مقاله های خودرو

پنج دلیل استفاده از ردیاب خودرو

مدیر سایت/29/10/1399
بازدید 76 / نظر 0
پنج دلیل استفاده از ردیاب خودرو

ما هیچ وقت نمی توانیم اتفاقات را از قبل به صورت دقیق پیش بینی کنیم. اما استفاده از ردیاب ها تا حد زیادی به ما این امکان را می دهد تا از خطرات احتمالی برای ماشین خود پیشگیری کنیم و سفر ها یا کارهای خود را در مسیری امن تر به پایان برسانیم، یا اگر شما مدیریت چندین وسیله نقلیه را برعهده داشته باشید قاعدتا نیاز به مدیریت قدرتمندتری دارید. در این قسمت از مجله خودرو پیو به پنج دلیل استفاده از ردیاب خودرو می پردازیم.

 عیب یاب یا دیاگ خودرو با موبایل چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ | ردیاب خودرو چیست و بهترین ردیاب ها

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر مفید خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

پنج دلیل مهم برای استفاده از ردیاب خودرو

1. ردیابی لحظه ای موقعیت خودرو

یکی از روش‌ های پی بردن به موقعیت مکانی خودروها، استفاده از انواع دستگاه ردیابی لحظه ای موقعیت خودرو است. دستگاه‌ های ردیاب با استفاده از تبادل سیگنال جی پی اس عمل موقعیت یابی را انجام می‌ دهند. رایج ترین نوع دستگاه‌ های ردیاب در ایران، ردیاب‌ های ماهواره‌ای یا همان ردیاب خودرو است. این دستگاه ها به شیوه های مختلف سیم کشی و یا بدون سیم کشی بر روی خودرو نصب می شوند و با استفاده از نرم افزار نصب شده روی موبایل (دیاگ خودرو با موبایل) می توانید از موقعیت ماشین خود و یا خودروهایی که مدیریت آن ها را بر عهده دارید اطلاع داشته باشید.

ردیابی لحظه ای موقعیت خودرو

ردیابی لحظه ای موقعیت خودرو

2. مدیریت هرچه بهتر ناوگان حمل و نقل باربری و عمومی

با نصب یک ردیاب بر روی سیستم های حمل و نقل عمومی می توانید به راحتی محل زندگی و فعالیت های کارمندان خود را کنترل کنید. سیستم های ردیاب خودرو می توانند داده های مکان، تاریخ و مدت زمان حرکت در مسیر و اطلاعات دیگر را به بهترین نحو ارائه دهند. به این ترتیب، مدیران می توانند به مدیریت از راه دور برای پیگیری عملکرد کارکنان و وسایل نقلیه و بررسی سوء رفتار احتمالی راننده و سوء استفاده از وسایل نقلیه بپردازند. همچنین آنها می توانند در صورت بروز حادثه بهتر رانندگان خود را راهنمایی کنند و حتی در شرایط اضطراری سریعتر واکنش نشان دهند.

از طریق ردیاب خودرو، مدیریت مسیرهای رفت و آمد را می توانید مدیریت کنید و همچنین تصمیم گیری ها بهبود می یابند. رانندگان به کمک ردیاب، کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب می کنند و با کوتاه کردن مسیر، هزینه سوخت کاهش می یابد و این باعث می شود در طولانی مدت برای شرکت سودآوری داشته باشد. مسافران به دلیل عملکرد و نحوه اجرای بهتر خدمات، رضایت بیشتری دارند.

رانندگان می توانند با استفاده از داده هایی که از دستگاه ردیاب ماشین خود می گیرند، از میزان دمای حرارت آب ماشین، دور موتور، مصرف سوخت ماشین، تعویض فیلتر روغن و هوا و لاستیک و روغن گیربکس آگاه شوند و در صورت مشکل با تعمیر به موقع خودرو به نوعی هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو را کاهش دهند. این امر در ناوگان حمل و نقل عمومی و باربری یک ضرورت محسوب می شود که می تواند در بلند مدت باعث کاهش چشمگیر هزینه ها شود.

مدیریت هرچه بهتر ناوگان حمل و نقل باربری

مدیریت هرچه بهتر ناوگان حمل و نقل باربری

3. تامین امنیت خاطر مهم ترین ویژگی داشتن ردیاب خودرو

نگهداری از اتومبیل های گران قیمت مسئله ای است که همیشه مالکان خودرو را نگران می کند. بیشتر افرادی که خودروی گران قیمتی دارند، سعی می کنند با نصب دزدگیر و یا قفل های متعدد خیال خود را بابت حفظ و امنیت ماشین خود راحت کنند. به همین منظور شرکت ها  همیشه در فکر و تلاش هستند تا با خلاقیت دست به تولید ایده ها و محصولاتی بزنند که در نهایت موجب امنیت و آسایش خاطر شما شوند. ردیاب خودرو یکی از بهترین محصولاتی است که با هدف حفظ امنیت روانی ذهن طراحی شده و با تولید و فروش آن توانسته پاسخ درستی به این دغدغه امنیت مالکان خودرو دهد.

آیا شما هم مانند افرادی هستید که بارها درب های اتومبیل خود را چک می کنید، اما باز هم نگران باز ماندن درب ها و یا امن نبودن جای پارک اتومبیل خود هستند؟ یکی دیگر از ویژگی های استفاده از ردیاب خودرو برای مالکان می توان به این نکته اشاره کرد که با نصب هر نوع از ردیاب ها می توانند از راه دور و توسط پنلی که در دسترس دارند، اتومبیل خود را چک کنند. این ویژگی کاربردی در طول 24 ساعته شبانه روز همراه مالک اتومبیل است تا خیالی آسوده را برای آن ها به ارمغان بیاورد.

تامین امنیت خاطر با ردیاب خودرو

تامین امنیت خاطر با ردیاب خودرو

4. جلوگیری از سرقت خودرو

از دیگر ویژگی های بسیار مهم استفاده از ردیاب خودرو، جلوگیری از سرقت خودرو است. این ویژگی زمانی حائز اهمیت قرار می گیرد که شما با خیالی آسوده در حال استراحت و یا مشغول کار هستید و ردیاب خودرو بر روی ماشین شما نصب شده است. در صورت انجام هر اتفاقی از قبیل ضربه به خودرو و یا باز شدن درب های خودرو، کاپوت و درب صندوق عقب سریعا از طریق اپلیکیشن شما را باخبر می سازد و شما می توانید واکنش سریع و مناسبی را نسبت به اتفاق صورت گرفته نشان دهید. این واکنش می تواند به صدا در آوردن آژیر خطر خودرو باشد و یا حتی خاموش کردن خودرو بعد از سرقت ماشین.

جلوگیری از سرقت خودرو

جلوگیری از سرقت خودرو

5. عیب یابی هوشمند با ردیاب خودرو

ردیاب اتومبیل به ECU  خودرو متصل می شود و کار دیاگ ماشین را برای شما انجام می دهد. این یک قابلیت مهم در ردیاب اتومبیل است که دزدگیر خودرو، نمی‌ تواند برای شما انجام دهد. ردیاب خودرو می‌ تواند تمامی اطلاعات فنی مربوط به اتومبیل از قبیل میزان سوخت، سرعت اتومبیل، دور موتور، میزان حرارت دمای موتور خودرو و اطلاع از سنسورهای خودرو و مسافت طی شده را توسط خودرو، توقف ها و مدت زمان توقف های صورت گرفته به ‌صورت مستند در نرم‌ افزار ردیاب ماشین نشان دهد. البته امکان بازیابی این اطلاعات تا مدت زمان مشخص شده ای وجود دارد، چراکه تمامی داده‌ ها در سرورها حفظ و نگهداری می‌ شوند. داشتن این اطلاعات برای مالکان خودرو می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد و مالکان اتومبیل با توجه به این اطلاعات می توانند از تمام جزئیات خطاهای خودرو اطلاع داشته باشند.

عیب یابی هوشمند با ردیاب خودرو

عیب یابی هوشمند با ردیاب خودرو

6. دستگاه پیود چگونه می تواند یک ردیاب خودرو خوب باشد

پیو یک شرکت استارتاپی فعال در حوزه ارائه خدمات خودرو است که دو هدف اصلی را دنبال می کند:

۱- پایین آوردن هزینه های تعمیراتی تمام خودرو ها تا ۹۰%

۲- حفظ و نگهداری صحیح از خودرو که باعث بالا رفتن عمر مفید خودرو، حداقل ۳ برابر شرایط عادی می شود.

و اما پیود چیست ؟ شرکت پیو این اهداف را از طریق یک محصول فیزیکی به اسم پیود که کار عیب یابی خودرو (دیاگ)، ردیاب خودرو (جی پی اس)، دزدگیر خودرو و … را انجام می دهد، این کار با استفاده از نصب دستگاه پیود بر روی خودرو و وصل شدن آن به یک اپلیکیشن جامع فارسی ساخته شده به دست شرکت پیو اتفاق می افتد. با این تفاسیر شما می توانید با تهیه دستگاه پیود از شرکت پیو، با به صرفه ترین قیمت نه تنها خودرو خود را دارای ردیاب کنید، بلکه با استفاده از دیگر امکانات این دستگاه چند کاربره خودرویی، مانند دیاگ، یافتن تعمیرگاه های معتبر خودرو با اپلیکیشن پیو و بسیاری امکانات دیگر که در یک برنامه کاملا فارسی قرار داده شده بر روی موبایل از سلامت خودرو تان مطمئن شوید.

امیدواریم با خواندن مقاله پنج دلیل استفاده از ردیاب خودرو در مجله خودرو پیو به اهمیت این ابزار کاربردی برای خودرو خود پی برده باشید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  پیود

  پیود چیست

  7 نظر / 759 بازدید
  دیاگ گوشی

  دیاگ خودرو با موبایل

  679 بازدید
  ردیاب خودروی سایه

  معرفی ردیاب خودرو سایه

  69 بازدید
  ردیاب شخصی چیست؟

  ردیاب شخصی چیست؟

  78 بازدید