مقاله های خودرو

تفاوت دزدگیر اصلی و تقلبی

مدیر سایت/19/09/1399
بازدید 367 / نظر 0
تفاوت دزدگیر اصلی و تقلبی

متاسفانه تقلب قانون نانوشته کارگاه ها و شرکت های سودجو برای به دست آوردن سود بیشتر با ارائه جنس بی کیفیت است. از این رو چند نمونه از نحوه تشخیص دزدگیر اصلی و تقلبی را برای شما بیان می کنیم. در این مقاله از مجله خودرو پیو به صورت کامل با تفاوت دزدگیر اصلی و تقلبی آشنا خواهید شد.

عیب یاب خودرو پیود چیست؟

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر مفید خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

با تفاوت های دزدگیر اصلی و تقلبی آشنا شوید

اول از همه لازم است این موضوع را بدانیم که اصولا چيزی در دنيا به عنوان دزدگير وجود ندارد، تمام سيستم های موجود در دنيا به عنوان آلارم يا همان آژير، توليد و عرضه می شوند. البته چنانچه خودرو دارای شيشه های نشکن باشه، سيستم هايی در دنيا وجود دارند که به محض ورود سارق به داخل ماشين و شروع به روشن کردن مجرمانه خودرو، درها از داخل قفل می شوند. به طوری که سارق را در داخل خودرو حبس می کنند ولی اين مشروط بر اين است که شيشه خودروها غير قابل شکستن يا خارج کردن باشد. پس راجع به آن سيستم صحبتی نداريم اگرچه فقط به آن سيستم می شود گفت دزدگير.

یاسر ابراهیمی رئيس هيأت مديره نماينده انحصاری ماجيکار در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: متاسفانه هم اکنون بازار محصولات ایمنی و دزدگیر خودرو در کشور شرایط مناسبی ندارد و برخی برندهای بی کیفیت با قیمت های پایین بازار را قبضه کرده اند،‌ این در شرایطی است که در مواقعی که نیاز به کار کردن دزدگیر باشد،‌ این دستگاه‌ها کارکرد مناسب ندارند. اول اینکه در خرید دزدگیر حتما از شرکت های معتبر ساخت دزدگیر خرید کنید، البته بعضی شرکت ها هم با عوض کردن تنها یک حرف از اسم آن شرکت شروع به تولید جنس تقلبی آن می کنند.

تفاوت دزدگیر مجیکار اصلی و تقلبی 

تفاوت دزدگیر مجیکار اصلی و تقلبی

مثل دزدگیر Magicar شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که سودجویان با عوض کردن تنها یک حرف شما را به اشتباه می اندازند. نکته دیگری که در تفاوت دزدگیر اصلی یا تقلبی باید در نظر بگیریم این است که حتما از دزدگیری استفاده کنیم که دارای برگه ضمانت نامه و گارانتی معتبری باشد. حتی بعضی از شرکت های بسیار معتبر ساخت دزدگیر بعد از نصب دزدگیر خودرو شما را بیمه سرقت می کنند. استفاده از ریموت با کیفیت پایین بدنه و دکمه های نامرغوب یکی دیگر از راه های شناسایی دزدگیر اصلی با فیک یا تقلبی است.

معمولا دزدگیرهای اصلی از کیفیت جنس بدنه ریموت کنترل بسیار خوب همراه با دکمه های نرمی برخوردارند و خیلی دیرتر خراب می شوند. معمولا این شرکت هایی که اجناس تقلبی می زنند بیشتر دنبال کپی کاری از شرکت های معتبر هستند. بسیاری از شرکت های معتبر از طریق نمایندگی های خود سیستم استعلام اصل بودن اجناس خودرو را به طریق مختلف مثل اس ام اس راه اندازی کرده اند.

تفاوت نام های دزدگیر مجیکار

آقای ابراهیمی فعال بازار محصولات ایمنی و دزدگیر خودرو با توجه به موفقیت برند، دزدگیر ماجیکار و استقبال مردم، عده ای سودجویان و فرصت طلبان از نام این برند و حروف مشابه آن با مختصر تغییر سوء استفاده کرده و قصد فروش دزدگیرهای تقلبی خود با این عنوان را دارند. به گفته وی، از جمله مزایای دزدگیرهای اصل می توان به کارت بیمه سرقت خودرو تا سقف 500 میلیون ریال، شماره سریال اختصاصی، امکان تمدید بیمه سرقت آن در سال های بعد، 36 ماه گارانتی تعمیر و 10 سال خدمات پس از فروش اشاره کرد. در هنگام خرید دقت کنید که کالاهای همنام و مشابه نام ماجیکار را خریداری نکنید به عنوان مثال:

 • ماجکار MAGECAR
 • ماجیکاره MAGICARE
 • مِجیکار MEGICAR
 • ماجیک کار MAGICCAR
 • ماجیکارز MAGICARS
 • MAJICAR

امروزه اکثر دزدگیرها (%۹۹٫۹) از کشور چین تهیه می شود و باز هم به همان دلایل گفته شده در بالا، تهیه اجناس نامرغوب و ارزان توسط برخی تجارغیر مسئول (به علت سود جوئی آنان) وعرضه آن در بازار مشکلات فراوانی برای تمام مردم و صنف ها ایجاد کرده است. توصیه جدی ما این است که هیچگاه گول اسم و مارک یک دستگاه و یا ساخت فلان کشور بودن آن را نخورید. در کشور چین هم همانند هر کجای دیگر، شرکت های بسیار معتبر وجود دارد که کالاهای بسیار مرغوب و معتبر تولید می کنند وهم کارگاه های خلاف قانون که اجناس تقلبی با قطعات بسیار نامرغوب می سازند. با این تفاسیر این ما هستیم که باید حواسمان را هنگام خرید جمع کنیم.

امیدواریم با این مقاله از مجله خودرو پیو توانسته باشیم شما را در مقابل خرید دزدگیر خودرو تقلبی هشیار کنیم.

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر
  پیود

  پیود چیست

  7 نظر / 1444 بازدید
  دزدگیر خودرو جی پی اس دار

  دزدگیر خودرو جی پی اس دار

  361 بازدید
  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  دزدگیر ماشین سیم کارتی

  294 بازدید
  معرفی دزدگیر هوتای

  معرفی دزدگیر هوتای

  2 نظر / 390 بازدید