مقاله های خودرو

دزدگیر خودرو جی پی اس دار

مدیر سایت/08/10/1399
بازدید 362 / نظر 0
دزدگیر خودرو جی پی اس دار

سیستم زنگ خطر امنیتی خودرو، یک دستگاه الکترونیکی نصب شده در یک وسیله نقلیه است که برای جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو و محتویات آن توسط سارقین ساخته شده است. موارد مختلفی وجود دارد که می تواند زنگ هشدار را روشن کند. می توان از یک سیستم هشدار برای هشدار مردم در مورد یک سرقت قریب الوقوع و در برخی مواقع ترساندن سارق استفاده کرد. با این حال، اگر مالک 500 متر از ماشین فاصله داشته باشد، بعید است که بتواند سریع پاسخ دهد. این جا است که دستگاه های دزدگیر، نظیر دزدگیر خودرو جی پی اس دار مثل دزدگیر ماجیکار (GPS)، برای نجات وارد می شوند.

طرز کار این دستگاه بدین شکل است که سیستم ایمنی GPS را می توان به زنگ خطر ماشین وصل کرد. وقتی زنگ اتومبیل فعال شود، یک پیام اعلان به تلفن همراه، رایانه متصل شده در مرکز کنترل ارسال می شود. به این ترتیب ، مالک خودرو می تواند ماشین را بررسی کند و در صورت نیاز مقامات را مطلع کند. با توجه به این توضیح مختصر در ادامه مقاله “معرفی دزدگیر خودرو جی پی اس دار” همراه مجله خودرو پیو شوید تا به درک بهتری از جزئیات و ویژگی های این نوع از دزگیر پیشرفته برسید.

دستگاه عیب یاب یا دیاگ خودرو چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ |ردیاب خودرو چیست و معرفی بهترین ردیاب ها

لازم به ذکر است که می توانید برای افزایش عمر مفید خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

انواع دزدگیر خودرو جی پی اس دار

با توجه به کارایی و عملکردهای دستگاه دزدگیر GPS دار مجهز، در این قسمت از مقاله به معرفی یکی از بهترین انواع دزدگیر جی پی اس دار همچون دزدگیر ماهواره ای GR300 می پردازیم. یکی از انواع دزدگیر ماهواره ای یا GPS خودرو، جی آر 300 نام دارد که قابیلت خاموش کردن خودرو از راه دور را دارد. طرز کارایی این دستگاه مدرن و خاص بدین صورت است که نیاز به سیم کشی و اتصال به برق خودرو دارد. این دزدگیر ماهواره ای با نام GR300، نمونه ای از مسیر یاب های حرفه ای مخصوص خودروها است که می تواند با قابلیت های خود، تمام انتظار شما از یک دزدگیر را بر طرف سازد.

این دستگاه با داشتن ابعادی کوچک 10، 16، 54 میلی ‌متر در طراحی زیبایی قابل خرید است که بر خلاف ابعاد کوچک آن از امکانات کاملی از برخوردار است. از دیگر تجهیزات کاملی که می توان برای دزدگیر ماهواره ای GR300 در نظر گرفت، دارای شنود صدای محیط، اعلام هشدار جابه جایی، اعلان سرعت غیر مجاز و خاموش کردن خودرو با ارسال پیامک است که به راحتی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

انواع دزدگیر خودرو جی پی اس دار

امکانات دزدگیر خودرو جی پی اس دار

در ادامه مقاله، چندین مزیت دیگر در ارتباط با نصب سیستم زنگ خطر ایمنی خودرو را برایتان شرح می دهیم که در ذیل به موارد آن اشاره می کنیم:
این نوع از دزدگیر جی پی اس دار (دزدگیر و ردیاب هوشمند خودرو)، یک سیستم هشدار امنیت شبانه روزی است که برای اتومبیل شما فراهم شده است. تصور کنید استخدام یک نگهبان برای مراقبت از اتومبیل خود در یک پارکینگ عملی نیست و گران خواهد بود. بیشتر مردم معمولا هنگام ترک اتومبیل خود در پارکینگ یا حتی بیرون از خانه خود نگران می شوند. به این دلیل که اتومبیل ها مستعد سارقین هستند. با این حال، یک سیستم هشدار محافظت در برابر سارقین و سرقت، همچون سیستم ایمنی جی پی اس دار، می تواند در حفظ امنیت خودرو شما بکوشد. این امر باعث می شود که با اطمینان از ایمن بودن اتومبیل خود، آرامش خاطر حاصل شود. می توانید با نصب دزدگیر GPS بر روی اتومبیل خود، همراه با قرار دادن سیستم هشدار متناسب از این معضل جلوگیری کنید.

از دیگر مزایایی که می توانید با خرید دزدگیر جی پی اس دار از مزایای مجهز آن برخوردار شوید این است که سیستم های هشدار اتومبیل کاملا مقرون به صرفه بوده و روند نصب آن نیز آسان است. اگر در حال خرید ماشین جدید هستید، می توانید آن را با این سیستم هشدار امنیتی مجهز کنید. بنابراین ، نه تنها از ماشین و محتوای آن محافظت می کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. البته نکات دیگری برای استفاده بهینه از این دستگاه وجود دارد که در یک مثال برایتان توضیح می دهیم. اگر نتوانید اتومبیل خود را در یک پارکینگ شلوغ قرار دهید، می تواند به شما کمک کند.

برای بسیاری از مردم این یک مشکل تکراری است که فکر می کنند باید رفع شود. بیشتر اوقات صبح ها ماشین خود را پارک می کنید و تا عصر که برمی گردید، پارکینگ از قبل پر از ماشین های دیگر است. دانستن اینکه کجا خودرو را پارک کرده اید دشوار است. با نصب سیستم های هشدار در اتومبیل، فقط باید دکمه کلیدهایتان را فشار دهید و ماشین خودش آن را تشخیص می دهد.

مزایای دزدگیر خودرو جی پی اس دار

در صورت سرقت با نصب دزدگیر خودرو GPS، وسیله نقلیه خود را پیدا کنید

جستجوی وسیله نقلیه سرقتی به صورت دستی می تواند خسته کننده، هزینه بر و طولانی باشد. با استفاده از سیستم های دزدگیر اتومبیل GPS دار، می توانید در مدت کوتاهی ماشین دزدیده شده خود را پیدا کرده و آن را بازیابی کنید. دستگاه مجهزی که بر خودرو شما نصب شده، می تواند با اتصال به تلفن هوشمند شما به موقع اطلاعات مکان مربوط به وسایل نقلیه شما را ارسال کنند.

دزدگیر خودرو GPS آرامش خاطر را ارائه می دهد

اگر اتومبیل شما، قربانی سرقت شود و آنقدر خوش شانس باشید که سیستم دزدگیر GPS دار را نصب کرده اید، از آنچه در اینجا صحبت می کنیم بسیار آگاه هستید. هیچ چیز خوبی نیست که بدانید اتومبیل شما ایمن است و در عین حال می دانید که در صورت اتفاق بدی می توانید آن را اصلاح کنید.

دزدگیر خودرو GPS

آنها با دستگاه های تلفن همراه سازگار هستند

این خبر خوبی برای افرادی است که تلفن های هوشمند و تبلت دارند. شما می توانید از راه دور از خانه خود همه چیز را در ماشین خود مدیریت کنید. مزایای مرتبط با نصب سیستم وسیله نقلیه GPS بسیار زیاد است. با این وجود معایب کمی در ارتباط با آن وجود دارد. بعضی اوقات ممکن است به دلیل برخی شرایط سیستم ردیابی GPS از کار بیافتد. سیگنال های GPS ممکن است به دلیل برخی موانع مانند ساختمان ها و غیره دقیق نباشند. اگر دستگاه دزدگیر خودرو جی پی اس شما باتری ماشین را خالی کند، مواردی از خرابی باتری وجود دارد که می تواند کل روند را مختل کند.

معایب دزدگیر جی پی اس دار

با وجود مزایای بی شمار مرتبط با سیستم های هشدار اتومبیل از نوع دزدگیر ماشین جی پی اس دار، در نتیجه معایب زیادی وجود دارد. نظرسنجی جدید نشان می دهد با وجود تلاشی که خودروسازان و دارندگان خودرو برای ایمن سازی وسایل نقلیه خود انجام داده اند، سارقین هنوز هم خودروها را هدف قرار می دهند. اهداف جدید چرخ های خودرو، لاستیک ها و رینگ ها هستند.

از دیگر عواملی که می تواند در تشدید معایب دزدگیر جی پی اس دار بیافزاید، اشکال دیگر سیستم های امنیتی به صورت هشدار غلط است. این سنسورها اغلب تحت هشدارهای کاذب ناشی از لرزش کامیون های سنگین عبوری، حیوانات و حتی موسیقی با صدای بلند قرار می گیرند. این می تواند گمراه کننده و گاهی نگران کننده باشد. این اکثریت مردم و پلیس را حساسیت زدایی کرده است و از این رو در صورت یک حادثه جدی کسی به کمک نخواهد آمد. با این وجود، چندین کار وجود دارد که مالک می تواند برای اطمینان از افزایش امنیت وسیله نقلیه خود انجام دهد. یکی از این روش ها این است که می توانید زنگ ساعت خود را برای حساسیت تنظیم کنید. البته با توجه به این معایب گفته شده، این را نباید فراموش کرد که با نصب دزدگیر خودرو جی پی اس دار، امنیت بیشتری را برای خودرو خود در نظر خواهید گرفت.

معایب دزدگیر جی پی اس دار

مقایسه‌ دزد‌‌گیر ساده و دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌‌ای (GPS)

هنوز هم دزدگیرهای صوتی بسیاری هستند که به وقت ایجاد مانع در زمان سرقت خودرو استفاده می شوند. ولی با تمامی این ویژگی ها، بسیاری از مواقع سارقین حرفه ای دست به کار می شوند و با بالاترین سرعت خودرو را به روش های مختلف روشن می کنند. به جهت حفظ امنیت کامل تر در این راستا، می توانید خودرو خود را مجهز به یکی از جدیدترین دستگاه های دزدگیر خودرو همچون دزدگیر جی پی اس دار نمایید. این نوع از دزدگیر با تجهیزاتی مدرن که دارد، می تواند صاحب خودرو را در وضعیت هوشیارتری قرار دهد.

در دزدگیرهای غیر ماهواره ای، روش استفاده از دزدگیرها به میزان حساسیت سیستم حفاظتی به این شکل است که سیگنال هایی به ریموت کنترل ارسال می کند و اگر صاحب خودرو به فاصله ای دور از خودرو باشد، متوجه خطری که در کمین آن است، می شد. با پیشرفت دزدگیرهای غیر ماهواره ای بر روی دزدگیرهای خودرو، ریموت کنترل تصویری کار گذاشته شد تا مانع از سرقت خودرو شود. اما امروزه با ارائه دزدگیرهای جی پی اس دار (GPS) که نسبت به دزدگیرهای نسل قبل پیشرفته تر است، بازار خرید این دستگاه دزدگیر بیشتر شد. به طوری که با دقت بسیار بالایی که این دستگاه ماهواره ای بدان مجهز است، اطلاعات خودرو شما را از طریق پیامک یا اپلیکیشن به تلفن همراه صاحب خودرو ارسال می کند.

 

دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌‌ای (GPS)

نصب جی پی اس خودرو

ابتدا برای فعال كردن جی پی اس خودرو، سیم کارت را در داخل آن قرار دهید. در مرحله بعدی جعبه فیوز ماشین را پیدا کنید و مراحل نصب جی پی اس بر روی خودرو را ادامه دهید. سپس به سمت فیوز اصلی یعنی مهمترین نکته در طریقه نصب جی پی اس نگاهی بیاندارید، البته فیوز اصلی را با کلید سوییچ اشتباه نگیرید.

حالا زمان آن رسیده است که فیوز اصلی را پیدا کنید. در مرحله آخر به سیم های قرمز، نارنجی و مشکی توجه نمایید که سه سیم اصلی جی پی اس است. در جی پی اس ماهواره ای خودرو سه سیم اصلی داریم. سیم قرمز برای اتصال به برق مثبت، سیم مشکی نشان دهنده برق منفی و سیم نارنجی نیز برای اتصال به ACC استفاده می شود. با توجه به این نکات آموزشی به منظور نصب این دستگاه بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید تا زودتر برایتان نصب کند.

 

نصب جی پی اس خودرو

قیمت آنتن جی پی اس خودرو

امروزه جی پی اس ها، به عنوان یک تکنولوژی ویژه در عصر جدید مطرح شده اند. به طوری که پیدا کردن موقعیت خودرو برای این دستگاه های ماهواره ای کار سختی به نظر نمی رسد. اینطور دستگاه های پیشرفته در دنیای امروزه جزوی جدانشدنی به حساب می آیند که با کمک گرفتن از امکانات مجهز آن ها، می توانید اطلاعات درخواستی خود در خصوص خودرو را از طریق GPS در زمان کوتاهی به دست آورید.

در کنار آپشن های فوق العاده ای که بالاتر عنوان کردیم، می توان به این نکته اشاره کرد که از آنتن های تقویتی بالایی برخوردار است. این آنتن ها می تواند به کلیه مدل های ردیاب وصل شود و عملکرد آن را سرعت بخشد. طرز کار این دستگاه آنتن دار به سیگنال های خروجی آنتن بالا رفته بستگی دارد که اطلاعات گیرنده را افزایش می دهد. البته بد نیست به این مسئله نیز اضافه کنیم که قیمت انواع مدل های این آنتن ها متغییر است.

نتیجه کلی

در صورتی که به دنبال دزدگیر خودرو حرفه ای می گردید تا از سرقت رفتن خودرو جلوگیری کند، دزدگیر خودرو جی پی اس دار یکی از بهترین دزدگیرهای پیشرفته در این زمینه است که در مدل های مختلف روانه بازار شده است.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  پیود

  پیود چیست

  7 نظر / 1446 بازدید
  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  295 بازدید
  معرفی دزدگیر هوتای

  معرفی دزدگیر هوتای

  2 نظر / 390 بازدید
  دزدگیرهای سیم کارتی

  معرفی بهترین دزدگیرهای ارزان

  315 بازدید