مقاله های خودرو

معرفی خودرو فیدلیتی

مدیر سایت/02/03/1400
بازدید 47 / نظر 3
فیدلیتی

در سال 2018 بود که برند (JETOUR) در کشور چین معرفی شد. پشت این برند تازه معرفی شده در واقع شرکت چری قرار دارد که می توانیم بگوییم که برند جیتور زیر مجموعه لوکس ساز کمپانی چری می باشد. جیتور X70 ( فیدلیتی ) یا fidelity از تازه ترین محصولات کمپانی جیتور می باشد که با طراحی و استایل خاصی به بازار آمد. کمپانی چری این بار بر خلاف سنوات گذشته که فروش محصولات خود را توسط کمپانی مدیران خودرو انجام می داد، با شرکت بهمن موتور قرار داد بست. فیدلیتی در گروه بهمن به تولید و فروش می رسد. در این قسمت از مجله اینترنتی پیو به معرفی، مزایا و معایب فیدلیتی و بررسی فیدلیتی و بهترین رنگ های فیدلیتی می پردازیم.

عیب یاب یا دیاگ خودرو چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ | ردیاب خودرو چیست و بهترین ردیاب ها | معرفی بهترین آپشن خودرو

بررسی فیدلیتی ۵ نفره و فیدلیتی 7 نفره

فیدلیتی یا fidelity خودرویی است که به تازگی در گروه خودروسازی بهمن موتور معرفی شده است. برای بررسی فیدلیتی لازم است که بدانید، کشور سازنده فیدلیتی چین است و این خودرو در چین به نام جتور شناخته می شود و تحت عنوان جتور X70 معرفی شده بود و حالا در ایران به نام بهمن فیدلیتی به معنای صداقت و راست گویی می باشد. گفته شده است که شاسی فیدلیتی را گروه خودروسازی بهمن موتور خریداری کرده است و قصد عرضه این خودرو را با دو مدل X70 که فیدلیتی 5 نفره می باشد و X70S را که فیدلیتی 7 نفره است به بازار عرضه خواهد کرد. در این قسمت از مجله اینترنتی پیو قصد داریم به معرفی خودروی فیدلیتی، مشخصات فنی فیدلیتی، مزایا و معایب فیدلیتی، بررسی قیمت فیدلیتی و نمای داخلی فیدلیتی و در مجموع بررسی خودرو فیدلیتی بپردازیم.

مشخصات فنی فیدلیتی چیست

مشخصات فنی

مشخصات فنی

موتور بهمن فیدلیتی

در زیر پوست خودرو فیدلیتی یک پیشرانه 4 سیلندر 1500CC توربو شارژر 16 سوپاپه با مشخصه ی فنی E4T15C قرار دارد که میتواند حداکثر 155اسب بخار در 5500دور در دقیقه و حداکثر گشتاوری 230 نیوتن متر در 1750-4500 دور در دقیقه را تولید نماید. مطابق اطلاعات ارائه شده در سایت گروه بهمن این خودرو می تواند در عرض 10 ثانیه می تواند از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین حداکثر سرعت 190Km/h را می توانید با این خودرو تجربه نمایید. مصرف میانگین شهری و بین شهری این خودرو در هر صد کیلومتر مصافت پیمایش شده و در ایده آل ترین شرایط خودرو حدود 7.8 لیتر به ثبت رسیده است. این موتور توانسته استاندارد آلایندگی یورو 5 را از سازمان استاندارد آلایندگی اروپا کسب نماید.

موتور

موتور

گیربکس فیدلیتی

گیربکس فیدلیتی به صورت 6 سرعته اتوماتیک دوال کلاچ 6DCT می باشد. گیربکس فیدلیتی به دلیل دوال کلاچه بودن شتاب اولیه بسیار مناسب بدون داشتن تقه و یا عملکرد دیر گیربکس را دارد. فیدلیتی بر خلاف دیگر SUV های بازار تک دیفرانسیل می باشد و البته ضرایب دنده طوری طراحی شده است تا نیروی موتور را به بهترین شکل ممکن به چرخ های جلویی خودرو منتقل کند. گیربکس فیدلیتی به دو حالت ECO و SPORT می تواند تغییر حالت داشته باشد.

سیستم تعلیق و سیستم ترمز خودرو فیدلیتی

فیدلیتی در محور جلویی خودرو از تعلیق مستقل مک فرسون به همراه فنر پیچشی و کمک هیدرولیکی و میل موج گیر استفاده کرده است.در محور عقبی نیز از سیستم مستقل بازوهای چندگانه و چند میله ای لینک  شده به شاسی خودرو استفاده کرده است. این خودرو مجهز به سیستم کنترل حرکتی خودرو در سربالایی HAC و سیستم کمک به سرازیری HDC  و سیستم کنترل کششی TCS استفاده شده است که توانسته پایداری بسیار خوبی را برای این خودرو بوجود بیاورد.

ترمزهای این خودرو در محور جلویی دیسکی با پره های خنک شونده و درعقب نیز از ترمزهای دیسکی استفاده شده است.در سیستم های این خودرو از سیستم های کمک ترمزی EBA و توزیع نیروی الکترونیکی ترمز EBD و و سیستم کمک ترمزی BA استفاده شده است.کالیپرهای ترمز این خودرو قرمز رنگ می باشد.

نوع فرمان خودرو فیدلیتی چیست

فرمان استفادده شده در این خودرو به صورت تمام برقی با سنسور حساس به سرعت می باشد.سنسور این فرمان در سرعت های پایین فرمان این خودرو نرم تر شده و مانور پذیری خودرو افزایش پیدا می کند و در سرعت های بالا فرمان کنمی سفت تر شده و مانور پذیری خودرو کم تر می شود. فرمان قابلیت تنظیم دو جهته بالا و پایین را دارد. غربیلک فرمان به صورتD-CUT به همراه کلیدهای کنترل فرمان صوتی و مالتی مدیا و کروز کنترل به همراه لیمیتر آن می باشد. غربیلک فرمان این خودرو بسیار مشابه غربیلک های استفاده شده در خودروهای رنجروور است و در آن از ادوات فلزی و زه نقره ای رنگ استفاده شده است که زیبایی خاصی را به این خودرو داده است.

نوع فرمان

نوع فرمان

نمای ظاهری فیدلیتی

نمای روبرو فیدلیتی

اولین المان طراحی که در نمای روبروی این خودرو به چشم می آید استفاده از یک جلو پنجره فلزی کرومی بسیار بزرگ هندسی شکل می باشد. چراغ های زاویه دار این خودرو به صورت زاویه و منحنی شکل هستند که لنز عدسی به همراه می باشد. که با یک نوار کرومی پهن ابرویی در کناره های این جلو پنجره قرار گرفته است و توانسته حس یک خودروی کراس اوور به روز و اسپرت را بیش از پیش بوجود بیاورد.

در بخش سپر این خودرو نیز از خطوط و منحنی های اسپرت و همچنین از مه شکن های LED چهارتایی در قسمت های دریچه های هوایی با یک قاب کرومی قرار گرفته است. یک دیفیوزر نقره ای پلاستیکی به همراه دریچه هوای خنک کاری در بخش زیرین خودرو در قسمت پایینی سپر قرار گرفته است. المان دیگری که در نمای روبروی این خودرو به چشم میخورد استفاده از خطوط تیز و حجیم بر روی کاپوت این خودرو می باشد.

نمای روبرو

نمای روبرو

نمای جانبی خودرو فیدلیتی

نمای جانبی و کاراکتر لاین های تیز و حجیم  ایجاد شده در این قسمت به خوبی توانسته حس یک کراس اوور را بیش از پیش بوجود بیاورد. در نمای جانبی از یک کاراکتر لاین تیز و حجیم در میدلاین شانه ای و در امتداد دستگیره های آسان باز شو رنگ استیل از قسمت انتهای گلگیر جلویی تا انتهای کاسه چراغ عقب خودرو کشیده شده است که حس بلند پروازی یک خودروی مدرن را بیش از پیش بوجود می آورد.

بدنه ی جانبی در قسمت گلگیرها حجیم تر شده است و از ادوات پلاستیکی که در خودروهای کراس اور استفاده می شود در فیدلیتی استفاده شده است. در قسمت پایینی درب نیز بدنه به صورت مثلثی شکل حجم گرفته و در رکاب خودرو نیز از فلاپ پلاستیکی استفاده شده است که بتواند از صدمات احتمالی در هنگام راندن در محل های پر از شن و ماسه و یا دیگر محل هایی که امکان دارد به بدنه آسیب برسد جلوگیری کند.

از نمای جانبی وقتی این خودرو را مشاهده می کنیم قسمت جلو پنجره خودرو بسیار صاف می باشد و کاپوت یک منحنی کوچکی دارد و در قسمت ستون A این خودرو شیب کمی تیز می باشد و سقف نیز شیب ملایم به سمت عقب را دارد. زه کرومی ایجاد شده در قسمت پایینی شیشه ها که جداکننده این بخش با بخش بدنه می باشد توانسته نمای جانبی اسپرت و زیبایی را برای این خودرو بوجود بیاورد. رینگ های آلومینیومی 5 پر توانسته بخش جانبی این خودرو را اسپرت تر کند و حس یک خودروی SUV بسیار بزرگ را فراهم کند.

نمای جانبی

نمای جانبی

نمای پشتی خودرو فیدلیتی

نمای پشتی فیدلیتی از یک درب صندوق بسیار بزرگ که در قسمت پایینی درب حجیم شد است به همراه چراغ ها که از استایل منحنی و بسیار زیبا به همراه تکنولوژی FULL LED  نواری شکل و دو قسمته تشکیل شده است. نام بزرگ حک شده F I D E L I T Y  نیز بین چراغ ها توانسته حس سادگی را از این بخش دور کند.

در قسمت عقبی خودرو شیب بسیار ملایم به همراه پنجره عقب تقریبا بزرگی وجود دارد که در قسمت بالایی پنجره اسپویلر و یا باله ی عقب به همراه چراغ سوم خطر و البته یک آنتن رادیویی باله ی کوسه ای FIN SHARK وجود دارد. سپر مشکی رنگ خودرو در قسمت پایینی قرار گرفته است که مشابه قسمت جلویی خودرو از یک دیفیوزر نقره ای رنگ استفاده شده است و همچنین مه شکن ها در دو طرف این سپر قرار گرفته است.

نمای پشتی

نمای پشتی

ابعاد و اندازه ماشین فیدلیتی چیست

طول خودرو 4735 میلی متر,عرض خودرو 1900 میلی متر و ارتفاع خودرو نیز 1710 میلی متر ,و فاصله ی دو محور از همدیگر 2720میلی مترمی باشد. وزن خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی حدود 1575Kg می باشد. حجم باک خودرو 55 لیتر و حجم صندوق نیز 900 لیتر می باشد که با خواباندن صندلی ها این بخش به 1680 لیتر افزایش پیدا می کند. سایز رینگ  20inch آلومینیومی می باشد و سایز لاستیک 255 با فاق 45 می باشد.

نمای داخلی فیدلیتی

این خودرو چینی دارای دو مدل فیدلیتی 5 نفره و فیدلیتی 7 نفره می باشد که تفاوت تقریبا زیادی را در این دو مدل درنمای داخلی فیدلیتی مشاهده می کنیم. در مدل فیدلیتی 7 نفره این خودرو طراحی داشبورد بسیار شبیه به خودروهای به روز اروپایی و البته شاید بسیار شبیه به BMW و البته از طراحی بسیار زیبایی برخوردار می باشد. دریچه های هوایی خودرو به صورت افقی و سرتاسری با زه کشی استیل در بالا و پایین دریچه می باشد. در نمایشگر فیدلیتی یک مانیتور 10 INCH نیز در قسمت میانی داشبورد قرار دارد که می توانید از طریق بلوتوث به آن متصل شوید و از امکانات رفاهی همچون سیستم مالتی مدیا سیستم نویگیشن و سیستم صوتی بهره مند شوید. همچنین می توانید از طریق سیستم MIRROR LINK  تصویر تلفن همراه خود را در مانیتور داشته باشید و از امکانات آن استفاده کنید.

قسمت پایینی نمای داخلی فیدلیتی، دارای دریچه ی هوا ریموت AIR CONDITIONER در یک قسمت نقره ای رنگ قرار گرفته است و همچنین KEYLESS استارتردر این قسمت نقره ای رنگ می باشد. در زیر قسمت غربیلک این فرمان بسیار مشابه غربیلک های خودروهای رنجج روور است که به صورت سه شاخه D-CUT طراحی شده است و نام F I D E L I T Y قرار دارد و همچنین بر روی غربیلک کلیدهای کنترل فرمان صوتی به همراه کلیدهای مالتی مدیا و همچنین کروز کنترل به همراه لیمیتر آن قرار گرفته است. کیلومتر سنج پشت فرمان  یک مانیتور دیجیتالی 12 INCH TFT می باشد که به همراه بک لایت های سفید و آبی و قرمز زیبایی بی نظیری را بوجود آورده است. تودوزی خودرو به صورت چرم به همراه دوخت سفید رنگی می باشد که به نظر از کیفیت خوبی برخوردار است.

نمای داخلی فیدلیتی

نمای داخلی فیدلیتی

ارگونومی صندلی های جلویی بسیار مناسب می باشد و به خوبی سرنشینان را در بر می گیرند و درهنگام نشستن بر روی این صندلی ها راحتی و ایمنی را میتوان به خوبی حس کرد.که البته صندلی ها دارای گرمکن می باشد. صندلی راننده به صورت تمام برقی تنظیم می شود.فضای سر و پا و نشستن در ردیف جلویی خودرو بسیار مناسب است. در ردیف عقب نیز سه بزرگسال برای نشستن از فضای پا و سر کافی برخوردارند.

فیدلیتی ردیف سوم صندلی را نیز دارد که به نوعی در صندوق عقب به صورت تا شده قرار دارد که در صورت نیاز دو نفر می توانند از این صندلی ها استفاده کنند و در واقع خودرو به صورت 7 نفره طراحی شده است. سانروف دو تیکه که در سقف این خودرو به صورت پانوراما قرار دارد فضای بسیار زیبایی را در هنگام نشستن بر روی این خودرو فراهم کرده است. در قسمت عقبی این خودرو دریچه های هوایی به همراه پورت های USB برای شارژ گوشی فراهم شده است.

نمای داخلی کابین فیدلیتی

نمای داخل کابین فیدلیتی

تجهیزات و امکانات فیدلیتی

 • قابلیت تا شدن صندلی ردیف دوم و حرکت ریلی
 • نور محیط داخل کابین فیدلیتی (AMBIENT LIGHTING)
 • دستگیره های درب با پوشش کروم
 • برف پاک کن با سنسور باران(RAIN SENSOR)
 • تیغه های برف پاک کن ژله ای
 • یک عدد خروجی و پورت USB در جلو و دو عدد در عقب
 • شارژر وایرلس تلفن همراه
 • قفل مرکزی با ریموت کنترل با قابلیت جستجوی خودرو
 • سیستم روشنایی همراه در محیط های تاریک FOLLOW ME HOME
 • دوربین 360 درجه برای سهولت در پارک و دوربین عقب
 • تمامی چراغ ها به صورت FULL LED روشنایی خودکار چراغ های جلویی خودرو (AUTO LIGHT)
 • چراغ های جلویی خودرو با قابلیت تنظیم ارتفاع نور به صورت تمام برقی
 • آینه های جانبی خودرو به صورت تمام برقی به همراه گرمکن و راهنما دار
 • آینه داخلی با عملکرد خودکار ضد انعکاس نور
 • سان روف پانوراما
 • شیشه های جانبی و عقب PRIVACY
 • چراغ روشنایی روز LED
 • سیستم تشخیص مانع (سنسور کمک پارک جلو وعقب)
 • سیستم هوشمند اتوماتیک باز شدن درب صندوق عقب (توسط پا)
 • جک هیدرولیکی بازکردن درب موتور
 • درب صندوق عقب با قابلیت تشخیص مانع
 • کالیپرهای اسپرت قرمز رنگ ترمزهای جلو و عقب
 • سیستم تشخیص نقاط کور به وسیله ی سنسورهای تعبیه شده در نواحی جانبی خودرو
 • ایموبلایزر, سیستم ترمز پارک برقی خودرو(EPB)
 • سیستم توقف خودکار(AUTO HOLD)
 • سیستم هشدار دهنده انحراف از خطوط(LDW)
 • سیستم نمایش لحظه ای بادتایرها(TPMS)
 • ایربگ های راننده و سرنشین به صورت جلو و جانبی
 • سیستم اتصال صندلی کودک(ISOFIX)

فیدلیتی مشکی

یکی از رنگ های پرطرفدار و البطه زیبای فیدلیتی مشکی است، که در تصویر زیر می توانید جذبه و نمای زیبای آن را مشاهده کنید.

فیدلیتی مشکی

فیدلیتی مشکی

فیدلیتی مشکی

فیدلیتی مشکی

تست ایمنی فیدلیتی

خودروی فیدلیتی در تست های تصادف انجام شده در سازمان C-NCAP که متعلق به کشور چین می باشد و در آن تست های تصادف مشابه سازمان اروپایی انجام می شود توانسته 5ستاره ایمنی را به دست بیاورد. همچنین این خودرو با داشتن ایربگ ها و ترمزهای بسیار مناسب توانسته ایمنی خوبی را برای راننده و سرنشینان این خودرو بوجود بیاورد.

مزایا و معایب فیدلیتی چیست

مزایا فیدلیتی

 • فضای بسیار مناسب برای سرنشینان
 • مصرف کم و اقتصادی
 • تعادل بسیار مناسب در سر پیچ ها
 • ویژگی های ظاهری و داخلی بسیار جذاب و به روز
 • گیربکس و موتور بسیار هماهنگ
 • امکانات و تجهیزات رفاهی به روز

معایب فیدلیتی

 • موتور ضعیف نسبت به بدنه بزرگ و سنگین
 • استفاده از ادوات پلاستیکی کم کیفیت
 • ایرکاندیشنر ضعیف

فیدیلیتی یا فیدلیتی

فیدلیتی درست است یا فیدیلیتی؟ جالب است بدانید با وجود این که خیلی از دوستان، این خودرو چینی را به اسم فیدیلیتی می شناسند، اما اسم اصلی و درست این خودرو فیدلیتی است.

ثبت نام فیدلیتی

در ادامه برای اطلاع از شرایط ثبت نام فیدلیتی که گویا تنها از طریق سایت بهمن خودرو امکان پذیر است، متنی منتشر شده توسط سایت بهمن خودرو را قرار داده ایم تا اگر قصد ثبت نام فیدلیتی را دارید، بتوانید در راستای آن اقدام کنید.

ثبت نام فیدلیتی فقط از طریق وبسایت بهمن (https://bahman.iranecar.com) انجام خواهد شد و هیچ ادعایی منوط به وجود فیلم آموزشی یا امکان ثبت نام توسط سایر افراد در قبال دریافت پول صحت ندارد.
شرکت بهمن موتور روز گذشته به صورت رسمی از دومین مرحله فروش نقدی فیدلیتی در پنجم مرداد ماه خبر داد. فیدلیتی از حیث کیفیت و امکانات رفاهی و عملکردی، از سطح بالایی برخوردار است و با قیمت بسیار مناسب توانسته نظرات عموم را به خود جلب کند و بسیاری متقاضی خرید این خودرو باشند، اما متاسفانه در این بین افرادی سودجو به دنبال سوء استفاده هستند. این افراد به منظور فریب افکار عمومی، در فضای مجازی با قصد دریافت رمز بانکی وسوءاستفاده، به انتشار آگهی جعلی در خصوص دریافت پول برای ثبت نام و یا واریز وجه در قبال دریافت فیلم آموزشی ثبت نام تضمینی اقدام کردند.
شرکت بهمن موتور به اطلاع مشتریان و متقاضیان خرید خودرو فیدلیتی می رساند این افراد هیچ ارتباطی با این شرکت نداشته و پیگیری قضایی در مورد این آگهی ها انجام خواهد شد. ثبت نام روز سه شنبه پنجم مرداد ماه فقط از طریق وبسایت بهمن (https://bahman.iranecar.com) امکانپذیر است.

بررسی قیمت فیدلیتی

فیدلیتی یا fidelity خودرویی است که به تازگی در گروه بهمن معرفی و تست های خود را گذرانده است و هنوز قیمت گذاری برای این محصول زیبا مشخص و نهایی نشده است که البته به نظر می رسد با توجه به گذشته ی گروه بهمن و خودروهایی که معرفی کرده است این خودرو به دلیل استفاده از آپشن های بسیار زیاد قیمت ارزانی نداشته باشد. اما کماکان پیش بینی می شود نسبت به رقبای هم رنج خود در برند های دیگر، خودرو به صرفه ای باشد و قیمت رقابتی داشته باشد. (راهنمای پرداخت جریمه خوردو

امیدواریم در این قسمت از مجله اینترنتی  پیو توانسته باشیم هرچه بهتر و بیشتر بررسی فیدلیتی را انجام دهیم شما را بیشتر با این خودرو آشنا کرده باشیم. اگر تجربه استفاده و یا نظزی درباره این خودرو دارید، میتوانید از طریق دیدگاه ها با ما و مخاطبان دیگر به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

مقاله های پیشنهادی دیگر
معرفی و بررسی مشخصات فنی هاوال H9

هاوال H9؛ معرفی و بررسی مشخصات فنی این شاسی بلند چینی

80 بازدید
مزدا 3

معرفی خودرو مزدا 3

55 بازدید
خودرو دیگنیتی پرایم

معرفی خودرو دیگنیتی پرایم

59 بازدید
بهمن موتور

بهمن موتور

43 بازدید