مقاله های خودرو

راهنمای پرداخت جریمه خودرو

مدیر سایت/29/10/1399
بازدید 61 / نظر 0
راهنمای پرداخت جریمه خودرو

جریمه رانندگی یک اتفاق بسیار ناخوشایند برای رانندگان است که نحوه پرداخت آن از نظر اتلاف وقت برای همه شهروندان تبدیل به یک نیاز اساسی شده است. به طوری که برای برخی از رانندگان پرداخت ماهیانه قبض خلافی مانند دیگر قبوض به یک امر طبیعی تبدیل شده است. در مقاله “راهنمای روش پرداخت جریمه خودرو” از مجله خودرو پیو قصد داریم شما را با انواع طریقه پرداخت جریمه خودرو و نحوه پرداخت جریمه رانندگی آشنا کنیم.

 عیب یاب یا دیاگ خودرو با موبایل چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ | ردیاب خودرو چیست و بهترین ردیاب ها

لازم به ذکر است که می توانید با استفاده از رعایت اصول نگهداری از خودرو، باعث افزایش عمر مفید خودرو خود شوید.

طریقه پرداخت جریمه خودرو (آنلاین – غیر آنلاین)

یکی از بهترین راه ها به منظور پرداخت آنی جریمه خودرو، می توان به کد تخلفات رانندگی اشاره کرد که بخشی از رانندگی در خیابان ها، راه ها و جاده ها را مورد نظر قرار داده است. تا جایی که بیشتر افراد برای یکبار هم که شده، جریمه شده اند و بعد از این جریمه شدن، یکی از دغدغه هایی که برای رانندگان پیش خواهد آمد، پرداخت قبض جریمه خودرو است. به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به معرفی پرداخت آنی جریمه خودرو بپردازیم.

طریقه پرداخت آنی جریمه خودرو از طریق عابر بانک

در واقع استفاده از عابر بانک یا همان دستگاه ATM، بدین جهت است که می توانید با در اختیار داشتن قبض جریمه رانندگی به یکی از خودپردازها بروید و با وارد کردن بخش مربوط به پرداخت قبوض، شناسه قبض و پرداخت را وارد سیستم مدنظر کنید. بدین معنی که توسط یک کارت، می توانید عضو شبکه شتاب شوید و از طریق آن، قبض جریمه خود را پرداخت نمایید.

پرداخت قبض جریمه خودرو از طریق عابر بانک

پرداخت قبض جریمه خودرو از طریق عابر بانک

طریقه پرداخت آنی جریمه خودرو از طریق اپلیکیشن

با در اختیار داشتن شناسه پرداخت و قبض، این کارایی را خواهید داشت که از طریق هر اپلیکیشنی قبوض را دریافت نمایید. به طوری که بتوانید توسط آن، قبوض جریمه خود را پرداخت کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پیگیری های لازم و مطمئن را از طریق اپلیکیشن های امن انجام دهید. چرا که ممکن است اطلاعات کاربری شما را هک کند و یا اینکه آن ها را به سرقت ببرد. از دیگر عواملی که می تواند نقش موثری در پرداخت قبض جریمه خودرو داشته باشد، عبارتند از: پرداخت قبض جریمه از طریق درگاه ها، پرداخت قبض رانندگی از طریق کد USSD و پرداخت از طریق تلفنبانک.

راهنمای پرداخت جریمه تسلیمی

اگر پرداخت قبض جریمه خودرو از نوع قبض جریمه تسلیمی باشد، مامور راهنمایی و رانندگی با اخذ مدارک کامل ماشین و راننده، قبض تسلیمی را به صورت کامل نوشته و اطلاعات راننده و ماشین به طور کامل در آن درج می شود. در نهایت با استفاده از استعلام خلافی قبضی، جریمه تسلیمی خودرو را پرداخت خواهید کرد.

پرداخت قبض جریمه تسلیمی

پرداخت قبض جریمه تسلیمی

پرداخت اینترنتی جریمه خودرو از طریق سایت راهور 120

اولین مرجع پرداخت اینترنتی جریمه خودرو و استعلام خلافی سایت پلیس راهور ناجا، آدرس اینترنتی www.rahvar120.ir است. مالکان خودرو ها برای دریافت ریز صورتحساب خلافی خودرو و مشاهده صورت وضعیت تخلفات، باید به سایت مربوطه مراجعه کنند. پس از مراجعه به سایت راهور 120، گزینه استعلام میزان تخلفات رانندگی را انتخاب کنند و با وارد کردن شماره بارکد کارت ماشین از جزئیات و میزان تخلفات خودوری آگاه شوند. البته بروزرسانی سامانه اعلام خلافی راهور 120 به صورت هفتگی است و پس از پرداخت در سامانه راهور 120 اطلاعات پرداختی با تاخیر 72 ساعت ثبت خواهد شد. برای دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی موتور، شما می توانید از روش های پرداخت قبض جریمه خودرو استفاده کنید.

دریافت صورت وضعیت و پرداخت جریمه ماشین

به منظور پیگیری سریع تر در نحوه پرداخت قبض جریمه رانندگی بهتر است ابتدا صورت وضعیت دریافتی خود را بررسی کنید. کافیست با مراجعه به دفاتر پليس 10+ و ارائه كارت شناسايی وسيله نقليه از وضعیت پرداخت جریمه خودرو خود آگاه شوید.

دریافت صورت وضعیت و پرداخت جریمه ماشین غیر حضوری

لیست ارسال وسیله نقلیه و ارسال VIN آن از طريق پيامك به شماره 1101202020  دریافت می شود. در صورت افزودن ستاره به انتهای کد VIN، شناسه قبض و پرداخت نيز اعلام می شود و می توانید نسبت به پرداخت تخلفات رانندگی مربوطه اقدام نمایید. VIN شماره 17 رقمی است که روی کارت خودرو به صورت عمودی و بر روی سند مالکیت خودرو به صورت افقی درج شده است.

پرداخت جریمه رانندگی با استفاده از کد دستوری موبایل

از دیگر دلایلی که می توان به راهکارهای مقاله راهنمای طریقه پرداخت جریمه خودرو افزود، پرداخت قبض جریمه آسان به وسیله کد ussd است. البته این کد دستوری فقط جهت پرداخت قبض جریمه است و قادر به پیگیری قبوض پرداخت شده نیست. برای مثال کد *733# ussd، اپلیکیشن آپ برای پرداخت قبض جریمه رانندگی به شماره قبض و شماره سریال نیاز نخواهد داشت. پرداخت قبض جریمه با شماره جریمه توسط اپلیکیشن موبایلی امکان پذیر است و با استفاده از اپلیکیشن های متنوع این امکان را دارید، پرداخت قبوض خدمات پرداخت جریمه خودرو و مالیات، پرداخت قبض موبایل، استعلام، مشاهده قبض برق و … را انجام دهید. البته امکان پرداخت قبض جریمه و پیگیری قبض جریمه پرداخت شده و استعلام جریمه رانندگی نیز با موبایل را نیز فراهم شده است. از نرم افزار پرکاربرد پرداخت جریمه آنی خودرو می توان به آپ، تاپ، قبضينو خلافي ماشين و سکه اشاره کرد.

قبض جرائم رانندگی با استفاده از کد دستوری موبایل

قبض پرداخت جریمه خودرو با استفاده از کد دستوری موبایل

نحوه پرداخت جریمه رانندگی با سایر روش ها

با پیشرفت نحوه پرداخت جریمه رانندگی و ارائه روش های نوین پرداخت بانکی، بسیاری از درگاه های صنعت پرداخت وارد حوزه پرداخت قبض جریمه و استعلام خلافی قبضینو شده اند. برای مثال سامانه پرداخت قبوض بانک ملی، بانک صادارت، بانک ملت و پرداخت قبضينو خلافي ماشين را می توان اشاره کرد. برای مثال سامانه پرداخت قبوض باک ملی با نک صدرات و پرداختن قبض قبضیتو را می توان اشاره کرد.

روش پرداخت جریمه خودرو با قبضينو خلافي ماشين

از دیگر نکاتی که در مقاله “راهنمای روش پرداخت جریمه خودرو” مورد بررسی قرار گرفته، سامانه پرداخت جریمه خودرو قبضینو است. این سامانه امکان مشاهده مبلغ جریمه و سایر اطلاعات هر تخلف را نمایش می دهد. از دیگر امکانات اپلیکیشن قبضینو، استعلام تمامی قبوض آب و برق، خلافی جریمه خودرو و…. است. ارائه صورت حساب برای همه قبض های ریز خلافی خودرو است. قبضینو هیچ نیازی به شناسه خلافی و یا شناسه پرداخت ندارد و تنها با یک بار ثبت نام اقدام به استعلام خلافی خودرو  می کند. از طریق اپلیکیشن قبضینو با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت یا انتخاب گزینه بارکد خوان، می توانید عملیات پرداخت را انجام دهید. از دیگر امکانات استعلام قبضينو خلافي ماشين، مشخص کردن نوع قبض جریمه است. پس از وارد کردن شماره 8 رقمی کارت خودرو، می توانید مبلغ خلافی همراه با تاریخ و نوع خلافی که شامل قبض تسلیمی و قبض دوربین و قبض الصاقی می شود را چک کنید. البته پس از مشاهده میزان خلافی خودرو و میزان خلافی موتورسیکلیت می توانید اقدام به پرداخت قبض کنید و جهت پرداخت به درگاه بانک پرداخت، هدایت شوید.

پرداخت جرائم خلافی با قبضینو

پرداخت قبضينو خلافي ماشين

خلافی جریمه دوبرگی

اگر راننده با ایست پلیس، چه عمدی و چه غیر عمدی توقف نکند، پلیس راهور برای او جریمه دو برگی صادر خواهد کرد و این جریمه و تخلف راننده در سوابق او ثبت می شود. قبض اول مربوط به تخلف خودرو و قبض دوم به علت عدم توجه به دستور ایست پلیس است.

استعلام خلافی پلیس +10 | اطمینان از پرداخت جریمه خودرو

پرداخت خلافی جریمه سیستم های راهور آنلاین نیست و حداقل 5 تا 10 روز زمان می برد تا جریمه از این سیستم پاک شود. برای اطمینان از پرداخت قبض جریمه ماشین خود می تواند پس از پرداخت قبض به یکی از شعبه های پلیس +10 مراجعه کنید و با از آنجا تاییده پرداخت را دریافت کنید. با خواندن مقاله “راهنمای طریقه پرداخت جریمه خودرو”، سریع تر می توانید به پرداخت خلافی خودرو اقدام نمایید.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  راهکار های جلوگیری از سرقت خودرو ایرانی

  راهکار های جلوگیری از سرقت خودرو ایرانی

  63 بازدید
  خودرو ساندرو

  معرفی خودرو ساندرو

  90 بازدید
  خودرو ایرانی

  خودرو ایرانی

  93 بازدید