مقاله های خودرو

حس مراقبت

مدیر سایت/26/09/1399
بازدید 56 / نظر 0
ایجاد حس مراقبت

بسیار دیده شده که برخی از خودرو سواران به هنگام رانندگی با وجود مشکل کوچکی در خرابی خودرو به یک تصادف منجر شده باشند. آنچه که در اینطور از مواقع به ذهن خطور خواهد کرد این است که ای کاش زودتر خودرو را برای بررسی به معاینه فنی یا تعمیرگاه متخصص سپرده بودم. در حقیقت دانستن برخی از اشتباهات در رانندگی که احتمال این را می رساند، خسارات سنگینی با خود به همراه داشته باشد، بد نیست! شاید بتوان بدین صورت این جمله را اصلاح کرد که اگر 70 در صد افراد خودرو سوار پیش بینی اینجور از اشتباهات را در نظر بگیرند، می توانند با خودرویی سالم به رفت و آمد در سطح شهرها بپردازند. شرکت پیو در همین راستا و به منظور اینکه با اطمینان از رفع عیب خودرو به مقصد برسید به طوری که حس مراقبت (caring) را در شما ایجاد کند، وسیله ای پیشرفته به نام “دستگاه پیود” ساخته است. قابیلت نفوذ این دستگاه هوشمند به قدری قابل تحسین است که شما را از بسیاری مشکلات خودرویی قبل از خراب شدن آن ها باخبر می سازد. حتما می پرسید به چه صورت این عوامل را اجرا خواهد کرد؟ برای رسیدن به جواب این سوال، بهتر است ادامه مقاله “ حس مراقبت (caring)” را بخوانید تا به آنچه ذهنتان را درگیر کرده است، پی ببرید.

لازم به ذکر است که می توانید برای افزایش عمر خودرو خود مقاله مریوطه را بخوانید و از بهترین راه های زیاد کردن عمر ماشین خود + یک راه عالی استفاده کنید.

پیود حواسش به خودرو شما است

برای درک بهتر از موضوع این مقاله، می خواهیم شما را با ویژگی های مهم گجت پیود آشنا کنیم که می تواند ایده آل هر فرد خودرو سوار باشد. بدین منظور که به شما این کارایی را می دهد تا بتوانید از وجود خطرات احتمالی خودروی خود تا حد امکان جلوگیری کنید. به منظور درک بیشتر از مطلب گفته شده این مثال را می توان تعریف کرد که اگر به وقت سوار شدن در خودرو دچار مشکلی از خرابی اتومبیل شدید، عیب یاب پیود قبل از اینکه شما احساس خطر کنید به شما از طریق صدا هشدار خواهد داد. بدین صورت که با آگاهی کامل از سالم بودن خودرو، می توانید به سفر و یا سر کار خود با خیالی آسوده بروید. از دیگر عیب های خودرو که اپلیکیشن پیو و دستگاه پیود، می تواند شما را قبل از به خطر افتادن به موقع آگاه سازد عبارتند از: جوش آوردن، مشکلات مختلف در ترمز، مشکلات در گیربکس، نزدیک شدن به پاره شدن تسمه تایم، مطلع شدن از خطاها قبل از روشن شدن چراغ چک و …

نکته دیگری که شما را در حفظ امنیت بیشتر توسط دستگاه پیود یاری می رساند، مربوط به اعلام اخطارهایی می شود که مربوط به رانندگی در حداکثر حد مجاز است یا اینکه به عنوان یک تعمیرگاه تخصصی به موقع می تواند در حفظ جان شما بکوشد. چنانچه بخواهید خود را از هرگونه آسیب خودرویی در امان نگه دارید و اینکه در زمانی کوتاه متوجه ایراد خودرو خود شوید، کافیست به خرید دستگاه پیود اقدام نمایید. همچنین می توانید با نصب اپلیکیشن پیو که به زودی فعال می شود و نصب آن بر روی گوشی خود هر چه زودتر از علائم خطری مطلع شوید. علاوه بر امتیازاتی که بالاتر به آن اشاره کردیم، این اپلیکیشن ویژگی های دیگری را در اختیارتان قرار می دهد که در ادامه مقاله به شرح کوتاهی از آن می پردازیم. در واقع اپلیکیشن پیو توسط تیم فنی و مهندسی متخصص و با سابقه ای که در زمینه طراحی و برنامه ریزی دارند، این امکان را به شما می دهند که با استفاده از انواع کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت به ردیابی بپردازند.

 

حواس پیو به خودرو شماست

حواس پیو به خودرو شماست

پیو ربات حواسش به سلامت جانی شماست

علائمی بسیاری در مزایای دستگاه پیود ربات دخیل هستند که با عملکر بالایی که از خود نشان می دهند این حس را به خودرو سواران القا می کنند که دستگاه پیود، می تواند مراقب مسائل ایمنی اتومبیل شما باشد. در واقع این دستگاه با اطلاع رسانی به موقع خود نسبت به اقدام واکنش های خطری خودرو، آن ها را از هر گونه آسیبی حفظ خواهد کرد. علاوه بر داشتن چنین امتیازاتی که تا به اینجا در مقاله “حس مراقبت” برایتان شرح دادیم، می توان این نکته را نیز اضافه کرد که با “خرید یک دستگاه پیود” از شرکت پیو و نصب آن بر روی خودرو و حتی نصب اپلیکیشن پیو بر روی گوشی، می توانید به خدماتی نظیر ذیل دسترسی پیدا کنید: کنترل سلامت خودرو، اعلام و توضیح جامع به زبان ساده درباره مشکل خودرو، اعلام لیست تعمیرگاه های مورد نیازتان، کنترل آنلاین تمام سرویس های دوره ای و …

هر کدام از خدماتی که توسط دستگاه پیود و یا اپلیکیشن پیو ارائه می شود با ویژگی های بالایی که دارا هستند، می توانند در جهت مسائل امنیتی و محافظتی خودرو مثمر ثمر باشند. چه از نظر جانی و چه از نظر عملکرد بالا، همگی این عوامل می تواند نقش پر رنگی را برای هر فرد خودرو سواری به همراه داشته باشد. برای درک درست از کارایی بهتر این دستگاه رباتی، می خواهیم یکی دیگر از مزایای خرید دستگاه پیود همچون “یادآوری” را در قالب مثال هایی کوتاه برایتان شرح دهیم. فرض کنید به منظور استفاده از این آپشن، می توانید محل کار خود را انتخاب کنید و فاصله ای حدودی را برایش در نظر بگیرید و عنوان یادآور خود را “انجام به موقع کاری” تعیین کنید. در این صورت به هنگام حضور در آن محدوده، یادآور پیو شروع به هشدار دادن خواهد کرد. از دیگر عواملی که به خصوصیات بارز دستگاه پیود می افزاید، امکان استفاده از یادآور بر روی نقشه است. به طوری که اگر یک شعاع یادآوری برایش انتخاب کنید و پیام مورد نظرتان را ثبت نمایید، در صورتی که به بازه زمانی تعیین شده برسد به شما یادآوری خواهد کرد.

پیو ربات حواسش به سلامتی شماست

پیو ربات حواسش به سلامتی شماست

مطلع سازی اتفاقات حساس لحظه ای

امروزه مراقبت از خودرو، امری مهم به نظر می رسد که با ایجاد آپشن های فوق العاده ای که دستگاه پیود به خود اختصاص داده، راحت تر می توانید از قابلیت های پیشرفته این دستگاه استفاده کنید. از جمله یکی دیگر از ویژگی های دستگاه پیود را می توان به قابلیت مانیتورینگ آن اشاره کرد که در انواع مدل های P300 و S300 به وجود آمده است. طرز استفاده از این آیکون بدین صرت است که به شما کمک می کند، وقتی خودرو پیش شما نیست، اطلاعات کاملی را از جانب خودروی خود به طور دقیق ببینید. مواردی که باعث می شود قابلیت های این دستگاه بیشتر نمایان شود، شامل مواردی از این قبیل می شود: مکان دقیق خودرو در موقعیت تعیین شده، نشان دادن سرعت خودرو در لحظه حرکت، نمایش تمام مسیر طی شده در یک هفته، گزارش تعداد توقف ها و زمان هر توقف، گزارش سرعت های طی شده در یک هفته، خاموش کردن خودرو از راه دور و …

مطلع سازی اطلاعات حساس لحظه ای

مطلع سازی اطلاعات حساس لحظه ای

اطلاع رسانی مشکل در ترمز

همانطور که بالاتر اشاره کردیم دستگاه پیود به عنوان یک ربات هوشمند عمل می کند که توسط متخصصین هوش مصنوعی ایجاد شده است. بدین صورت که این امکان را به وسیله یک سری امکانات ارائه شده به شما می دهد که کلیه راهکارهای مراقبی از خودرو را به موقع رسیدگی نمایید. همچنین این کارایی را دارد به منظور کنترل بهتر سلامت خودرو و در صورت داشتن خرابی، راهنمایی هایی را به جهت رفع مشکلات به شما نشان دهد و در واقع شما را به جهت حفظ امنیتی خودرو همراهی کند. البته بد نیست این مسئله را نیز در نظر بگیرید که “سیستم ترمز خودرو” از دیگر عواملی است که دستگاه پیود شما را به جهت عیب آن آگاه خواهد ساخت. این سیستم خودرویی که از مهم ترین قطعات خودرو به حساب می آید اگر دچار خرابی شود به وسیله دستگاه هوشمند پیود به حالت هشدار شما را آگاه می کند تا از ایجاد خسارات مالی و جانی شما جلوگیری کند. با توجه به تمامی این گفته ها، بهتر است قبل از روشن نمودن خودرو، تست اولیه ترمزهای خودرو را انجام دهید. باید این را در نظر داشته باشید که با خرید دستگاه پیود و با عملکردهای مناسبی که این دستگاه در اختیارتان می گذارد، می توانید از طریق نشانه ها و علائم خرابی ترمز خودرو، تصادفات ناشی از این عملکرد را تا حد امکان کاهش نمایید.
شاید برایتان سوال پیش آید که این علائم با چه نشانه هایی بروز می کند؟ همانطور که می دانید هر سیستم ترمز خودرو دارای یک سری از قطعاتی خودرو است که ایراد هر کدام از این قطعات، باعث این مسئله می شود که خودرویتان نقص ترمز داشته باشد. از جمله اجزایی که تشکیل دهنده ترمز خودرو هستند شامل این موارد می شود: بوستر ترمز، دال ترمز و اهرم بندی آن، پمپ اصلی ترمز، شیلنگ خلاء بوستر ترمز، لوله های انتقال روغن ترمز به چرخ ها، پمپ اصلی ترمز، لنت های ترمز، اهرم و مکانیسم ترمز دستی، سیلندر (پمپ) ترمز چرخ ها. چنانچه هر یک از این قطعات به درستی کار نکند، ممکن است عواقب بدی در انتظار خودروسوار باشد.

مشکل در ترمز

مشکل در ترمز

اعلام رانندگی بیش از حد و نیاز به استراحت

تا حالا شده به این موضوع فکر کنید که کم کردن خلافی خودرو از چه طریقی امکان پذیر است؟ در صورت چنین مشکلی خیلی واضح است که باید خلافی و جریمه خودرو (راهنمای پرداخت جریمه خوردو) را در هر صورت بپردازید. تا جایی که ممکن است خودرو شما توقیف شود و در این صورت باید خلافی خودر را پرداخت کنید. چنانچه بخواهید به منظور کاهش این جریمه ها اقدام نمایید و از پرداخت جریمه های سنگین راحت شوید، می توانید با خرید دستگاه پیود از وجود چنین پیشامدی جلوگیری نمایید. حتما می پرسید این دستگاه چه راهکاری را برای رفع این مسئله در نظر گرفته است؟
دستگاه پیود با توجه به عواملی ساخته شده تا در کاهش عیب خودرو شما تاثیر داشته باشد. این دستگاه در صورت بروز اینکه بیش از حد مجاز رانندگی کنید به شما اعلام هشدار می دهد و این منظور را به شما می رساند که نیاز به استراحت دارد. در واقع با ایجاد این امتیاز شما را از آسیب های بعدی خودرو آگاه می سازد.

اعلام رانندگی بیش از حد

اعلام رانندگی بیش از حد

پیدا کردن تعمیرکار تخصصی برای خودرو شما

گاهی اوقات عیب یابی خودرو کار سختی به نظر می رسد و باعث ایجاد مشکلاتی برای خودرو می شود. در اینجور مواقع با بُردن خودرو به محل تعمیرگاه قصد دارید تا خرابی خودرو را رفع نمایید. برای اینکه بتوانید از این موضوع جلوگیری کنید یا اینکه بروز این مشکل کاهش یابد، می توانید از دستگاه پیود استفاده نمایید. برای اینکه از ربات هوشمند پیو به درستی استفاده کنید باید آن را بر روی علائمی تنظیم نمایید. یک دستگاه پیشرفته امروزی همچون پیود با دارا بودن ویژگی های خاص این امکان را برای هر یک از خودرو سواران به همراه خواهد داشت که با خیالی آسوده از وجود علائم هشداری توسط دستگاه پیود به رفت و آمدهای روزمره خود در سطح شهرها بپردازید. یعنی پیود با داشتن هوش و شناخت دقیق اجزای خودرو و شناسایی مشکل تک تک قطعات خودرو، سیستم مجهزی از یک دستگاه هوشمند را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. پس می توان چنین نتیجه گرفت که با نصب دستگاه پیشرفته پیود یا گجت پیود، می توانید از یک سیستم در حد پیشرفته استفاده نمایید. به طوری که این امکان به شما داده می شود تا برای خودتان یک تعمیرگاه اختصاصی داشته باشید تا در صورت مواجه شدن با مشکلی از جانب خودرو، قبل از خرابی به شما هشدار دهد.

با در نظر گرفتن تمامی این نکات آموزنده در رابطه با دستگاه هوشمند پیو، می توان این را به دیگر آپشن های آن اضافه کرد که دارای یک سری امکانات در حد پیشرفته است که از جمله این ویژگی ها می توان به این عوامل اشاره کرد. شاید در نگاه اول، ساده به نظر برسد اما در عین حال هوشمند است. از دیگر دلایلی که مربوط به این امکانات می شود را می توان به ایجاد محدود مجاز و غیر مجاز برای هر خودرو ربط داد. مسیر پیموده شده هر خودرو در بازه زمانی دلخواه را گزارش می دهد. میزان کارکرد خودرو در حالت های خاموش، روشن و در حرکت را نمایش می دهد.

دیگر عوامل اثرگذار دستگاه پیود

بعد از توضیح مختصر در خصوص برخی از خدمات دستگاه پیود در این قسمت از مقاله “حس مراقبت” دیگر آپشن های این دستگاه رباتی را به شما معرفی می کنیم.
– در صورت خرابی خودرو با استفاده از اپلیکیشن پیو، می توانید عملیات عیب یابی خودرو را انجام دهید. همچنین این امکان را دارید با توضیحات مختصری که بر روی دستگاه پیود اعلام می شود از دلایل وجود بروز مشکل مطلع شوید که به صورت دفترچه راهنمایی شما را در رفع مشکل کمک می دهد.
– در صورت نیاز به تعمیرگاه برای رفع مشکل، می توانید تنها با فشار یک دکمه، لیستی از تعمیرگاه ها را که با برند خودرو شما مناسب است، دسترسی یابید.
– سروس های دوره ای خودرو توسط هوش مصنوعی که بر روی دستگاه پیود اعمال شده و یاد آوری به موقع قبل از رسیدن زمان سرویس به صورت کنترل آنلاین انجام می شود.

نتیجه کلی

ضمن اینکه در این مقاله با برخی از جزئیات و کارایی های دستگاه پیود و اپلیکیشن پیو آشنا شدید، بهتر می توانید به منظور عیب یابی خودرو خود از خدمات ارائه شده این دستگاه هوشمند بهره مند شوید. با این تفاسیر گجت خودرو پیود با همه امکاناتی که برای شما و خودرو تان ایجاد می کند، در شما ایجاد حس خاص بودن بوجود می آورد.

 

 

0 دیدگاه تا کنون ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

  مقاله های پیشنهادی دیگر

  آدرس نمایندگی ایران خودرو

  50 بازدید

  بیمه خودرو کوثر

  53 بازدید

  بیمه خودرو اقساطی

  34 بازدید

  بیمه خودرو ایران

  57 بازدید