مقاله های خودرو

مقایسه دزدگیر خودرو ها

مدیر سایت/01/10/1399
بازدید 186 / نظر 0
مقایسه دزدگیر خودروها

یکی از دغدغه های افرادی که صاحب خودرو هستند و یا قصد خرید اتومبیل دارند این است که با خرید بهترین دزدگیر خودرو، امنیت بالایی را برای خودروی خود در نظر بگیرند. چرا که با نداشتن اطلاعات کافی در خصوص خرید دزدگیری مناسب، ممکن است این مشکل برایتان پیش آید که پس از مدت کوتاهی با خرید دزدگیر، دچار خرابی شود و در نتیجه مشکلات بیشتری را پیش رویتان قرار دهد. در صورت مواجه نشدن با چنین معضلی، شاید با نگاهی مختصر به مقاله “مقایسه دزدگیر خودرو ها” (همچون دزدگیر خودرو ایزیکار، دزدگیر ماجیکار، دزدگیر خودرو چیتا) در مجله اینترنتی خودرو پیو، بتوانید به راحتی و با اطمینان از ویژگی های هر یک از دزدگیرهای خودرو، آن را که در خور و شایسته خودرو خود می دانید خریداری نمایید. البته هدف تمامی این دزدگیرها جدا از ظاهر متفاوتی که دارند، یکی است و آن هم محافظت از خودرو شماست.

عیب یاب هوشمند خودرو پیود چیست؟

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

نحوه عمل دزدگیر خودرو

امروزه به منظور بالا بردن سطح کیفیت دزدگیرهای خودرو، سعی شده است که در ساخت و طراحی کلیه دزدگیرها در مدل های مختلف، تجهیزات کاملی در نظر گرفته شود. از میان کلیه تجهیزات پیشرفته دزدگیرهای اتومبیل، می توان به این عوامل نظیر امنیت حسگرهای الکترونیکی، سیستم فعال کننده کنترل از راه دور و آژیرهای با صدای بلند اشاره کرد. در واقع بهتر است اینطور گفته شود که دزدگیرهای مدرن خودرو ها، قسمت هایی را در ساختار خود دارند که سارقین خودرو در تلاش هستند راه حل هایی را برای حل مشکل خود بیایند. شکل ظاهری هر یک از دزدگیرهای خودرو ساده به نظر می رسد اما با به کارگیری یک تعدادی حسگر به آژیر نصب شده از سرقت خودرو جلوگیری می کنند. هر دزدگیر برای خود یک سوئیچ دارد که قابل نصب به درب خودرو است. چنانچه فردی بخواهد از راه دور درب خودرو را باز کند، صدای آژیر بلند می شود. عمده سیستم های دزدگیر خودرو به منظور جلوگیری از سرقت رفتن به چند بخش اساسی پذیرش یافته است که عبارتند از:

• يك آژير، اين آژير معمولاً می ‌تواند به چند شكل صدا توليد كند كه بسته به سليقه خودتان می‌ توانید هرکدام را که دلخواهتان است فعال كنيد
• از دیگر سیستم های پیاده شده بر روی دزدگیر خودرو ها، مغز سیستم است که بستگی به بستن سوئیچ‌ هایی دارد كه باعث فعال شدن دستگاه‌ های دزدگير ماشین شامل بوق و چراغ جلوی ماشين شده يا حتی باعث نصب آژير می ‌شود
• واحد كنترل كامپيوتری كه به مغز سيستم معروف است، امكان نمايش هر صدا و هر چيزی از هشداردهنده را فراهم می سازد
• گيرنده راديو امكان كنترل با استفاده از دكمه، بدون نياز به سيم را فراهم می ‌کند
• تعدادی حس ‌گر كه می‌ تواند حسگر فشار، سویچ ‌ها و ردياب حركت را شامل شود
• باتری كمكی در صورت قطع باتری اصلی می ‌تواند كار كند

نحوه عمل دزدگیر خودرو

آژير دزدگير خودرو به چه صورت عمل می کند

از دیگر عواملی که بر آپشن دزدگیر خودرو ها می افزاید، استفاده از قطعاتی به هنگام ساخت خودرو است که بر روی جزئیات این دزدگیرها کار گذاشته می شود. به طوری که سیستم های فعال شده آن ها در زمانی که حسگرها یک عامل خارجی را تشخیص دهند، با صداهای همچون صدای بوق یا زدن فلش چراغ های جلوی خودرو از خود علائمی را به صورت هشدار بروز می دهند. رویه عملکرد دزدگیر خودرو ها به قدری بالا است که امکان کنترل از راه دور استارتر یا موتور خودرو را برای کاربران ایجاد کرده اند. یعنی با نحوه استفاده از سیم کشی توانسته اند در امر محافظتی بیشتر خودرو بکوشند.

مقایسه دزدگیر خودرو ها

دزدگیرهای بسیاری به جهت جلوگیری از سرقت خودرو ساخته شده اند که با داشتن علائمی از هشدار به منظور ایمنی بیشتر روانه بازار کرده اند. قطعا تمامی دزدگیر های خودرو این قابلیت را دارند که در نوع خود جز بهترین ها باشند، چه از نظر تولید و چه از نظر ظاهر با تجهیزات پیشرفته می تواند به عنوان مرسوم ترین دزدگیرها مورد استفاده کاربران قرار بگیرند. در ادامه مقاله “مقایسه دزدگیر خودرو ها” می خواهیم شما را با تعدادی از دزدگیر خودرو ها آشنا سازیم.

دزدگیر ایزیکار

این دزدگیر از نوع دزدگیرهای خودرو به صورت تصویری است که توسط باتری نیم قلمی کار می کند. برای افرادی که به دنبال دزدگیری با قیمت مناسب هستند تا از نوع تصویری دیجیتالی نیر باشد، دزدگیر ایزیکار بهترین انتخاب شما خواهد بود. البته برخی از کابران نگران این مشکل هستند که باتری آن تمام شود. در صورت رو به رو شدن با چنین مشکلی، می توانید از داخل دسته بندی این محصول که یک عدد دزدگیر یدک قرار گرفته، استفاده نمایید. این دزدگیر خودرو در کنار داشتن ویژگی های گفته شده این کارایی را دارد که شامل تجهیزاتی دیگر از قبیل ریموت ساده و تصویری سیم کشی آنتن کیت مرکزی در ابعادی کوچک می شود. در نتیجه وجود چنین ویژگی و قابلتی از دزگیر ایزیکار، می توانید به راحتی آن را در داخل جیب و یا کیف خود قرار دهید. از دیگر ویژگی های مثبتی که بر عوامل دیگر این دزدگیر می افزاید، شوک سنسور دزدگیر است که عملکردهای قابل توجهی را به منظور جلوگیری از سرقت خودرو به خود اختصاص داده است.

دزدگیر ایزیکار

دزدگیر چیتا

تا اینجا به بحث درباره ویژگی های دزدگیر خودرو ها پرداختیم، اما در این قسمت از مقاله “مقایسه دزدگیر خودرو ها، می خواهیم به امتیازات دیگر انواع دزدگیر خودرو ها بپردازیم. دزدگیر خودرو چیتا از دیگر عواملی است که نقش پر رنگی در اهمیت دزدگیر های پیشرفته دارد. به طوری که با عملکردهای پیشرفته ای که در این نوع از دزدگیر ایجاد شده، می توانید خصوصیات بارزی را به جهت اعمال دزدگیری باکیفیت برای خودرو خود در نظر بگیرید. از جمله مواردی که در تقویت ایمنی دزدگیر چیتا می افزاید، عبارتند از: سیستم هشدار باز بودن درب اتومبیل، سیستم هوشمند قفل اتوماتیک درب خودرو، قابلیت باز کردن درب صندوق عقب خودرو به وسیله ریموت، سيستم ماشين يابی در مکان های شلوغ، سیستم خاموش کن خودرو از راه دور به وسیله ریموت، هر دو ریموت تصویری LCD رنگی.

دزدگیر اتومبیل چیتا

دزدگیر استیل میت

این نوع از دزدگیر خودرو به دلیل ویژگی ها و امکاناتی که از خود به جای گذاشته، توانسته شهرت جهانی پیدا کند. تا جایی که تا به امروز مدل های بسیاری از آن روانه بازار شده است. با استفاده از دزدگیر استیل میت، می توانید به راحتی به آن اطمینان کنید که در کنار کارایی بالا از امنیت بسیاری خوبی برخوردار است. این دزدگیر در بین سایر دزدگیرخودرو ها، محبوبیت بیشتری دارد و به عنوان امن ترین دزدگیر در بازار شناخته شده است. کارکرد آسان و نصب راحت دزدگیر استیل میت با توجه به برتری هایی که دارد، قیمت مناسبی را برای آن در نظر گرفته اند. با توجه به چنین امتیازاتی ترجیح دارندگان خودرو و حتی نصب کننده های دزدگیر این نظر را دارند که از این دزدگیر به جای نصب دیگر دزدگیرها استفاده نمایند. از جمله امکانات و مدل های مختلف از دزدگیر خودرو ها شامل مواردی از این قبیل می شود: باتری لیتیومی، قابلیت سنسور شوک، دارای قفل مرکزی، دارای قفل کودک، قابیلت ماشین یاب، برد بسیار بالا، هشدار باز بودن درب های خودرو، قابلیت التراسونیک، داشتن سیستم pin code mode، سیستم Anti Hijack و غیره. این موارد که تا اینجا به آن اشاره کردیم، برخی از قابلیت های استیل میت را نشان می دهد.

دزدگیر استیل میت

دزدگیر ماجیکار

برای نخستین بار از سال 1995 میلادی، تحولی در سیستم های امنیتی خودرو به وجود آمد که در نتیجه توانست یکی از پرکاربردترین دزدگیرهای خودرو را برای محافظت از خوردرو ایجاد کند. با ارائه ریموت های تصویری ماجیکار، قابلیت های تاثیر برانگیزی به آپشن های دزدگیر خودرو اضافه شد. تا جایی که این سیستم دزدگیر با داشتن کلیه هشدارهای امنیتی به صورت تصویری و نوشتاری به یکی از پر طرفدارترین دزدگیرها در بین مخاطبانش تبدیل شد. ریموت هایی که از برند دزدگیر ماجیکار روانه بازار شده است این قابلت را دارند که عبارتند از: قابلیت روشن نمودن خودرو در هر ۲۴ ساعت برای شارژ نمودن باتری خودرو، روشن نمودن خودرو، روشن نمودن سیستم تهویه خودرو چه در زمستان و چه در تابستان، خاموش نمودن خودرو از راه دور.
دزدگیرهای ماجیکار شامل دو دسته تصویری و معمولی می شود که چه از نظر رده قیمتی و چه از نظر کارایی، ویژگی هایی را به خود اختصاص داده اند. دزدگیر تصویری ماجیکار، دارای یک مونیتور کوچک است که بر روی ریموت قرار گرفته و با نشان دادن تصویری از یک خودرو به ظاهر آن زیبایی بهتری بخشیده است. تمامی دزدگیرهای ماجیکار از قابلیت نصب بر روی انواع خودرو های داخلی و خارجی برخوردارند که سیستم ضد سرقت پیشرفته ای بر روی آن پیاده سازی شده است.

دزدگیر ماجیکار

دزدگیر هوتای

قابلیت سازگاری هر دزدگیری با تمامی اتومبیل ها، این امتیاز را در بردارد که سیستم پیشرفته ای از یک دزدگیر حرفه ای را در قالب کیفیتی بالا به کابران خود ارائه دهد. در حال حاضر، دزدگیر هوتای با در اختیار داشتن چنین مزایایی از تجهیزاتی کامل، امکانات در خور توجه ای را به منظور نصب دزدگیر فراهم آورده است. به طوری که از لحاظ آپشن و عملکرد سیستمی دارای رتبه بالایی است. از دیگر ویژگی های بارز این نوع از دزدگیر، می توان به توانایی کد گرفتن تمام ریموت ‌های ساده و تصویری به یکدیگر دانست. علاوه بر این توانایی، قابیلت ارائه ریموت تصویری دارای منو با امکان انتخاب زبان فارسی و انگلیسی را دارد. همچنین دارای ۱۵ مدل سیستم حفاظتی خودرو است، که ۴ مدل کیت (A-AS) را شامل می شود.

دزدگیر هوتای

نتیجه کلی
با توجه به توضیحاتی که در مقاله “مقایسه دزدگیر خودرو ها” داده شد، خیلی راحت تر و با اطمینان بهتر می توانید دزدگیر مورد نظر خود را خریداری نمایید. از این نظر که با خواندن این مقاله با کارایی و نکات قوت هر یک از دزدگیر خودرو ها آشنا خواهید شد. در صورت برگزیدن هر آپشنی از انواع دزدگیر خودرو ها که به امنیت خودرو شما کمک می کرد، آن را در لیست خرید خود قرار دهید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  پیود

  پیود چیست

  7 نظر / 759 بازدید
  دزدگیر خودرو جی پی اس دار

  دزدگیر خودرو جی پی اس دار

  175 بازدید
  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  150 بازدید
  معرفی دزدگیر هوتای

  معرفی دزدگیر هوتای

  2 نظر / 180 بازدید