مقاله های خودرو

معرفی خودرو ساینا

مدیر سایت/07/08/1399
بازدید 296 / نظر 7
معرفی خودرو ساینا

خودرو ساینا یک خودرو ایرانی تولید شرکت سایپا است و با این هدف تولید شد که جای خودرو پراید را بگیرد. در این صفحه از مجله خودرو پیو به صورت تخصصی تاریخچه ساخت این ماشین به همراه مشخصات فنی، طراحی ظاهری، بررسی و نقد ساینا و مزایا و معایب ساینا این میان رده ایرانی، و در مجموع معرفی ساینا پرداخته می شود. که می تواند در تصمیم شما برای خریدن یا نخریدن این سدان سایپا به شما کمک کند.

 عیب یاب یا دیاگ خودرو چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ | ردیاب خودرو چیست و بهترین ردیاب ها | معرفی بهترین آپشن خودرو

تاریخچه و معرفی ساینا سایپا

ساینا یکی از خودرو های سدان‌ شرکت سایپا است که از سال 1395 تاکنون در سبد محصولات شرکت سایپا قراردارد. این خودرو که به‌ نوعی نمونه فیس‌ لیفت تیبا صندوقدار محسوب می‌شود و با هدف محصولی به‌ مراتب مدرن‌ تر و زیباتر از تیبا در اختیار خریداران قرارگرفته است.

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر مفید خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

مشخصات فنی ساینا

موتور ساینا

موتور خودرو ساینا cc۱۵۰۳ است که دارای 4 سیلندر با توان تولید ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتن‌ متر گشتاور را است. این موتور که با کد M ۱۵ شناخته می‌شود، نمونه ارتقاء یافته موتور پراید است.

شرکت سایپا برای اینکه بتواند نیروی موتور را به چرخ‌های جلو منتقل کند، دو گیربکس ۵ سرعته دستی و CVT اتوماتیک را برای این سدان کوچک در نظر گرفته است.

مشخصات فنی ساینا

طراحی ظاهری ساینا

نمای جلو ماشین ساینا

نمای جلو ساینا، چراغ‌های اسپرت با گوشه‌های تیز و تقریبا بدون منحنی، از چشم‌ گیرترین مشخصه‌ ی این خودرو میان رده است.

این محصول، البته مجهزبه دی لایت نیست، و از کاسه چراغ کریستالی سنتی استفاده می ‌کند که شباهت‌هایی با پراید امروزی دارد.

راهنما داخل چراغ و نزدیک به جلوپنجره است، ضمن اینکه با حاشیه‌ سازی از بخش اصلی چراغ جلو، فاصله دارد. قسمتی از چراغ، زیر کاپوت جلو جاسازی شده است تا علاوه بر حذف فاصله بین چراغ و لبه‌ی بدنه، جلوه‌ای اسپرت فراهم آورد.

یکی از مهم‌ترین نکات منفی در طراحی ظاهری این ماشین، مربوط به جلوپنجره و حالت بی‌هدف در نمای آن است.

و فاصله ‌ی زیادی بین چراغ و جلوپنجره وجود دارد که به زیبایی خودرو لطمه میزند، ازسویی دیگر خطوط سیاه‌ رنگ با مواد پلاستیکی همراه لوگوی بسیار بزرگ سایپا روی جلوپنجره، خالی از خلاقیت است.

با توجه به پهنای زیاد سپر عملا فضایی برای جلوپنجره وجود ندارد و هوای مورد نیاز موتور و سیستم خنک کاری، ازمیان سپر، تامین می‌شود.

نمای روبرو ساینا

نمای جلو ساینا

نمای بغل خودرو ساینا

ازنمای جانبی، حالت یک ‌نواخت و ناخوشایند تیبا، در ساینا تکرار می‌شود. قسمت مربوط به صندوق، مانند بخشی اضافی و جدا از بدنه به نظر میرسد.

خط مربوط به سپرعقب هم، شدیدا توی ذوق میزند و با سهل‌ انگاری طراحی شده است.

این خودرو سایپا، ازگوشه‌ ی چراغ عقب تا فلاشر روی گلگیر جلو، دارای خط حجم ‌دهنده‌ی بدنه است. با ابتکاری ناخوشایند، خط دیگری هم پیرامون گلگیر عقب دیده می‌شود درقسمت پایین بدنه و رکاب‌ها، هیچگونه حجم‌ دهی وجود ندارد و رینگ‌های ۱۴اینچ، به دلیل بزرگی جایگاه چرخ داخل بدنه و کوچک ‌بودن خودرو، فاقد جذابیت‌ هستند.

نمای جانبی ساینا

نمای جانبی ساینا

نمای پشت ساینا

درنمای پشت، صرفا می‌توان از شباهت چراغ عقب به چراغ جلو و کشیدگی آنها به سمت نمای جانبی، به عنوان تجهیزی با ظاهر هدف‌ دار یاد کرد و البته، شاهد بی‌سلیقگی در ترکیب اجزای مختلف یک خودروی طراحی شده در قرن ۲۱ بود. چراغ‌های عقب، کوچک هستند و باعث می‌شوند، درپوش ساده‌ی صندوق، یک‌ نواخت و آزار دهنده به نظر رسد. به عقیده‌ی نگارنده، نمای عقب تیبا در مقایسه با این ماشین، دارای جذابیت بیشتری بود و حداقل، قطعه‌ای پلاستیکی و سیاه ‌رنگ درقسمت دستگیره‌ی صندوق و زیر لوگو، وجود داشت.

با نگاهی عمیق‌تر به پشت ساینا، متوجه می‌شوید که یراق فلزی کروم، روی درپوش صندوق وجود ندارد و با هزینه‌ی بیشتر با قطعه‌ای هم ‌رنگ بدنه جایگزین شده است. این محصول در مقایسه با تیبا، دارای سپر زیباتری درعقب است و همراه با چراغ‌های قرمزرنگ هشدار دهنده در گوشه‌ها ارائه می‌شود. دیگر نکته‌ی مثبت ایم ماشین در مقابل تیبا، مخفی شدن حجم اصلی باک و منبع اگزوز، زیر سپر است.

نمای پشت ساینا

نمای پشت ساینا

سپر خودرو ساینا

سپر این ماشین، با خطوط موازی افقی و حفره‌ی بزرگ در وسط، سعی دارد تا حالتی آرواره‌ای و اسپرت فراهم کند.این بخش، حجم‌دهی خوبی درقسمت بالا و نزدیک چراغ اصلی دارد که به صورت منحنی شبیه به نیم‌دایره، توجه بیننده به چراغ‌ها و جلوپنجره را افزایش می‌دهد.

سپر ساینا

سپر ساینا

طراحی داخلی خودرو ساینا

طراحی کابین و چیدمان ادوات داخلی ساینا نسبت به تیبا منطقی‌تر و منظم‌تر صورت پذیرفته و برخلاف تیبا که در کابین آن از تریم خاکستری روشن استفاده شده بود، در این ماشین از تریم خاکستری تیره همراه با تزیینات نقره‌ای رنگ استفاده شده است.

نمای داخلی ساینا

نمای داخلی ساینا

نمایشگر داخلی ساینا

در این بین نباید از نمایشگر فوقانی جلوداشبورد نیزگذشت که اطلاعات سیستم صوتی‌، ساعت‌، تاریخ ‌و دمای محیط بیرون را نمایش می‌دهد.

با این حال مواردی نیز به چشم میخورند که توی ذوق می‌زنند، مثل فاصله زیاد و خالی بین دو دریچه تهویه هوای کنسول مرکزی جلوداشبورد که تنها اهرم باز و بسته ‌کردن دریچه تهویه دربین آنها تعبیه شده و طراحی رودری‌ها که می‌توانستند طرحی ساده‌ تر و درعین حال خوشایندتر باشد.

نمایشگر داخلی ساینا

نمایشگر داخلی ساینا

دکمه استارت ساینا

نمایشگر داخلی ساینا

ساینا اوتومات

ساینا اوتومات

بررسی فنی خودرو ساینا

این ماشین با وزن 1050 کیلوگرم موتور 1/5 لیتری تیبا که بنا بر ادعای سایپا منطبق با استاندارد یورو چهار اروپا ساخته شده سود می برد.

این پیشرانه که ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتون متر گشتاور دارد گزینه ای مناسب برای استفاده های صرفا شهری و غیر اسپرت است به ویژه اینکه موتور ساینا در دور موتورهای بالای ۴۰۰۰ به دلیل بهره گیری از تنظیمات الکتریکی موتور و برای جلوگیری از نقص، کات اف می کند و شما را از ادامه حرکات هیجان انگیز باز می دارد.

بررسی فنی ساینا

بررسی فنی ساینا

ترمزهای دیسکی مجهز به ای بی اس و ای بی دی به راننده این ماشین این امکان را می دهد تا با اطمینان بیشتری پدال ترمز را فشار دهد. سایز تایرهای این خودرو با یک درجه ارتقا به عدد ۱۴ رسیده که قطعا پایداری بهتری به خودرو خواهد داد و ظاهر این ماشین را موجه تر از همیشه نشان می دهد. خودرویی که برای جابجایی در شهر و اموری از این دست ساخته شده و استهلاک اندکی دارد. اگر از خودروی تان انتظار زیادی نداشته باشید این ماشین یک انتخاب جالب است.

مزایا و معایب ساینا

مزایای ساینا

کابین جادار

این ماشین یک خودرو کوچک اقتصادی است که برای مصارف مختلفی تولید شده است. همانطور که انتظار می‌ رفت، پس ازعرضه به خودرویی محبوب برای استفاده خانواده‌ها و تاکسی‌های حمل مسافر درون شهری تبدیل شد. دراین گونه خودروها کابین جادار و راحت برای سرنشین حرف اول را می ‌زند.

کابین ساینا

کابین ساینا

بهبود ایمنی

یکی از معایب اصلی پراید که همواره از سوی منتقدین مطرح می‌شد، ایمنی پایین این خودرو در تصادفات بود که هرساله جان بسیاری از هموطنان ما را به خطر می‌انداخت. به همین دلیل سایپا سعی کرد در نسخه‌های مشتق شده از پراید یعنی ساینا و تیبا، ایمنی خودرو را اندکی افزایش دهد.

در این ماشین با استفاده از پنل‌های مقاوم‌تر، کیسه‌های هوا و سیستم ترمز قوی‌تر نسبت به محصولات خانواده پراید، با ایمنی بهتری مواجه هستیم. البته نباید فراموش کرد که همچنان این ماشین، خودرویی کاملا ایمن نیست و هنگام رانندگی با این اتومبیل در معابر درون شهری و برون شهری، بایستی جوانب احتیاط را رعایت کرد.

معایب ساینا

کیفیت ساخت

ساینا خودرویی اقتصادی است که در تیراژ گسترده و با قیمت نسبتا پایین به تولید میرسد. به همین دلیل تمام تلاش خودروساز در این شرایط افزایش تیراژ تولید و کاهش قیمت تمام شده هر دستگاه ساینا است. نتیجه آن نیز کیفیت ساخت نه چندان قابل قبول این ماشین بوده که در زمان کوتاهی خود را به نمایش می گذارد.

به همین دلیل سوختن سنسورها و فیوزها، وارد شدن آسیب به قطعات داخلی موتور یا ترک برداشتن این ماشین موضوعی قابل انتظار در این ماشین خواهد بود.

بنابراین لازم است تا پس از خرید ساینا دقتی دوچندان را برای نگهداری خودرو صرف کنید تا درگیر هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری خودرو نشوید.

سیستم فنی | نه چندان به روز

با وجود آنکه سایپا اعتقاد دارد این ماشین محصولی کاملا جدید است اما قوای فنی این خودرو شباهت‌های انکارناپذیری به یکدیگر دارند و در حقیقت کاملا یکسان هستند.

موتور هشت سوپاپه M15 با حجم 1.5 لیتر راندمان چندان مناسبی را ارائه نمی‌دهد و مصرف سوخت آن نیز درمقایسه با دیگر خودروهای هم تراز چندان اقتصادی نیست.

به همین دلیل بسیاری اعتقاد دارند خرید ساینا توجیه اقتصادی ندارد، چرا که با مبلغی کمتر می‌توانند تیبا را خریداری کنند. خودرویی که از نظر فنی کاملا با این ماشین شباهت دارد و از نظر امکانات رفاهی نیز فاصله چندانی میان تیبا و این ماشین حس نمی‌شود.

بررسی ساینا

با نگاهی کوتاه به تمامی خودروهای فیس‌لیفتی که تا کنون توسط شرکت سایپا ساخته شده، میتوان به این نتیجه رسید که سایپا علاقه چندانی به ایجاد تغییرات اساسی در طرح‌های فیس ‌لیفت خود ندارد.

این خودرو ایرانی هم مانند دیگر خودروهای  شرکت سایپا از این قاعده مستثنی نبوده و ازآنجایی‌ که به نوعی فیس ‌لیفت تیبا محسوب می‌شود، تغییرات کمی را درمقایسه با نمونه اولیه خود تجربه کرده است. (راهنمای پرداخت جریمه خوردو)

همانطورکه اشاره کردیم طراحی ظاهری ساینا شباهت فراوانی به تیبا داشته مخصوصا درنمای جانبی که تمامی خطوط برای شما یادآور تیبا است. و در بخش داخلی شباهت‌های فراوانی بین این ماشین و تیبا به چشم می خورد و تقریبا ازهمان متریال بی‌کیفیت و طرح ساده و ناموزون در فضای داخلی این خودرو نیز استفاده شده است.

7 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

مقاله های پیشنهادی دیگر
مقایسه خودرو ساینا و کوییک

مقایسه خودرو ساینا و کوییک

251 بازدید
مقایسه ساینا با سمند

مقایسه ساینا با سمند

156 بازدید