مقاله های خودرو

رونمایی از خودروی هیبریدی ۳۲۰ هزار دلاری فراری

مدیر سایت/09/04/1400
بازدید 215 / نظر 0
خودرو هیبریدی فراری

به نقل از مجله خودرو پیو، شرکت خودروسازی ایتالیایی فراری که تولیدکننده اتومبیل‌های اسپرت و لوکس است، به تازگی از خودرو GTB 296 پلاگین هیبریدی خود رونمایی کرده است. این خودرو که پس از مدل SF 90 Stradale در سال ۲۰۱۹ و مدل SF90 Spider عرضه می‌شود، قیمت این خودرو هیبریدی فراری دو نفره با قیمت ۳۲۱۰۰۰ دلار خواهد بود که حداکثر سرعت آن ۲۰۵ مایل در ساعت (بیش از ۳۳۰ کیلومتر در ساعت) است.

در پی افزایش نگرانی‌های محیط زیستی و ورود شرکت‌های خودروسازی به عرصه تولید خودروهای برقی، شرکت ایتالیایی فراری نیز قصد دارد با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۵ اولین مدل تمام برقی خود را ارائه کند. فراری تصمیم دارد بدون کاهش عملکرد فوق‌العاده خودروهای اسپرت و لوکس‌اش، خط تولید خود را به سمت خودروهای دارای باتری متمایل کند.

معرفی شرکت خودروسازی فراری

فراری (Ferrari) یک شرکت خودروسازی ایتالیایی و تولیدکننده خودروهای اسپرت،‌ سوپراسپرت و لوکس است. این شرکت در سال ۱۹۲۹ توسط انزو فراری تاسیس شد. در ابتدا گروه خودروسازی فراری، به عنوان حامی مالی مسابقات اتومبیل‌رانی و طراح و تولیدکننده خودروهای مسابقه‌ای فعالیت می‌کرد. در نهایت در سال ۱۹۴۷ این شرکت شروع به تولید خودروهای جاده‌ای کرد.

۵۰ درصد از سهام شرکت فراری در سال ۱۹۶۹ توسط شرکت خودروسازی فیات خریداری شد و این سهام در سال ۲۰۰۸ به ۸۵ درصد ارتقا یافت. در حال حاضر در کنار سهم فیات، ۲۲ درصد از سهام فراری به شرکت اکسور و ۱۰ درصد از آن به پیرو فراری(فرزند انزو فراری) تعلق دارد.

محصولات شرکت فراری

 • فراری انزو وی ۱۲
 • فراری ۴۵۸ ایتالیا
 • فراری ۴۵۸ اسپایدر
 • فراری اف اف
 • فراری اف ایكس ایكس ایولوزیون
 • فراری پی 5/4
 • فراری پی 3 -330
 • فراری 625 تی سی آر 1957 اسپایدر

فراری و مسابقات اتومبیل‌رانی

در سال ۱۹۶۱ فراری با مشکلات اقتصادی روبرو شد و جگوار کارز به رقیب اصلی آن تبدیل شد؛ شرکت فراری توانست با کمک فیات از این چالش عبور کند. در ادامه در سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ شرکت فورد بخش اعظمی از بازار خودروهای اسپرت را به خود اختصاص داد. با این حال فراری توانست با تولید محصولاتی همچون فراری جی‌تی، بازار را مجدد به دست بگیرد.

در طول این سال‌ها و برای ۶ سال متوالی، شرکت فورد با فورد جی‌تی ۴۰ به قهرمان بی رقیب مسابقات لمانز تبدیل شده بود. اما در نهایت در سال ۱۹۷۱ فراری توانست با مدل ۳۱۲پی، مسابقه آن سال را ببرد. این مدل در دو سال بعد نیز چندین پیروزی برای شرکت فراری کسب کرد تا زمانیکه در نهایت فراری با هدف تمرکز روی مسابقات فرمول ۱ از مسابقات لمانز کنار کشید. همچنین لازم به ذکر است که مایکل شوماخر در سال‌ ۱۹۹۷ به تیم فراری پیوست و تا زمان خداحافظی از رانندگی در سال ۲۰۰۶، همراه این تیم افتخارات متعددی کسب کرد.

بعد از آشنا شدن با خودرو هیبریدی فراری، همچنین می توانید برای اطلاع از اخبار خودرو، مقالات خودرو، معرفی خودروها، آموزش های خودرویی از صفحات مربوطه در مجله خودرو پیو دیدن کنید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  اتصال‌پذیری برای خودروهای ایران خودرو

  آغاز مسیر اتصال‌پذیری برای خودروهای ایران خودرو

  224 بازدید
  توقف فروش خودرو های بنزینی فولکس واگن

  فولکس واگن فروش خودروهای بنزینی خود را در اروپا متوقف می‌کند

  204 بازدید
  افت صادرات خودروسازان داخلی

  دلیل افت صادرات خودروسازان داخلی

  167 بازدید
  سیتروئن دی اس ۹ مدل ۲۰۲۳

  رونمایی از سیتروئن دی اس ۹ مدل ۲۰۲۳

  207 بازدید