مقاله های خودرو

مدیران خودرو

مدیر سایت/03/09/1399
بازدید 139 / نظر 0
مدیران خودرو

شرکت خودرو سازی مدیران خودرو

شرکت صنایع خودروسازی مدیران بیشتر در ایران با نامModiran Vehicle Manufacture (MVM) شناخته می شود. این یک شرکت مونتاژی خودروسازی در ایران است و مونتاژ خودروهای شرکت CHERY چین را با دو لوگوی بازاری داخلی CHERY و MVM به فروش می رساند. در این قسمت از مجله اینترنتی پیو به معرفی گروه خودروسازی مدیران خودرو می پردازیم.

تاریخچه فعالیت مدیران خودرو

اوایل سال 1381 گروه خودروسازی مدیران خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ با مساحت تقریبی پانصد هزار متر مربع و با حدود 4500 پرسنل در کرمان نزدیکی شهر بم فعالیت خود را آغاز کرد. البته با شروع این کار، یک سری اهداف را برای شرکت در نظر گرفتند که مربوط به تولید، واردات و صادرات در ایران می شود. در راستای چنین هدفی، توانستند همکاری بسیار خوبی را با شرکت چینی CHERY دبر قرار سازند.
محصولات خریداری شده در این شرکت خودروساز چینی، بدین صورت است که در ایران به کار مونتاژ خودرو می پردازد و با لوگوی CHERY و MVM به فروش می رساند. مدیران خودرو در راستای فعالیت خود با حمایت بسیار گسترده شرکت چینی چری، رویکرد مشتری مداری و پیاده سازی استانداردهای جهانی و الگو برداری از شرکت های بسیار موفق در زمینه خودروسازی توانسته به موفقیت های بسیاری دست یابد. در واقع در زمانی محدود به موفقیت های بسیاری در زمینه خودروسازی و همچنین به یک شرکت قدرتمند تبدیل شده است.

تاریخچه فعالیت مدیران خودرو

تاریخچه فعالیت مدیران خودرو

 

این شرکت توانسته مدیران متخصص و با استعداد و کارشناسان فنی از ایران، چین وهمچنین کشورهای دیگر جذب کند. کمپانی مربوطه، واژه (حق با مشتری است) را سرلوحه کاری خود قرار داده وسیستم پیشرفته مدیریت و فروش و خدمات پس از فروش را در کمترین زمان ممکن پیاده سازی و اجرا کرده است.
از اولین محصولات تولید شده این کمپانی مدیران خودرو، می توان به چری QQ اشاره کرد که در ایران با نام MVM 110 ( نمونه کپی برداری شده شرکت دوو ماتیز) به فروش می رسد. به دلیل قیمت خوبی که این خودرو دارد در ایران مورد استقبال قرار گرفت. این مجموعه معتبر توانسته بیش از 150 نمایندگی در سرتاسر کشور راه اندازی کند و تا کنون بیش از 300 هزار خودرو به فروش برساند.

فعالیت اولیه شرکت مدیران خودرو

همانطور که گفته شد اولین محصول شرکت خودرو MVM 110 بود که نسخه کپی شده محصول دوو ماتیز بود. دلیل استقبال از این محصول به خاطر نام خوش ماتیز و کیفیت بسیار خوب آن بود. البته بسیاری از کسانی که این خودرو را خریداری نمودند، متوجه شدند که 110 شرکت مدیران خودرو از نظر کیفیت قابل مقایسه با خودروی ماتیز نبود و از کیفیت پایین تری برخوردار بود.
مدیران خودرو مدل های مختلفی از شرکت چری را به صورت مونتاژی به فروش رساند. از جمله این خودروها سدان MVM550 بود که با موتور 2000CC و همچنین سانروف و امکانات رفاهی متناسبی در ایران معرفی شد.

اما به دلیل نداشتن چهره نه چندان زیبا، کمتر مورد استقبال عموم قرار گرفت. البته با داشتن رقیبی همچون پژو پارس فرانسوی که از چهره خیلی بهتری برخوردار بود، نتوانست فروش خوبی را پشت سر بگذارد.
بعد ازفروش ناموفق MVM 550، مدیران خودرو هاچ بک MVM 315 را معرفی کرد. این بار به دلیل زیبایی به نسبت بهتر و همچنین نداشتن رقیبی قابل قبول در این سگمنت استقبال تقریبا خوبی از خودرو صورت گرفت و موفقیت نسبی را بدست آورد. بعد از آن مدیران خودرو به سمت مونتاژ و فروش خودروهای شاسی بلند در ایران پرداخت. (برای دیدن مقاله جلوگیری از سرقت پژو پارس کلیک کنید)
از جمله نمونه های اولیه مونتاژی این شرکت MVM X33 بود که با توجه به قیمت بسیار مناسب و همچنین نداشتن رقیب در این قیمت از استقبال بسیار مناسبی برخوردار شد. شرکت خودروسازی مدیران به دنبال افزایش محصولات سبد خود بود و در بازه زمانی دهه هشتاد شمسی توانست محصولاتی مانند MVM315 صندوقدار را برای رقابت با 206 صندوق دار اضافه کند.در واقع با استقبال خوبی مواجه نشد و پروژه صندوقدار این مدل از محصول شرکت تقریبا با شکست مواجه شد.

فعالیت شرکت در دهه نود شمسی

در این دهه شرکت خودروسازی مدیران خودرو، توانست سبد محصولات تولیدی خود را افزایش دهد و محصولات متنوع تری را وارد بازار کند. از جمله محصولاتی که وارد بازار خودرو شد، می توان به کراس اور کوچک MVMX22 اشاره کرد. با توجه به قیمت مناسب، طراحی بیرونی و داخلی زیبا و نداشتن کراس اور رقیب در بازار ایران، فروش بسیار خوبی را داشت. کراس اور شاسی TIGO، خودرو بعدی بود که مدیران خودرو وارد بازار ایران کرد و طرفداران خاص خودش را پیدا کرد. TIGO 5 از جمله خودروهایی بود که قیمت بسیار مناسبی را نسبت به خودروهای هم رده خود داشت و البته امکانات رفاهی بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می داد.

فعالیت شرکت در دهه نود شمسی

فعالیت شرکت در دهه نود شمسی

مدیران خودرو باز هم سبد محصولات خود را گسترده تر کرد و فعالیت این گروه خودروسازی باعث شد که مدل های متنوعی از خودورهای کلاس جهانی را در ایران داشته باشیم. گروهی از این دسته از مدل های متنوع خودرویی، تحت عنوان نام چری در بازار ایران به فروش می رسیدند. از جمله این خودروها می توان به چری آریزو 5 وچری آریزو 6 اشاره کرد که سدان هایی با طراحی های به روز و بسیار زیبا در کلاس جهانی بودند. تا جایی که با امکانات رفاهی بسیار گسترده ای به بازار ایران معرفی شدند.

خودرو شاسی بلند TIGO 6 و TIGO 7 اکسلنت نیز از خودروهایی بودند که به تازگی به سبد محصولات مدیران خودرو اضافه شدند. این خودروها را می توان با خودروهای کیا اسپورتیج و هیوندا توسان مقایسه کرد. چراکه از کیفیت بسیار مناسب تری نسبت به محصولات قبلی چری برخوردار بودند. خودروهای شاسی بلند شرکت مدیران خودرو از طراحی های بسیار خوب و همچنین موتور توربو شارژ برخوردارهستند و توانستند در بازار خودروی ایران حرفی برای سخن داشته باشند. از جمله خودروهای جدید تری که به تازگی در بازار ایران معرفی شده، خودروMVM X 55 است که یک خودروی اقتصادی با طراحی بسیار بهتری نسبت به X33 است.

نمایندگی مدیران خودرو

تمامی نمایندگی های این مجموعه در سراسر کشور به فعالیت مشغول هستند. به طوری که مشتریان به راحتی از خرید و خدمات پس از فروش آن استفاده می کنند. در واقع نمایندگی مدیران خودرو به منظور ارائه خدمات بهتر و سریع تر به مشتریانش اقدام به راه اندازی این دسته از فعالیت ها کرده است که تقریبا می توان گفت در تمامی شهرهای ایران وجود دارد.

نمایندگی مدیران خودرو

نمایندگی مدیران خودرو

چشم انداز و توسعه

همانطور که گفته شد شرکت مدیران خودرو رویکرد مشتری مداری را در حوزه مدیریتی خود پایه گذاری کرده است. محصولاتی متنوع و با کیفیت خدماتی گسترده را در ایران به فروش رساند. این شرکت در رسیدگی به شکایت مشتریان، توانسته رضایت آن ها را به دست آورد و استانداردهای بین المللی ISO9002 ، ISO10004 را در سال های 2008 و 2010 کسب نماید.
در همین راستا با توجه به مسئولیت های محیط زیستی و با ارتقاء محصولات خود، استاندارد آلایندگی EURO IV را در سال 1392 به دست آورد. این شرکت در نظر دارد با ارائه محصولات به روز، کم مصرف و با همکاری خودروسازان چینی، بتواند در بازار ایران به رقابت بپردازد.

در صورتی که بخواهید یکی از مدل های متنوع خودرو را خریداری نمایید، می توانید یکی از جدیدترین محصولات شرکت مدیران خودرو را در میان انتخاب های خود قرار دهید. به طوری که این اطمینان را به شما می دهد که خدمات قابل قبولی را پس از فروش در اختیارتان قرار دهد.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  چری آریزو 5 پلاس

  چری آریزو 5 پلاس در خط تولید مدیران خودرو قرار گرفت

  3 نظر / 55 بازدید
  تیگو ۸ پرو

  تیگو ۸ پرو لوکس‌ترین محصول مدیران خودرو

  39 بازدید
  امدادگران خودروهای مدیران خودرو

  امداد خودرو مدیران خودرو

  124 بازدید