برخی از قطعات، مشکل خودرو شما حل می ‌شود. در حقیقت تعداد کمی از خودرو‌ها نیاز به تنظیم موتور داشته و لازم نیست که شما با هر بار مراجعه به تعمیرگاه موتور خودرو را تنظیم کنید.

5 راهکار برای شناخت یک مکانیک خوب

 

راهکار برای شناخت یک مکانیک خوب

راهکار برای شناخت یک مکانیک خوب

ضمانتی وجود ندارد

در بسیاری از موارد، نمی توان ضمانتی را بابت ارائه صحیح خدمات یا دریافت منصفانه به جهت هزینه تعمیرات خودرو از جانب تعمیرگاه ماشین های خارجی در تهران یا تعمیرگاه خودروهای داخلی در نظر گرفت. تا جایی که هیچ مرجع نظارتی، نمی تواند پاسخگوی ضرر و زیان های احتمالی شما باشد.

نمایندگی‌ های مجاز تعمیرات خودرو

شرکت های تولید کننده خودرو که در داخل و نمایندگی های انحصاری خودرو خارجی مشارکت دارند، دارای یک سری شبکه گسترده تعمیرگاهی در سطح کشور هستند. این شرکت ها این امکان را به شما می دهند که خدمات تعمیرگاهی خودروهای تحت پوشش (خارج از گارانتی) را برایتان فراهم کنند. در واقع با دارا بودن سطح استاندارد قابل گزینش، برخورداری از کادر بهترین مکانیک و تعمیرگاه مکانیکی و استفاده از قطعات مرغوب و مورد تایید، برای صاحبان خودرو از مطلوبیت بالاتری برخوردار است.

تعمیرگاه‌ های خوشنام شهر

گزینه بعدی که برای بسیاری از دارندگان ماشین که خودروی آن ها نیازمند تعمیر است پیشنهاد می شود، وجود تعمیرگاه های خوشنام در سطح شهرها است. جایی که این امکان را داشته باشید با پیدا کردن تعمیرگاه های خودرو از یک متخخص مکانیک در امر تعمیر اتومبیل استفاده نمایید. معمولا وسعت تعمیرگاه ماشین خارجی یا داخلی، تجهیزات موجود در تعمیرگاه مکانیکی، تعداد پرسنل و حتی سابقه فعالیت آن تعمیرگاه در منطقه از جمله عواملی به شمار می رود که باعث جلب اعتماد مشتریان خواهد شد.

تعمیرگاه‌ های معرفی شده

در بسیاری از موارد پیش آمده که مشتریان به هنگام مراجعه به تعمیرکار اتومبیل یا تعمیرگاه خودرو، توسط معرفی افراد قابل اعتماد صورت گیرد. از جمله عواملی که در تشخیص پیدا کردن تعمیرگاه خوب و یک مکانیک ماهر کمک خواهد کرد، عبارتند از: تشخیص صحیح عیب به دلیل تبحر مکانیک خوب، منصف بودن و دریافت هزینه منصفانه، سرعت در ارائه خدمات، خوشرویی و برخورد ماسب پرسنل تعمیرگاه خودرو و …

هزینه تعمیر خودرو

گروهی دیگر از صاحبان خودرو که بدون توجه به کیفیت، خدماتی را دریافت می کنند. تنها به دنبال این راه هستند که با پیدا کردن یا یافتن تعمیرگاه ماشین از ارزان ترین خدمات تعمیرگاهی برخوردار شوند. بیشتر افرادی که تنها ملاک انتخاب تعمیرگاه، هزینه ارائه خدمات است را می توان به این گروه اشاره کرد که عبارتند از: متقاضیان دریافت گواهی معایه فنی و فروشندگان خودرو.

چطور تعمیرگاه خوب پیدا کنیم که بتوان به آن اعتماد کرد

با کمی تحقیق و شاید چند تماس تلفنی، یافتن تعمیرگاه ماشین مناسب اتومبیل برای تعمیر وسیله نقلیه کاری دشوار نیست. با جستجوی دقیق یک سری از عوامل که نقش مهمی در پیدا کردن تعمیرگاه معتبر خودرو دارد، می توانید یک مکانیک یا تعمیرگاه ماشین معتبر را بیابید و به آن اعتماد کنید. از جمله راهکارهایی که می تواند شما را در یافتن این امر کمک کند، عواملی است که در ذیل به آن اشاره کرده ایم.

جستجوهای اینترنتی

اولین قدم در انتخاب پیدا کردن تعمیرگاه آنلاین جهت تعمیرات آنلاین خودرو این است که به تحقیق کردن در سایت های اینترنتی همچون سایت تعمیرات خودرو بپردازید و با خواندن مطالبی از آن سایت درخصوص تعمیرات آنلاین خودرو اطلاعاتی را کسب نمایید. ضمن جستجویی که در اینگونه از سایت های اینترنتی خواهید داشت، می توانید بهترین مکانیک ایران را که تیم متخصص آن در زمینه مکانیکی ماشین های مدل بالا یا پایین فعالیت می کند را بشناسید و خودرویتان را برای تعمیر به تعمیرگاهی مطمئن بسپارید.

پرسیدن از دوستان و آشنایان

وقتی به دنبال یک مکانیک صادق و با اخلاق هستید، بهتر است به جستجوی خود در خارج از دنیای مجازی ادامه دهید. یک روش آسان برای یافتن تعمیرگاه ماشین های خارجی و داخلی در تهران این است که از دوستان، همسایگان و همکاران خود در مورد تعمیرگاه هایی که ماشین خود را به آنجا می برند، سوال کنید. چنانچه قبلا لیست تعمیرگاه خودرو تهران یا اسامی تعمیرگاه های خودرو را تهیه کرده اید، می توانید از دوستان خود سوال کنید که آیا آن ها تجربه ای از بردن وسیله نقلیه به این دسته از تعمیرگاه ها داشته اند یا اینکه چیزی درباره آن ها شنیده اند! حتی می توانید از کارفرمای خود نیز کمک بگیرید. چرا که بسیاری از مشاغل اداری، دارای وسایل نقلیه شرکتی هستند که نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و مسئولین این شرکت ها برای اطمینان از حفظ و نگهداری خودرو، معمولا با مکانیک های متخصص که نزدیک محل شرکت هستند برای تعمیر خودرو قرارداد می بندند.

برقراری تماس با مکانیک

چنانچه تا این مرحله موفق به یافتن لیست برخی از تعمیرگاه های احتمالی خودرو (آدرس تعمیرگاه ماشین) شده باشید، در این صورت بهتر است شروع به برقراری تماس تلفنی با شرکت های موجود در لیست خود کنید. البته قبل از تماس با تعمیرگاه های تخصصی خودرو، باید آماده پرسیدن سوال از متخصص تعمیرکار اتومبیل باشید. هدف از تماس با تعمیرگاه مکانیکی و صحبت با تیم متخصص آن بدین خاطر است که به سطح خدمات مشتری و همچنین دانش و اعتماد به آن ها در تعمیر یا نگهداری مدل خودرو برسید. به خاطر داشته باشید که ممکن است برخی از تعمیرگاه های تخصص خودرو، تمایلی به دادن اطلاعات از طریق تلفن نداشته باشند، زیرا ممکن است قبل از ارائه نقل قول دقیق، برخی از تعیرات خودرو نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد.

ایجاد اعتماد با مکانیک خود

حتی پس از اینکه تمامی تحقیقات را به منظور یافتن تعمیرگاه ماشین انجام دادید، هنوز هم یکی سری ابهامات در خصوص تعمیر ماشین وجود دارد که بهتر است در اینجور مواقع با خود متخخص تعمیرکار خودرو صحبت نمایید. این بخش از مهم ترین قسمت های انتخاب تعمیرگاه اتومبیل است. چرا که اکنون می توانید با صحبت کردن با شخصی که روی ماشینتان کار می کند، اعتماد کامل برقرار نمایید.

 

ایجاد اعتماد به مکانیک خود

ایجاد اعتماد به مکانیک خود

پیو چیست

شرکت آریانا پیوند عصر جدید با نام تجاری پیو ( Pio ) با گروه بزرگی از مهندسان و متخصصان در زمینه های مختلف این تکنولوژی را از شرکت کانادایی پیو وارد کشور کرده اند و بعد از بومی سازی این سخت افزار و اپلیکیشن، بستری جدید و مفید برای تمام رانندگان داخل کشور به وجود آورده اند تا با استفاده از امکانات اپلیکیشن پیو و سخت افزار، بتوانند هزینه نگهداری خودرو را به صورت چشمگیری کاهش داده و عمر مفید خودرو خود را تا سطح قابل توجه ای افزایش دهند.

شرکت پیو این اهداف را از طریق یک محصول فیزیکی به اسم پیود که کار عیب یابی خودرو (دیاگ)، ردیاب خودرو (جی پی اس)، دزدگیر خودرو و … را انجام می دهد. این کار با استفاده از نصب دستگاه پیود بر روی خودرو و وصل شدن آن به یک اپلیکیشن جامع فارسی ساخته شده به دست شرکت پیو اتفاق می افتد.
جهت طراحی و ساخت گجت پیود و اپلیکیشن پیو مطالاعات بسیار زیادی توسط تیم های مختلفی از جمله تیم مهندسی مکانیک خودرو، تیم مهندسی برق خودرو، تیم برنامه نویسی و تیم مهندسی الکترونیک صورت گرفته تا نهایتا منجر به جمع آوری بانک های اطلاعاتی مختلف شد که توسط این اطلاعات میسر گردید تا مجموعه ای کامل و جامع در قالب یک اپلیکیشن تخصصی در اختیار کاربران قرار گیرد.
پیو یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه ارائه خدمات خودرو است که دو هدف اصلی را دنبال می کند:
• پایین آوردن هزینه های تعمیراتی تمام خودرو ها تا 90%
• حفظ و نگهداری صحیح از خودرو که باعث بالا رفتن عمر مفید خودرو، حداقل 3 برابر شرایط عادی می شود.

 تعمیرگاه ماشین های خارجی

یافتن یک تعمیرگاه خوب ماشین های خارجی چه در تهران و دیگر شهرها برای آن دسته از افرادی که روی خودروهایشان حساس هستند کار آسانی به نظر نمی رسد. در واقع خیلی از افراد به منظور تعمیر ماشین های خود به دنبال یک تعمیرگاه تخصصی می گردند که دارای مکانیکی خوب و با انصاف باشد. البته این را باید اضافه کرد که یافتن چنین جایی برای سریع تر پیش بردن هدفتان شاید خیلی زمان بر و حتی پر هزینه به نظر برسد. از این نظر که تعمیر ماشین چنانچه توسط متخصص صورت نگیرد، پیشامدی جز هزینه های زیاد برایتان در بر نخواهد داشت. پس اگر خودرویتان ساخت داخلی نباشد امر مربوطه باعث این مسئله می شود که حساسیت انتخاب جای تعمیرگاه متخصص بیشتر شود. به طور کلی بهتر است از یک فرد آشنا یا کسی که قبلا ماشین شخصی خود را به تعمیرگاهی مجهز برده است سوال کنید تا جایی مناسب با برند ماشینتان مورد تعمیر قرار گیرد.

راهنمایی و هدایت کاربر به نزدیک ترین تعمیرگاه

دستگاه پیود این امکان را برای کاربران خود فراهم می کند که در زمان خرابی احتمالی خودرو کاربر را از طریق اپلیکیشن پیو به تعمیرگاه های مورد نظر در رابطه با خرابی قطعه مربوطه به نزدیک ترین تعمیرگاه تخصصی خودرو راهنمایی و هدایت کند.

پیود چیست

پیود نام قطعه سخت افزار هوشمندی است که با اتصال به پورت OBD خودرو، می تواند از طریق برقراری ارتباط با کامپیوتر (ecu) خودرو و گرفتن اطلاعات و ارسال آنها برای سرورهای مرکزی شرکت اطلاعات ارسالی را تحلیل کرده و به طور کامل و هوشمندی از خودرو مراقبت کند و مشکلات خودرو را از طریق اپلیکیشن پیو به کاربر اطلاع دهد تا قبل از اینکه خودرو با مشکلات بزرگتری مواجه شود، کاربر می تواند با رسیدگی به موقع هم در هزینه های خودرو صرفه جویی کند و هم اینکه باعث بالا رفتن عمر مفید خودرو شود.
بسیاری از مشکلات خودرو که هزینه تعمیراتی سنگینی می تواند برای راننده به همراه داشته باشد با تعویض به موقع یک قطعه یا یک فیوز و حتی در بعضی مواقع با یک قطع و وصل کردن جریان باطری رفع می شود. در صورتی که از آنها بی خبر باشیم می تواند در طی چند روز یا چند هفته باعث بروز یک مشکل جدی شود و در نهایت با چراغ چک خودرو از آن خرابی مطلع شویم که دیگه کار از کار گذشته و باید هزینه قابل توجه ای را جهت تعمیرات خودرو متقبل شویم. پیود دقیقا در این مواقع ما را قبل از خرابی قطعات خودرو و قبل از اینکه خودرو دچار مشکل جدی شود مطلع کرده تا کاربر با صرف کمترین زمان و هزینه مشکل را برطرف کند.

کاربران می توانند با خرید یک دستگاه پیود و نصب آن بر روی خودروهایشان و همچنین نصب اپلیکیشن پیو روی موبایل خود به خدمات زیر دسترسی داشته باشند :
کنترل سلامت خودرو و دریافت پیام هایی در قالب نوتیفیکیشن از خطاهایی در خودرو که در صورت عدم رفع آن ها باعث خرابی خودرو در روز های آتی خواهد شد.
در صورت خرابی خودرو، با استفاده از اپلیکیشن پیو می توانید عملیات عیب یابی خودرو را انجام داده و دقیقا دلایل مشکل به وجود آمده را با توضیحات به زبان ساده به همراه راهنمایی جهت رفع مشکل مشاهده کنید.
– در صورت نیاز به تعمیرگاه خودرو برای رفع مشکل با فشردن یک کلید به لیستی از تعمیرگاه های خودرو که متناسب با برند ماشین و مشکل پیش آمده است، دسترسی پیدا خواهید کرد و در صورت نیاز اطلاعات دیاگ خودرو را می توانید برای تعمیرکار ارسال کنید تا فهم بهتری از مشکل پیش آمده داشته باشید.
کنترل آنلاین تمام سرویس های دوره ای خودرو توسط هوش مصنوعی اپلیکیشن پیو و یادآوری آن قبل از سَر رسیدن زمان سرویس های دوره ای و حتی پیشنهاد مراکزی برای انجام سرویس های دوره ای متناسب با برند خودرو شما.
یادآور اپلیکیشن پیو (Reminder) پیشرفته جغرافیایی که با استفاده از آن می توانید یک نقطه را روی نقشه انتخاب نموده و هر توضیحی را برای آن ثبت کنید تا به موجب اینکه با خودرو خود به آن محدوده وارد شدید به شما یادآوری کند.
مثال: شما می توانید محل منزل خود را انتخاب کنید و یک شعاع مثلا 3 کیلیومتری موقعیت مکانی تعیین کنید و عنوان یادآور خود را “خرید خانه یادت نره” مشخص کنید. به محض اینکه شما با خودرو خود وارد محدوده مشخص شده بشوید یادآور جغرافیایی پیو به شما هشدار خواهد داد.
قابلیت مانیتورینگ اپلیکیشن پیو به کمک دستگاه پیود که در مدل های P300 و S300 وجود دارد به شما کمک می کند زمانی که خودرو پیش شما نیست، با فرض اینکه خودرو در اختیار افراد خانواده یا دوستان است و یا حتی خودرو شما دزدیده شده اطلاعات زیر را به صورت دقیق مشاهده کنید.
• مکان دقیقی که خودرو در آن لحظه در آن موقعیت حضور دارد
• سرعتی که خودرو در آن لحظه در حال حرکت است
• نمایش تمام مسیر طی شده در یک هفته گذشته
• نمایش و گزارش تعداد توقف ها و زمان هر توقف
• نمایش و گزارش سرعت هایی که طی یک هفته گذشته طی کرده است
خاموش کردن خودرو از راه دور، در صورتی که خودرو شما به سرقت رفته باشد، می توانید خودرو خود را از راه دور هر کجای ایران که باشد خاموش کنید و نقطه دقیق توقف خودرو را داشته باشید.
ربات هوشمند پیود که توسط متخصصین هوش مصنوعی به وجود آمده است با اطلاعاتی از کامپیوتر خودرو و مراکز هواشناسی مرکز کنترل ترافیک می گیرد. با این روش می تواند شما را برای یک رانندگی بهتر و مطمئن تر راهنمایی کند. همچنین به صورت یک دستیار شما را برای کنترل سلامت خودرو و رسیدگی های به موقع خودرو و حتی در صورت خرابی، راهنمایی های لازم را برای رفع مشکلات همراهی کند.

 

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر

  آدرس نمایندگی ایران خودرو

  50 بازدید

  بیمه خودرو کوثر

  52 بازدید

  بیمه خودرو اقساطی

  34 بازدید

  بیمه خودرو ایران

  57 بازدید