مقاله های خودرو

معرفی دزدگیر خودرو استیل میت

مدیر سایت/24/09/1399
بازدید 368 / نظر 0
معرفی دزدگیر خودرو استیل میت

همواره از دغدغه هایی که برخی از خودروسواران دارند این است که خودروی شخصی خود را در امنیت کامل حفظ نمایند. به همین دلیل با نصب بهترین دزدگیرهای خودرو از به سرقت رفتن خودروی خود جلوگیری می کنند. اما تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که یک دزدگیر خودرو باید چه ویژگی هایی داشته باشد و یا اینکه پس از نصب آن آنطور که باید از عملکرد بالایی برخوردار است یا نه؟ یکی از بهترین این دزدگیرها، “دزدگیر خودرو استیل میت” نام دارد که برای شناخت صحیح از انواع و ویژگی های آن بهتر است در ادامه مطلب از “معرفی دزدگیر خودرو استیل میت” در مجله خودرو پیو ما را همراهی نمایید.

پیود چیست؟

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر مفید خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

تاریخچه دزدگیر خودرو استیل میت

برند دزدگیر استیل میتSteel Mate” توانسته با مطرح ساختن خود میان دیگر برندهای معتبر دزدگیر، سهم قابل توجی از بازار جهانی را در زمینه تولید دزدگیر به خود اختصاص دهد. اصالتی که این برند با خود به همراه دارد به کشور چین بر می گردد که با تنوع تولیدات دزدگیر استیل میت در انواع محتلف چه تصویری و چه معمولی، زبانزد خاص و عام شده است. تاکنون محصولات متنوعی با کیفیت بالا از این برند چینی روانه بازار شده که با قیمت مناسبی در فروشگاه های سراسر دنیا همچون فروشگاه های ایرانی عرضه می شود. اولین سال های فعالیت کارخانه استیل میت در زمینه تجهیزات الکترونیک مربوط به سال های 1993 می شود. این برند چینی هم اکنون یکی از معتبرترین برندهایی است که اینگونه از تجهیزات را می سازد و روانه بازار جهانی می کند. از جمله تجیهزاتی که با ساخت شرکت استیل میت روانه بازار شد عبارتند از: انواع سیستم های حفاظتی خودرو، دوربین و نمایشگرهای پارک خودرو، انواع سنسورهای پارک خودرو، رهیاب و مکان یاب، سیستم های کامل صوتی، سنسورهای تنظیم باد و …

تاریخچه دزدگیر خودرو استیل میت

انواع دزدگیر استیل میت

از تعریف جزئیات مربوط به تاریخچه برند استیل میت که بگذریم، نوبت به انواع دزدگیر استیل میت می رسد. این دسته از دزدگیرهای استیل میت را می توان به دو دسته تصویری و معمولی تقسیم بندی کرد که هر کدام از این دسته بدی ها از رده بندی و عملکردهای متفاوتی برخوردار هستند. یکی از دزدگیرهایی که از خانواده دزدگیر استیل میت تولید شده، دزدگیرهای تصویری استیل میت است. قابلیت این دزدگیر خودرو بدین صورت است که یک مانیتور LCD کوچک را در خود جای داده که بر روی ریموت قرار گرفته است. کارایی بالایی که این دزدگیر تصویری از این برند دارد مربوط به سنسورهای مختلف موجود در بخش های مختلف خودرو است. به طوری که هر زمان یکی از این سنسورها، موقعیت غیر نرمالی را در دستگاه ریموت دار به ثبت رسانند، نمایشگر مربوط به دزدگیرهای استیل میت یا همان ریموت کنترل، هشدارهایی از طرف این دستگاه دریافت می کند. تا جایی که با نشان دادن علائمی همچون لرزش و چراغ های چشمک زن به کاربران این هشدار را می دهد که چه سنسورهایی و در کدام قسمت خودرو به حالت تحریک در آمده اند.

انواع دزدگیر استیل میت

مدل های مختلف دزدگیر استیل میت

در کنار آشنایی با انواع مختلف این دزدگیر، بهتر است کمی نیز در خصوص مدل های متنوعی که از آن تولید می شوند، بدانید. دزدگیر خودرو استیل میت مدل ranger-5163 از امتیازات ویژه ای برخوردار است که در ذیل به شرح مختصری از آن در مقاله “معرفی دزدگیر خودرو استیل میت” می پردازیم.

مدل های مختلف دزدگیر استیل میت

دزدگیر تصویری استیل میت رنجر ranger

از دیگر دزدگیرهایی معروفی که در رده بندی بهترین دزدگیرهای خودرو قرار می گیرد، دزدگیر تصویری رنجر شناخته می شود. این دزدگیر در حال حاضر با داشتن بُرد بالایی که دارد از آپشن های فوق العاده ای از جمله شارژی بودن ریموت ها برخوردار است. قابلیت شارژ آن بدین صورت است که این مدل از دزدگیر استیل میت به دلیل داشتن باتری داخلی لیتیومی، می توان آن را با شارژر فندکی و شارژ خانگی، شارژ کرد. از دیگر امکاناتی که بر ویژگی های این دستگاه افزوده است، می توان به قابل تنظیم بودن سنسور حساسیت به ضربه و دو ریموت تصویری آن اشاره کرد. از دیگر مشخصه های بارز دزدگیر استیل میت رنجر عبارتند از:

• ارسال دستور به صورت two way (از ریموت به خودرو و بالعکس)
• دارای نمایشگر ضربه، فلاشر و باز شدن دربها و صندوق عقب بر روی ریموت
• قابلیت صندوق پران به وسیله ریموت
• قابلیت اتصال به پاور ویندوز (POWER WINDOWS)
• دارای نشانگر وضعیت باتری
• دارای سیستم قفل کودک
• قابلیت ضد سرقت خودرو

دزدگیر تصویری استیل میت رنجر ranger

دزدگیر استیل میت 888 N1

از دیگر مدل هایی که در دسته بندی بهترین دزدگیر استیل میت قرار گرفته، دزدگیر استیل میت 888 N1 است. این مدل برخلاف دزدگیرهای ساده چه ریموت دار و چه یونیت اصلی دارای ویژگی فرستنده و گیرنده است. از مشخصات خاصی که به منظور عملکردهای خوب این دستگاه عمل می کند، شامل مواردی از این قبیل می شود:

• داشتن برد عالی ریموت
• ریموت مقاوم در برابر رطوبت
• صفحه نمایش رنگی
• ریموت دارای قاب آلومینیومی سبک و مقاوم
• دارای نشانگر وضعیت باتری
• دارای سیستم anti-hijack (مجهز به سیستم ضد سرقت هوشمند)
• طراحی صرفه جویی در مصرف باتری ، طول عمر طولانی باتری ریموت
• طراحی منحصر بفرد کلید ریموت
• دارای سیستم قفل کودک
• شوک سنسور باکیفیت

از دیگر قابلیت های دزدگیر ماشین استیل میت 888 N1 این است که علاوه بر مشخصاتی که بالاتر عنوان کردیم، دارای یک سیستم هشدار است که می تواند باز بودن درب اتومبیل، صندوق و کاپوت را هشدار دهد. همچنین از سیستم هوشمند قفل کردن درب خودرو برخوردار است. به طوری که به طور اتوماتیک همراه با علائمی نظیر ویبره و اخطار توسط ریموت کنترل تصویری، دزدگیر خودرو استیل میت 888 N1 شروع به فعال شدن می شود.

دزدگیر استیل میت 888 N1

تنظیمات دزدگیر استیل میت

اگر به قسمت بالای قالب کیت اصلی دستگاه استیل میت نگاهی بیاندازید، یک سوراخی را خواهید دید که به میکروسوئیچ متصل است. شاید برایتان سوال باشد که میکروسوئیچ چیست؟ منظور از میکروسئیچ در دستگاه دزدگیر استیل میت این است که دارای یک دکمه کوچک فشاری است که در تمامی دکمه های ریموت دار آن را خواهید دید. بعد از اینکه مثبت و منفی دستگاه را وصل کردید با فشردن دکمه میکروسوئیچ بعد از یک ثانیه آن را رها کنید. بلافاصله بعد از فشار این دکمه، یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید. چنانچه دستگاه دو ریموت داشته باشد، بهتر است پس از اینکه دکمه اول را فشردید، پس از سه ثانیه دکمه ریموت دوم را فشار دهید. با انجام این کار، ده ثانیه صبر کنید تا دستگاه از برنامه کندهی خارج شود و آن موقع بتوانید ریموت ها را آزمایش کنید.

از دیگر علائمی که با توجه به آن از کارایی بهتر دستگاه دزدگیر استیل میت آگاهی خواهید یافت به شرح ذیل است:
• مسلح کردن با صدا (با فشار دکمه درب ها بسته و سیستم صدای آژیر راهنما بر قرار می شود.)
• مسلح کردن بی صدا (با فشار دکمه درب ها بسته و سیستم به حالت چشمکِ چراغ های راهنما در می آید.)
• غیرمسلح کردن (با فشارد دکمه درب ها به حالت باز در می آیند و سیستم از حالت مسلح خارج می شود.)
• صندوق پران (با فشار دادن دکمه به مدت 3 ثانیه درب صندوق عقب اتومبیل باز خواهد شد.)
• فعال یا غیرفعال کردن سیستم سخنگویی دزدگیر
• غیرفعال کردن سیستم با سوئیچ در مواقع اضطراری
• ضدسرقت (خاموش کن)

تنظیمات دزدگیر استیل میت

تنظیمات مربوط به پین کد (رمزگذاری ریموت)

در صورتی که بخواهید سیستم را به حالت فعال یا غیر فعال در آورید، باید برای نصب این کار سوئیچ را بر روی پله دوم “on” بگذارید و دکمه را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. در نتیجه چنین عملی، آژیر دو علامت مشخص به معنی فعال شدن سیستم ارسال می شود. از دیگر عوامل به جهت تنظیم پین کد دزدگیر اسمیل میت، می توان به نحوه استفاده از ریموت پین کددار اشاره کرد. طرز کارایی این روش بدین صورت است که به منظور غیر مسلح کردن سیستم در حالتی که پین کد فعال است باید دکمه را فشار دهید. با این کار، آژیر سه بار به صدا در می آید. در صورت چنین موردی، رمز دوم خود را به وسیله دکمه های ریموت دار وارد کنید.

تعریف ریموت دزدگیر استیل میت

به منظور درک بهتر دستگاه ریموت دزدگیر استیل میت به تعریف مختصری از آن در این قسمت از مقاله “معرفی دزدگیر خودرو استیل میت” می پردازیم. در روش اول چراغ LED به صورت ثابت روشن می ‌ماند و سپس دکمه‌ قفل بسته ریموت را فشار دهید. در این روش دکمه مخصوص ریموت اول را یک بار فشار دهید. پس از سه ثانیه دکمه مخصوص ریموت دوم را نیز یک بار فشار دهید. در آخر صبر کنید تا دستگاه از وضعیت کد گیری خارج شود. البته این نکته را نیز باید رعایت کنید که با توجه به تنوع زیاد ریموت های استیل میت، شما باید از روی کد مورد نظر سوکت قفل مرکزی، نوع ریموت را مشخص کنید و در واقع آن را از هم تشخیص دهید.

تعریف ریموت دزدگیر استیل میت

عیب یابی دزدگیر استیل میت

از اصلی ترین و شایع ترین عیوبی که می توان پس از نصب یک دزدگیر همچون دزدگیر استیل میت در نظر گرفت این است که از جانب مصرف کنندگان این مسئله عنوان شود که در صورت روشن بودن ماشین به وقت رانندگی و یا دست اندازها، ماشین خاموش می شود و یا این اتفاق پیش می آید که خود به خود پمپ های درب قفل شده و آزیر آن اقدام به کار کردن کنند.

دومین دلیلی که می توان به عنوان سیم ورودی اصلی مثبت مطرح کرد. بدین صورت است که معمولا سیم اصلی سوئیچ را لخت نموده و به آن وصل می کنند. چرا که این اتصال منجر به این مسائل می شود که اول خوب محکم نشده و یا اینکه بعدا به علت سولفاته کردن سیم و یا شل شدن آن باعث شود که این عیوب به وجود آید. علت در هر دو موارد بدین خاطر است که اتصالات ورودی اصلی از اهمیت بیشتری برخوردار است. در واقع به علت قطع و وصل کردن ناگهانی که بیشتر از طریق دست اندازها صورت می گیرد، ناگهان برق دستگاه به حالت قطع و وصل در می آید و دزدگیر روشن می شود. از این نظر که دزدگیر در حالت فعال قرار گرفتن، خروجی رله قطع برق فعال شده و ماشین خاموش خواهد شد. یا این مسئله هم ممکن است پیش آید که شروع به آژیر زدن کند.

نتیجه آخر

برای خرید دزدگیر خودرو استیل میت، بهتر است این مقاله از مجله اینترنتی خودرو پیو را بخوانید تا با چشم بازتری نسبت به خرید آن اقدام نمایید. در صورت اینکه بخواهید اطلاعات جامعی از خدمات خودرو دریافت نمایید، کافیست بر روی مقاله خودروها در سایت پیو کلیک نمایید تا در زمان کوتاهی به جمعی از دانستنی های مفید راجع به خدمات خودرو آگاهی یابید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  پیود

  پیود چیست

  7 نظر / 1446 بازدید
  دزدگیر خودرو جی پی اس دار

  دزدگیر خودرو جی پی اس دار

  362 بازدید
  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  295 بازدید
  معرفی دزدگیر هوتای

  معرفی دزدگیر هوتای

  2 نظر / 390 بازدید