مقاله های خودرو

معرفی بهترین برنامه های مسیر یابی

مدیر سایت/01/10/1399
بازدید 707 / نظر 3
معرفی بهترین برنامه های مسیر یابی

امروزه با گسترش استفاده از گوشی‌ های موبایل، برنامه های کاربردی آن مانند بهترین برنامه های مسیریابی هم گسترش یافته ‌اند. حالا دیگر افراد در مسیرهای ناشناخته ترجیح می‌ دهند به جای نقشه کاغذی از نقشه‌ ها و برنامه‌ های مسیریاب آنلاین استفاده کنند، چرا که انتخاب بهترین مسیریاب خودرو علاوه بر مشخص کردن مکان ‌ها، می ‌توانند بهترین مسیر و نزدیکترین مسیر را با توجه به ترافیک موجود در سایر مسیرها به کاربران پیشنهاد و ارائه دهند. در ادامه ما به معرفی تعدادی از بهترین برنامه های مسیریاب آنلاین و آفلاین می‌ پردازیم. همچنین امکان دانلود نرم افزار مسیریاب نام برده شده در هر قسمت نیز برایتان فراهم خواهد بود. در این قسمت از مجله خودرو پیو به معرفی بهترین برنامه های مسیر یابی (بهترین برنامه های مسیر یابی موبایل) ایرانی و خارجی می پردازیم.

دستگاه عیب یاب یا دیاگ خودرو چیست؟ | عیب یاب خودرو پیود چیست؟ |ردیاب خودرو چیست و معرفی بهترین ردیاب ها

لازم به ذکر است که می توانید برای عمر خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

بهترین برنامه های مسیر یابی خارجی

برنامه های مسیریابی بسیاری در ایران و خارج از ایران استفاده می شود که شاید برای برخی از افراد این سوال پیش آید که کدام مسیریاب ایرانی و خارجی بهتر است؟ در ادامه به معرفی چند نمونه از بهترین مسیریاب خودرو می پردازیم.

برنامه مسیر یابی WAZE بهترین مسیریاب خودرو

در زندگی امروزی شهری یکی از بزرگ ‌ترین دغدغه های مردم مربوط به معضل ترافیک و چگونگی فرار از ترافیک سنگین می ‌شود. از این رو اپلیکیشن های مسیریابی متعددی ارائه شده ‌اند که به کاربر در پیدا کردن بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد کمک می‌ کنند. یکی از برنامه های ارائه شده در این زمینه می‌ توان به اپلیکیشن Waze (ویز) که برای بسیاری از ایرانی ها شناخته شده است اشاره کرد. برنامه مسیر یابی WAZE به صورت رایگان برای دو سیستم عامل اندروید و آی او اس عرضه شده است. علاوه بر امکان مسیریابی، کاربران می ‌توانند با نصب ویز توسط اپلیکیشن (Waze) از وجود دوربین های کنترل سرعت و چراغ های راهنمایی در طول مسیر مطلع شوند. بهترین اپ مسیریابی از نظر بسیاری از مخطبان در دنیا اپلیکیشن ویز است.

هم اکنون با نصب اپلیکیشن های iOS و اندروید Waze این امکان به شما داده می شود که بدون استفاده از ابزار تغییر دهنده آی پی از خدمات موجود در این اپلیکیش استفاده نمایید. البته این جریان برای همه سرویس های ارائه دهنده اینترنت صدق نمی کند. اما با رفع فیلترینگ waze، تغییراتی در این برنامه مسیریابی به وجود آمد که توجه کاربران را به خود جلب کرد. در همین راستا تغییراتی که باعث توجه کاربران شد، پشتیبانی از زبان فارسی در منوهای اپلیکیشن و جستجوی صوتی است. در صورتی که به تنظیمات ویز اصلی مراجعه کنید، می توانید زبان اصلی اپلیکیشن را به فارسی تغییر دهید. ضمن اینکه این امتیاز را نیز در اختیارتان می گذارد که به جستجوی صوتی فارسی نیز بپردازید. این امکان می تواند برای کاربران ایرانی مخصوصا، رانندگان اسنپ و تپسی گزینه ای ایده آل باشد. یعنی برای این دسته از افراد می تواند به عنوان یکی از بهترین مسیریاب های خودرو شاخته شود. در کنار تمامی این مطالب بد نیست این را نیز اضافه کنیم که می توانید با دانلود ویز بدون نیاز به فیلتر شکن کار نمایید و از امکانات این برنامه مسیریاب استفاده نمایید.

برنامه مسیر یابی WAZE

برنامه مسیر یابی WAZE

دانلود waze برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید ویز بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود waze برای IOS

برای دانلود نسخه IOS ویز بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی گوگل مپ رتبه دوم بهترین مسیریاب خودرو

در ادامه معرفی بهترین برنامه های مسیریابی، می توان به تعریف از یکی دیگر از اپلیکیشن های خارجی پرداخت که به نوبه خود می توان آن را در زمره بهترین برنامه مسیریابی جای داد. گوگل مپ (GOOGLE MAPS) به معنی نقشه های گوگل و محصولی تحت وب از شرکت گوگل است. برنامه مسیر یابی گوگل مپ به صورت خودکار بر روی تمام گوشی های موبایل (دیاگ خودرو با موبایل) قابل نصب است. یعنی کاربران با نصب گوگل مپ، نقشه های دقیق و کاملی از زمین و جاده ها با استفاده از سامانه GPS (موقعیت یاب جهانی) و همچنین گزارش دقیقی از وضعیت ترافیکی را در اختیار خواهند داشت. در سال 2013 این نرم افزار به عنوان پر استفاده ترین برنامه تلفن های هوشمند شناخته شده بود و در سال 2020 بیش از یک میلیارد بازار گوگل مپ توسط کاربران مورد استفاده قرار گرفت. یکی از امکانات گوگل مپ، امکان ثبت اطلاعات مشاغل و بانک ها و بسیاری از ارگان های خصوصی و دولتی است. از مزیت های دیگر گوگل مپ امکان شخصی سازی نقشه های مورد نظر برای کاربر خواهد بود. بهترین اپ مسیریابی بعد از ویز از نظر کاربران زیادی در دنیا اپلیکیشن مسیریاب گوگل مپ است.

گوگل مپ نقشه های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد که عبارتند از:

  • نمای نقشه ( به سبک نقشه های گرافیکی و معمولی مورد استفاده قرار می گیرد)
  • نمای ماهواره ای ( این نما تصاویر واقعی از تمام نقاط روی زمین است )
  • نمای زمین ( امکان رویت تصاویر واقعی به صورت سه بعدی را برای کاربر فراهم می کند )

در واقع با نصب گوگل مپ از امکانات ویژه ای بهره مند خواهید شد. به طور مثال ممکن است گاهی بی هدف در خیابان حرکت کنید و مقصدی که به دنبال آن هستید، نتوانید به راحتی بیابید. اما با قابلیتی که گوگل مپ سخنگو در اختیارتان می گذارد، می توانید مکان های نزدیکی که در آن موقعیت قرار دارید را پیدا کیند. اگر به قسمت پایین صفحه اپلیکیشن گوگل مپ مراجعه کنید، می توانید با جست و جوهای انتخابی خود از میان طبقه بندی های موقعیت مکانی که در این برنامه وجود دارد استفاده نمایید تا هر چه سریع تر به آدرسی که در نظر دارید، برسید. از جمله طبقه بندی هایی که در برنامه مسیریابی گوگل مپ به منظور راحتی کاربران برای پیداکردن سریعتر موقعیت مکانی، تعبیه شده است، عبارتند از: رستوران، بیمارستان، دستگاه خودپرداز، ایستگاه پمپ گاز و موسسات و تشکیلات دیگر.

برنامه مسیر یابی گوگل مپ

برنامه مسیر یابی گوگل مپ

دانلود Google MAP برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید گوگل مپ بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود Google MAP برای IOS

برای دانلود نسخه IOS گوگل مپ بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیریابی HERE WEGO

از جمله بهترین مسیر یاب گوشی برای خودرو اپلیکیشن و برنامه مسیریابی HERE WEGO این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید آدرس مورد نظر را به آسانی پیدا کرده و نقشه های مسیر یابی را به صورت آفلاین و آنلاین مشاهده و استفاده کنید. یکی از اصلی ترین قابلیت های برنامه HERE WeGo مربوط به مسیریابی می ‌شود. شما می‌ توانید با وارد کردن مبدا و مقصد در این برنامه به بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد از طریق وسایل نقلیه نظیر خودرو، اتوبوس، مترو، دوچرخه و غیره دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن، برنامه مذکور شامل یک مسیریاب صوتی هم می‌ شود. بنابراین با استفاده از این قابلیت در هنگام رانندگی نیازی به نگاه کردن به صفحه گوشی برای اطلاع از مسیر نخواهید داشت. متاسفانه این برنامه ممکن است برای کاربران ایرانی قابل استفاده نباشد. توجه داشته باشید در صورت استفاده از این برنامه باید آموزش کار با here wego را تا حدی بدانید، یعنی نیاز است به این نکته دقت نمایید که به اینترنت متصل باشید. ضمن اینکه این شرایط را برای کابران به وجود می آورد که بتوانند با دانلود نقشه شهرهای موردنظر به صورت آفلاین از اپلیکیشن HERE WeGo بهره مند شوند.

برنامه مسیریابی HERE WEGO

دانلود HERE WEGO برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید HERE WEGO بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود HERE WEGO برای IOS

برای دانلود نسخه آی او اس HERE WEGO بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی KOMOOT

یکی دیگر از برنامه های مسیر یاب موبایل برای خودرو که می ‌توان معرفی کرد، اپلیکیشن مسیر یابی KOMOOT نام دارد که به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است. این برنامه قابلیت هایی همچون گزارش صوتی مسیرها، امکان استفاده به صورت آفلاین و امکان اضافه کردن مسیرهای چند مقصد را ارائه می ‌کند. متاسفانه با استفاده از برنامه KOMOOT نمی ‌توانید وضعیت ترافیکی جاده ها و مسیرهای مختلف را به صورت لحظه ای مشاهده کنید. با ثبت مسیر در این برنامه، کاربرانی که قصد سفر به مسیرهای بیرون شهر را دارند، می توانند از اپلیکیشن KOMOOT بهره مند شوند. کارایی این برنامه مسیریاب تا حدی است که این امکان را به شما می دهد به هنگام دوچرخه سواری و کوه نوردی از این برنامه استفاده کنید. اپلیکیشن مسیریاب KOMOOT، این قابلیت را دارد که در حالت آفلاین به کاربران خود حق انتخاب در مسیرهای مختلف را می دهد.

برنامه ی مسیر یابی KOMOOT

برنامه مسیر یابی KOMOOT

دانلود KOMOOT برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید KOMOOT بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود KOMOOT برای IOS

برای دانلود نسخه آی او اس KOMOOT بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی MAPS.ME

برنامه MAPS.ME یکی دیگر از برنامه های مسیر یاب موبایل است. این برنامه از قابلیت مسیردهی صوتی پشتیبانی می‌ کند و امکان استفاده در حالت آفلاین آن هم مقدور خواهد بود. همچنین برنامه مسیر یابی MAPS.ME، امکان ذخیره کردن آرشیوی از مکان های مورد علاقه کاربر در محیط برنامه را ارائه کرده است. شما حتی در صورت تمایل می‌ توانید مکان های مورد نظرتان را مستقیما با دوستان خود اشتراک ‌گذاری کنید. برنامه Maps.me به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده اما شامل تبلیغات درون برنامه‌ ای می‌ شود. این برنامه که می توان آن را به عنوان یکی از بهترین برنامه های مسیریاب آنلاین در نظر گرفت، ویژگی های خوبی را در خود جای داده است. دانستن آموزش مسیریابی آنلاین با MAPS.ME ، این امکان را به کاربر خود می دهد که جزئیات هر منطقه را در نقشه خود داشته باشد، بدین جهت که بعد از نصب یا پیش از سفر روی همان منطقه زوم نماید. برای استفاده از این منظور، می توانید از دکمه های مثبت و منفی که روی برنامه نصب شده است، استفاده کنید.

برنامه ی مسیر یابی MAPS.ME

برنامه ی مسیر یابی MAPS.ME

دانلود MAPS.ME برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید MAPS.ME بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود MAPS.ME برای IOS

برای دانلود نسخه آی او اس MAPS.ME بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی CoPoilot GPS

برنامه مسیر یاب موبایل COPOILOT یکی دیگر از برنامه های مسیر یابی است که سرویس های مشابه گوگل مپ را به خوبی ارائه می ‌کند. برنامه مسیر یابی CoPoilot GPS شامل نسخه های اندرویدی و آی او اس می‌ شود که متاسفانه به صورت رایگان قابل دانلود نیستند. این اپلیکیشن هم از قابلیت هایی مثل راهنمای صوتی مسیر، گزارش لحظه ای وضعیت ترافیکی مسیرهای مختلف، امکان اضافه کردن محل توقف به مسیرهایتان و غیره پشتیبانی می‌ کند. ضمنا برنامه CoPilot GPS امکان استفاده در حالت آفلاین را هم ارائه کرده است. همانطور که بالاتر عنوان کردیم، این برنامه یکی دیگر از بهترین برنامه های مسیریابی به جهت استفاده از سرویس های مشابه گوگل است که به صورت آفلاین قابل ارائه است. کارایی این برنامه بدین صورت است که در تعیین مسیر پیاده روی و یا رانندگی دیگر با مشکل خاصی مواجه نخواهد شد. چرا که با استفاده از برنامه مسیریابی CoPilot GPS، می توانید نقشه هایی با جزئیات زیاد را امتحان کنید.

برنامه مسیر یابی CoPoilot GPS

برنامه مسیر یابی CoPoilot GPS

دانلود CoPoilot GPS برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید CoPoilot GPS بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود CoPoilot GPS برای IOS

برای دانلود نسخه آی او اس CoPoilot GPS بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی inRoute Route Planner

برنامه مسیر یاب گوشی inRoute Route Planner می‌تواند جایگزین مناسبی برای مسیر یاب Waze باشد. این اپلیکیشن مسیریابی دارای دو نسخه رایگان و ارتقاء یافته (با پرداخت هزینه) است که قابلیت های آن تفاوتی چندانی با یکدیگر ندارند. تفاوت اصلی نسخه رایگان برنامه inRoute Route Planner و نسخه غیر رایگان این برنامه مسیریابی، مربوط به تعداد توقف هایی می‌شود که در مسیرهای مورد نظرتان قادر به اضافه کردن آن ها خواهید بود. رابط کاربری اپلیکیشن مسیریابی خارجی inRoute Route Planner بسیار خوب طراحی شده، اما بزرگ ترین ضعف این برنامه این است که به صورت آفلاین قابل استفاده نیست. بنابراین در حین بکارگیری این مسیریاب خارجی باید همیشه به اینترنت متصل باشید. ضمنا اپلیکیشن مذکور از سیستم عامل اندروید پشتیبانی نمی‌کند.

دانلود inRoute Route Planner برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید inRoute Route Planner از بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید. (تا به امروز مسیریاب inRoute Route Planner هنوز نسخه اندروید منتشر نکرده است)

دانلود inRoute Route Planner  برای IOS

برای دانلود نسخه آی او اس inRoute Route Planner بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیریاب Yandex.Maps

برنامه مسیریابی یاندکس یک مکان یاب بی نظیر است که می تواند اطلاعات زیاد و کاربردی از جمله: پیدا کردن مکان شما، حجم ترافیک، امکان انتخاب حالت نقشه، قطب نما، تصاویر سطح خیابان، دستورالعمل های متنوع، نقشه ها و مپ های سه بعدی، مرور آفلاین نقشه هاو نمایش عرض جغرافیایی را در اختیار مخاطبان قرار دهد. نرم افزار مسیریابی yandex توسط برنامه نویسان شرکت ساندکس توسعه داده شده که با کیفیت خوبی که دارد، توانسته در زمان کوتاهی مخاطبان و طرفداران زیادی پیدا کند.

برنامه مسیریاب Yandex.Maps

برنامه مسیریاب Yandex.Maps

دانلود مسیریاب یاندکس برای اندروید

برای دانلود نسخه اندروید Yandex.maps بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

دانلود Yandex.maps برای IOS

برای دانلود نسخه آی او اس Yandex.maps بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

بهترین برنامه های مسیر یابی ایرانی

امروزه ایرانی ها نیز توانستند از مسیر یاب های داخلی برای به کارگیری مردم استفاده کنند که در ادامه مقاله معرفی بهترین برنامه های مسیریابی به برخی از پر طرفدارترین اپلیکیشن های ایرانی می پردازیم.

برنامه مسیریابی بلد

درباره مسیریاب بلد می توان چنین گفت که بعد از برنامه ویز (WAZE) یکی از شناخته شده ترین برنامه های مسیر یابی ایرانی است که در ایران استفاده گسترده ای دارد. در بخش برنامه مسیر یابی بلد بهتر از رقبای ایرانی خود عمل کرده است و توانسته جای خود را به خصوص در بین رانندگان تاکسی های اینترنتی پیدا کند، تا جایی که به صورت عمومی بسیاری از رانندگان از اپلیکیشن بلد استفاده کنند.

سیستم جست و جوی راحت تری دارد و همچنین شما در رسیدن به مقصد مسیر های گوناگونی را در اختیار دارید و می تو انید از مسیرهای متنوع برای فرار از ترافیک موجود استفاده کنید. برنامه مسیر یابی بلد نیز مانند برنامه ویز دارای راهنمای صوتی است و این راهنما نقاط حادثه پذیر و مکان های دوربین ترافیکی و سرعت سنج و همچنین لوکیشن افسر پلیس را در اختیار شما قرار می دهد. از دیگر مزیت های این برنامه این است که طراحان توانسته اند بر اساس مناطق بومی خود ایران اپلیکیشن بلد را گسترش دهند و شاهد استفاده از پلاک های ساختمانی نیز در این برنامه ایرانی هستیم.

با نصب بلد و راهنمای استفاده از مسیریاب بلد، علاوه بر اینکه از امکانات سطر بالا می توانید بهره مند شوید، این کمک را به شما می کند که بدون هیچ محدودیتی و با استفاده از برنامه مسیریاب بلد، سریع تر به مقصد مربوطه برسید. هم اینکه زمان زیادی را برای انجام سایر امور ذخیره می کند. اگر جز کاربرانی هستید که تا به امروز از نرم افزارهای مسیریاب بلد استفاده نکرده اید، بهتر است با نصب مسیریاب بلد از طریق سیستم عامل های اندروید و ios از یک نرم افزار داخلی و حرفه ای بهره ببرید.

برنامه مسیریابی بلد

برنامه مسیریابی بلد

برای دانلود نسخه اندروید بلد بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS بلد از اناردونی بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS بلد از سیبچه بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS بلد از سیب اپ بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS بلد از سیب ایرانی بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی نشان بهترین مسیریاب خودرو در ایران

یکی دیگر از برنامه های مسیر یابی ایرانی برنامه نشان می باشد. شما در صورتی که به دنبال یک مسیریاب کاربردی و بومی برای دسترسی به بهترین و سریع‌ ترین مسیر به مقصد مورد نظر خود هستید. برنامه نشان یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود. در اپلیکیشن نشان راهنمای صوتی فارسی وجود دارد. که به شما مسیر ها و جهت ها را در حین حرکت به سمت مقصد می گوید. و همچنین این برنامه وضعیت ترافیک را بررسی می کند. و سپس مسافت بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را به شما نشان می دهد.

لازم است بدانید که برنامه مسیریاب نشان بر خلاف رقبایش، ترجیح داده که برای آپدیت اطلاعات وابسته به گوگل نباشد. بنابراین از نقشه‌ های گوگل استفاده نکرده و به شخصی‌ سازی نقشه های متن باز OSM پرداخته است. این امر باعث شده تا برنامه نشان در قابلیت‌ هایی که در اختیار کاربر می گذارد. دستش باز تر باشد که می توان گفت سایر محصولات ایرانی قادر به انجام این کار نبودند. دیگر آپشن هایی که با نصب نشان قابلیت استفاده از آن را خواهید داشت، این است که به عنوان یک مسیریاب سخنگو نیز عمل می کند. یعنی با بررسی مسیریاب نشان، تمامی مزیت های اصلی یک نرم افزار پیشرفته را در اختیارتان می گذارد. همچنین این امکان را دارید با نصب مسیریاب نشان، بدون نیاز به تایپ امکان جستجو داشته باشید و حتی به مکان های عمومی اطراف مانند رستوران پمپ بنزین، خودپرداز، هتل و … دسترسی راحت تری دارید.

برنامه ی مسیر یابی نشان

برنامه مسیر یابی نشان

برای دانلود نسخه اندروید نشان بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS نشان از سیب اپ بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS نشان از سیبچه بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS نشان از سیب ایرانی بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS نشان از اناردونی بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS نشان از آی اپس بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS نشان از سیب بازار بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برنامه مسیر یابی دال

برنامه مسیریابی دال به عنوان یکی از بهترین مسیریاب های فارسی به شمار می رود که درست زمانی برنامه ویز در ایران دچار مشکل شد معرفی شد. این برنامه تمام نقشه های خود را از گوگل می گیرد و شباهت گرافیکی بسیار زیادی با برنامه ویز دارد. رابط کاربری برنامه بسیار ساده و کاربردی طراحی شده است. تقریبا هیچ گزینه و آیتم اضافه ‌ای در آن دیده نمی‌ شود که منجر به سردرگمی کاربر شود و این از مزیت های این نرم افزار است. نرم افزار نقشه دال بر خلاف دیگر مسیر یاب های ایرانی از نقشه های گوگل استفاده می کند و در آن خبری از نقشه بومی نیست.

نخستین نکته ای که کاملا به چشم می آید و کمی شما را نا امید می کند، عدم نمایش برخی از مکان ها روی نقشه است. به طوری که انگار هیچ رستوران یا مکان عمومی دیگری اطراف شما وجود ندارد. اما یک نکته منفی، برنامه مسیر یابی دال در هر 30 ثانیه مسیر را بروز رسانی می کند و در برخی موارد دچار اشتباه می شود. از دیگر مزایای این مسیریاب این است که راننده ها می توانند اتفاقاتی مانند تصادف، ترافیک و یا شلوغی هر خیابان را به هم از روی نقشه خبر داده و بدین ترتیب رانندگان دیگر از مسیر شلوغ اطلاع داشته باشند و مسیر سریعتر و راحت تری برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند. به طور کلی سرویس نقشه دال به ارائه دستورات راهنمای گام به گام مسیر می پردازد و امکان مسیریابی مستقیم از داخل سایر اپلیکیشن ها نظیر تاکسی یاب های شهری را می دهد.

برنامه ی مسیر یابی دال

برنامه مسیر یابی دال

برای دانلود نسخه اندروید دال بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS دال از بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید. (تا به امروز مسیریاب دال هنوز نسخه IOS منتشر نکرده است)

برنامه مسیر یابی MAP.IR

این سرویس نقشه و مسیریابی ایرانی با هدف ارائه خدمات دقیق و مفید برای یافتن محل مورد نظر کاربران ایرانی روی نقشه طراحی شده است. با توجه به این مسئله که سرورهای این برنامه در داخل کشور قرار دارند، همه اطلاعات موجود بر روی نقشه نیز از داده ‌های بومی تهیه شده است. کاربران ایرانی به خوبی می ‌توانند برای جست ‌و ‌جوی مسیر مورد نظر خود از آن استفاده کنند. در MAP.IR ایرانی همچنین امکانات بسیار مفیدی مثل طرح ترافیک، طرح ترافیک زوج و فرد، نقشه مترو، خطوط اتوبوس BRT و آب و هوا هم گنجانده شده تا نیازی به اپلیکیشن‌ های جانبی دیگر نداشته باشید.

سرویس مپ موقعیت جغرافیایی کاربر را در جست ‌و جوها، در نظر گرفته و با توجه به اولویت ‌ها مقصد را مشخص ‌می‌ کند. اشتباهات تایپی را اصلاح کرده و به ‌طور مثال نزدیک ‌ترین پمپ بنزین ‌ها و یا ایستگاه ‌های مترو را برای کاربران نمایش می‌ دهد. کاربران این اپلیکیشن در حال رانندگی، دوچرخه سواری و حتی پیاده قادر به دریافت خدمات هستند. درست است که بیشتر افراد از گوگل مپ و یا ویز استفاده می کنند، اما نمی توان انکار کرد که یک سرویس نقشه داخلی می تواند مزایای خوبی را برای کابران به همراه داشته باشد. با نصب برنامه مسیریابی دال، می توان از یک سرویس سریع و پاسخگوتر به عنوان یکی از گزینه های خوب به منظور کسب و کار اینترنتی در نظر گرفت.

برنامه ی مسیر یابی MAP.IR

برنامه مسیر یابی MAP.IR

برای دانلود نسخه اندروید مپ بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برای دانلود نسخه IOS مپ از بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید. (تا به امروز مسیریاب مپ هنوز نسخه IOS منتشر نکرده است)

بهترین برنامه مسیر یابی گوشی

و اما بهترین برنامه مسیریابی موبایل از نظر کاربران و تجربه استفاده چیست؟ لازم به ذکر است کهبرای انتخاب بهترین مسیریاب خودرو باید این موضوع را مدنظر داشت که برنامه های مسیریابی ویز و گوگل مپ به دلیل اینکه برای خود شرکت گوگل هستند می توانند کامل ترین و بی نقص ترین اطلاعات را هم داشته باشند. گوگل به این دلیل که اطلاعات همه موبایل هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند را دارد می تواند به راحتی ترافیک را تشخیص دهد. به این صورت که هر دستگاهی که اندروید است در خیابان یا جاده شناسایی می شود و اگر تعداد آن ها نزدیک به هم زیاد باشد ما در بهترین برنامه مسیریابی یعنی گوگل مپ و ویز رنگ نارنجی یا قرمز را مشاهده می کنیم که به معنی شلوغی و ترافیک است.

ترافیک تهران در بهترین برنامه مسیریابی

ترافیک تهران در بهترین برنامه مسیریابی

برنامه مسیریابی ویز هم نسخه کامل شده و با جزئیات بیشتر همان گوگل مپ است که امکانات بیشتری را در اختیار مخاطب قرار می دهد. اما در ایران به دلیل تحریم و فیلتر گاهی این برنامه از دسترس خارج می شود و کار را برای مخاطب سخت می کند. بر اساس تجربه شخصی استفاده از گوگل مپ کم دردسر تر و آسان تر است. در مجموع بهترین مسیریاب گوشی از نظر کاربران در سراسر دنیا در حال حاضر مسیریاب های ویز و گوگل مپ هستند.

امیدوارم که بعد از خواندن این مقاله از مجله خودرو پیو بتوانید با اطلاعات کامل تری نسبت به انتخاب بهترین برنامه مسیریابی مورد علاقه خود اقدام کنید. هر برنامه مسیر یابی از جمله بهترین مسیریاب خودرو، مزایا و معایب خاص خود را دارد که در این مقاله سعی کردیم به همه آن ها بپردازیم تا بتوانید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید.

3 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

مقاله های پیشنهادی دیگر
پیود

پیود چیست

7 نظر / 450 بازدید
دیاگ گوشی

دیاگ خودرو با موبایل

415 بازدید
پنج دلیل استفاده از ردیاب خودرو

پنج دلیل استفاده از ردیاب خودرو

45 بازدید
ردیاب خودروی سایه

معرفی ردیاب خودرو سایه

34 بازدید